В ОДА обговорили як зберегти пам’ятки Чернігівщини | Події і коментарі

В ОДА обговорили як зберегти пам’ятки Чернігівщини

Дев’яносто сім культових споруд на Чернігівщині є пам’ятками архітектури; 57 з них — національного значення та 40 — місцевого. Про те, як утримувати ці пам’ятки, не порушуючи їх автентичного вигляду, говорили сьогодні на нараді, яку провела в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова.

— Ми розуміємо й цінуємо той внесок, який церква зробила у відродження пам’яток у пострадянський період, — зазначила Наталія Романова. — Проте не маємо права й на крок відступити від норм законодавства. А воно вимагає від усіх нас зберегти пам’ятки у тому вигляді, в якому вони прийшли до нас із давнини.

Заступник начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації - начальник відділу містобудівного кадастру та моніторингу Сергій Куреня наголосив, що ремонт, реконструкція та будь-які інші роботи, що стосуються архітектурних пам’яток та їх охоронної зони, повинні проводитись винятково за письмовим дозволом відповідних органів: Міністерства культури, молоді та спорту України, якщо це пам’ятка національного значення, або Управління містобудування та архітектури, якщо пам’ятка має місцеве значення.

Представники церковних громад Чернігівщини, запрошені для участі в нараді, зі свого боку висловили сподівання на розуміння й підтримку фахівців відповідних управлінь облдержадміністрації, до компетенції яких входить охорона культурної спадщини.

— Ми маємо спільно дбати про наші культурні скарби, — акцентувала Наталія Романова. — Для того необхідно налагодити комунікацію між настоятелями, які дбають про храми, та відповідальними працівниками адміністрації. Тільки так ми зможемо зберегти пам’ятки, що дійшли до нас крізь віки, і передати їх нащадкам у максимально наближеному до первозданного вигляді.