Атрошенко не виключає, що причиною пожежі на сміттєзвалищі на Масанах був підпал | Події і коментарі

Атрошенко не виключає, що причиною пожежі на сміттєзвалищі на Масанах був підпал

Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко прокоментував гасіння пожежі на міському сміттєзвалищі, яка сталася сьогодні вночі.

Приблизно о 10 вечора вчора при зовнішній температурі приблизно 16 градусів Цельсія відбувся підпал сміттєзвалища з південно-східного напрямку. Чому ми вважаємо що це підпал? Тому що і температурний режим жодних підстав для загорання не створював, і взагалі сміттєзвалища самі знизу не загораються. Я акцентую увагу на цих речах. За свідченнями охоронців, вони там бачили двох людей. Я попередню таку версію даю – але думаю, що точно і більш детально можуть встановити працівники ДСНС, яким я принагідно щиро дякую за їхню роботу. Станом на 9 ранку повністю локалізоване загоряння, надійно засипане все ґрунтом і зараз ризику пожежі там вже не існує, - повідомив він. - Я хочу подякувати також і всім працівникам комунального автотранспортного підприємства, бульдозеристам і автотехнікам у першу чергу, а також директору комунального підприємства, який всю ніч був на місці подій і скеровував роботи разом з представниками ДСНС.  

Міський голова зазначив, що успішно погасити пожежу допомогли превентивні заходи, зроблені на полігоні відходів нещодавно.

На майбутнє які ми робимо висновки: безумовно, сьогодні нам допомогли комунікації, які ми там зробили, те, що завели воду на сміттєзвалище. Завдяки цьому була і можливість під’єднати водяні помпи й пожежні гідранти. Плюс там було завезено декілька тисяч тон грунту, який можна завантажувати і в разі потреби завозити наверх, використовувати на локаціях де є загорання. В принципі, на сьогодні плани такі, щоб закласти на наступний рік фінансування і зробити щільний паркан з колючим дротом поверху і відеоспостереження, - зазначив він.

Владислав Атрошенко акцентував увагу на тому, що на 9 ранку пожежу вже локалізували і жодної загрози для мешканців немає. А також на тому, що причинами пожежі є не спека і не метан, який веде себе інакше.

- Чомусь у нас загоряння на сміттєзвалищі відбуваються саме вночі – тобто, не на сонці у спеку, а навпаки. У разі, якщо ця версія є справедливою, питання: «Навіщо це було потрібно?» скоріш за все лишиться риторичним, - додав мер.