Україна може залишитися без Facebook та Instagram | Події і коментарі

Україна може залишитися без Facebook та Instagram

Facebook і Instagram, незмінні мастодонти інтернет-ринку, можуть перестати працювати в Україні та Європі. Такий сценарій розвитку подій не виключає компанія-власник Meta під керівництвом Марка Цукерберга.

Про це пише Mashable.

Сценарій припинення роботи соцмереж Meta в Європі описується в щорічному звіті компанії для Комісії з цінних паперів та бірж США. У Meta стверджують, що європейські закони, спрямовані на захист конфіденційності користувачів шляхом зберігання їх даних у межах юрисдикції ЄС, можуть призвести до відходу Meta з Європи, оскільки компанія не змогла укласти нові угоди про обмін даними. При цьому закони ЄС не дозволяють зберігати дані європейців на американських серверах.

У Meta припускають, що компанія зможе укласти нові угоди в 2022 році, але можливий сценарій, що Instagram і Facebook перестануть працювати в ЄС.

Та після новин про ймовірне припинення роботи Фейсбук та Інстаграм в країнах Європи в Meta спростували згадку про можливий вихід з ЄС як “загрозу” і повідомили, що інформування Комісії з цінних паперів та бірж про подібний сценарій не є відбитком майбутніх бізнес-планів. Meta включала аналогічні рекомендації та попередні документи.

“У нас немає абсолютно ніякого бажання та планів піти з Європи, але проста реальність полягає в тому, що Meta та багато інших підприємств, організацій та служб покладаються на передачу даних між ЄС та США для управління глобальними послугами, – сказала Діна Ель-Кассабі, менеджер з комунікацій Meta – Як і інші компанії, ми дотримувалися європейських правил і покладаємося на стандартні договірні умови та відповідні гарантії даних для роботи глобальної служби.По суті, підприємствам потрібні чіткі глобальні правила для захисту трансатлантичних потоків даних у довгостроковій перспективі, і як i понад 70 інших компаній у широкому спектрі галузей, ми уважно стежимо за потенційним впливом на наші європейські операції з розвитком цих подій”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як дівчина з Ніжина обернула всі 4 крісла на «Голосі країни». Історія Анни Кінзерської [ВІДЕО].