Нардеп Поляков просить детально вивчити справу чиновників-корупціонерів з Чернігова
Народний депутат України від партії «Слуга народу» Антон Поляков звернувся до керівників Генеральної прокуратури України, Державного бюро розслідувань та військової прокуратури Центрального регіону України з проханням організувати перевірку викладеної у його зверненні інформації щодо можливих протиправних дій посадовими особами військового прокурорського відомства.
Про це повідомляє "Суспільний кореспондент".
Нагадаємо, у травні цього року голову земельної комісії Чернігівської міської ради Івана Бакшуна та керівника комунального підприємства «Чернігівбудінвест» Валерія Горбатова затримали за підозрою в отриманні 25 тисяч доларів, як першої частини, обумовленої між фігурантами події, хабаря в 50 тисяч доларів США. Посадовці вимагали за надання підприємцю в суборенду землі в Чернігові для будівництва багатоквартирного житлового будинку.
За підозрою у вчиненні особливо тяжкого злочину тоді ж відкрито кримінальне провадження за частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України ꟷ санкція цієї статті передбачає позбавлення волі на строк від 8 до 12 років з конфіскацією майна.
В ухвалі Печерського районного суду Києва йдеться про те, що Валерій Горбатов, попередньо змовившись з Іваном Бакшуном, вимагав у директора підприємства «Титан білдінг» Дениса Новікова «хабар» у кілька десятків тисяч доларів за надання в користування ділянки землі у мікрорайоні Масани м.Чернігова під будівництво багатоповерхівки.
У документах кримінального провадження, яке здійснювала Військова прокуратура Центрального регіону України, йдеться про те, що у телефонній розмові Валерій Горбатов повідомив представнику забудовника «Титан білдінг» про збільшення суми до 50-ти тисяч. Частина цієї суми (25 тисяч) повинна була сплачена ще до фактичної передачі землі у користування, а інша ꟷ вже після підписання угоди про співпрацю з комунальним підприємством.
Для фінансово-«правової» зручності між зазначеними особами була створена фірма– «Будівельна компанія «МассаниЖитлоБуд», керівником якої став той же Денис Новіков, який одночасно є керівником «Титан білдінг».
Голову земельної комісії Валерія Горбатова затримали у Чернігові. Івана Бакшуна ꟷ в одному зі столичних ресторанів під час отримання грошей. А вже наступного дня, про що повідомляли місцеві ЗМІ, міський голова Владислав Атрошенко відсторонив Валерія Горбатова від виконання обов’язків директора КП «Чернігівбудінвест».
За два дні після затримання Печерський районний суд Києва встановив розмір застави для затриманих: 650 тисяч гривень для Івана Бакшуна та 570 тис. грн для Валерія Горбатова (уявляєте співмірність сум: 50 тисяч доларів і півмільйона гривень). А ще за п`ять днів, після внесення відповідних коштів, Іван Бакшун та Валерій Горбатов вийшли з-під варти.
Але як в нашій країні повелося за останні п`ять років, після сплати заставних сум, відбуваються певні метаморфози.
Військова прокуратура Центрального регіону України перекваліфіковує кримінальне правопорушення стосовно вищевказаних осіб на значно «меншу» статтю Кримінального кодексу: з 368 ч.4 на 190. Тож якщо перша стаття встановлює відповідальність до позбавлення волі від 8 до 12 років з конфіскацією майна, то санкція статті 190-ї не передбачає конфіскацію майна і робить можливим покарання навіть у вигляді «кримінального» штрафу від 850 до 1700 гривень, адже за цією статтею дії кваліфікуються вже не як особливо тяжкі, а як злочин середньої тяжкості.
У зв`зку з цим народний депутат України від партії «Слуга народу» Антон Поляков звернувся до новопризначеного Генерального прокурора України Руслана Рябошапки, директора Державного бюро розслідувань Романа Труби, військового прокурора Центрального регіону України Олега Сенюка з проханням організувати перевірку викладеної у його зверненні інформації та забезпечити належне реагування з метою запобігання вчинення можливих протиправних дій (злочину) посадовими особами Військової прокуратури Центрального регіону України.
На думку Антона Полякова, перекваліфікація вищезазначеної статті відбулася посадовими особами з певної зацікавленості.
У своєму зверненні народний депутат наводить кілька доволі пікантних фактів, зокрема, і таких, що можуть свідчити про корисливий інтерес певних осіб. Нібито сам Іван Бакшун говорив своїм знайомим, що він «вирішив своє питання в Генеральній прокуратурі України за 300 000 доларів США».
Таким чином Антон Поляков вважає, що наведені обставини можуть свідчити про неправомірні дії посадовців Військового прокурорського відомства.
У своєму зверненні нардеп зазначив кілька пунктів, за якими хоче від керівників Генпрокуратури, ДБР і військової прокуратури отримати конкретну відповідь і сподівається на чесну, об`єктивну і неупереджену перевірку викладених у зверненні фактів.