Наскільки медзаклади готові лікувати хворих з коронавірусом можна відстежити онлайн | Події і коментарі

Наскільки медзаклади готові лікувати хворих з коронавірусом можна відстежити онлайн

Відтепер усі дані щодо забезпеченості ліками та апаратами українських лікарень для протидії коронавірусу є у відкритому доступі. Міністерство цифрової трансформації посприяло створенню відповідних online-дашбордів, повідомляє Урядовий портал.

Онлайн ресурс відображає достовірну інформацію, яка оновлюється щоденно. Для ознайомлення потрібно перейти за лінком.

Зокрема, дашборди інформують про медичні заклади, що готові приймати хворих, вільні ліжкомісця та апарати ШВЛ, запаси засобів індивідуального захисту, медичний персонал тощо. Інформацію можна переглянути як по Україні в цілому, так і для окремих регіонів і навіть – медичних закладів.

 «Портал надає змогу наживо контролювати ситуацію із забезпечення лікарень і швидко реагувати в разі потреби: постачати ліки, обладнання, доукомплектовувати персоналом тощо. Також портал дозволяє усвідомити дійсну ситуацію в країні і, сподіваюся, це дозволить припинити розповсюдження фейків. Тепер кожен може зайти і перевірити ту чи іншу інформацію в режимі онлайн», – прокоментував Віце-прем’єр-міністр України – Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

На порталі також можна отримати актуальну інформацію про карантин та протидію коронавірусу. Незабаром має з’явитися інтерактивна мапа державних кордонів та інформація щодо перетину пропускних пунктів.

Важливо, що онлайн-сервіс містить публічну інформацію у формі відкритих даних, аби кожен охочий міг вільно отримувати, обробляти та публікувати її на власних ресурсах, використовуючи достовірні дані з першоджерела.

Розробником аналітичних панелей порталу стала робоча група у складі представників Міністерства охорони здоров’я та ДП “Медичні закупівлі України”.