Чернігівщина зміцнює партнерські зв’язки з Білоруссю | Події і коментарі

Чернігівщина зміцнює партнерські зв’язки з Білоруссю

Одним із стратегічних партнерів для Чернігівщини є Гомельська область Республіки Білорусь. Саме з Гомельщиною пов’язано чимало торгових зв’язків, активно розвиваються відносини у галузі туризму. До речі, про це свідчить реалізація проекту «Дніпровський паром», що об’єднав музеї Гомельської та Чернігівської областей туристичним маршрутом. Крім того, за останні два роки між регіонами підписані декілька угод про співпрацю. Одну, зокрема, минулого року під час XV Гомельського економічного форуму.

Цьогоріч делегація Чернігівської області на чолі із заступником голови ОДА Наталією Романовою знову долучилася до роботи згаданого масштабного заходу у сусідній Білорусі. XVІ Гомельський економічний форум 24-25 травня зібрав близько 500 учасників з 28 країн світу. Як діючі, так і потенційні партнери ознайомилися із сучасними особливостями економічних процесів у Білорусі та інвестиційними пропозиціями (в тому числі й на території вільної економічної зони «Гомель-Ратон»).

Делегати працювали і за тематичними секціями: агропромисловий комплекс; малий та середній бізнес, умови для розвитку підприємницьких ініціатив; будівельний, житлово-комунальний і транспортний комплекс; торгівля, громадське харчування та послуги; туризм та перспективи його розвитку.

— Подібні заходи виступають стартовим майданчиком для ділових переговорів, формують основу надійних партнерських відносин, — переконана Наталія Романова. Вона зазначила, що потреба у розширенні співпраці є в обох областях: — Реалізація спільних бізнес-ініціатив може бути не тільки прибутковою справою, а й мати соціальний чи екологічний ефекти.

Так, досвід з цього приводу є: завдяки участі у Програмі територіального співробітництва країн Східного партнерства EaPTC Білорусь–Україна розпочата робота з надання бізнес-структурам у прикордонних районах інформації про перспективи ведення бізнесу на території кожної із сторін. У рамках відповідного проекту створено два контактні центри транскордонного співробітництва у Гомельській області та три — на Чернігівщині, по одному — у Київській та Рівненській областях України.

Реалізація ще одного проекту дозволила покращити процес екологічного моніторингу річки Дніпро.

На перспективах ефективного співробітництва між Україною та Білоруссю у різних напрямах наголосив Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол.

Під час Форуму делегати відвідали XХ Міжнародну універсальну виставку-ярмарок «Весна в Гомелі», а також ознайомились з об’єктами різнопланового туризму.