Депутати підтримали звернення до Кабміну щодо виділення грошей з держбюджету на ліквідацію наслідків зливи | Події і коментарі

Депутати підтримали звернення до Кабміну щодо виділення грошей з держбюджету на ліквідацію наслідків зливи

Депутати Чернігівської міської ради підтримали звернення до Кабінету міністрів про виділення грошей з держбюджету на ліквідацію наслідків червневої зливи для приватних будинків.

"За" відповідний проект рішення проголосували сьогодні, 29 листопада, під час чергової сесії ради.

За підрахунками, сума збитків, завдана приватним домогосподарствам міста становить майже 16 мільйонів гривень. «Враховуючи неможливість компенсації збитків, завданих власникам приватних домогосподарств та квартир за рахунок резервного фонду Державного бюджету України, виникла необхідність звернутися до Кабінету Міністрів України з проханням розглянути питання щодо виділення коштів з інших джерел Державного бюджету України для компенсації збитків, завданих надзвичайною ситуацією постраждалим мешканцям м. Чернігова»,- йдеться у додатку.

Як відомо, 31 жовтня Кабмін виділив 16 мільйонів гривень Чернігову на ліквідацію наслідків зливи. Однак, ці кошти не можна використовувати для відновлення приватних будинків.

Нагадаємо, міська рада звернулася із проханням виділити з держбюджету 57 мільйонів гривень.

Як раніше повідомляв ПіК, станом на 9 серпня матеріальну допомогу з міського бюджету отримали 196 мешканців Чернігова, котрі постраждали внаслідок зливи 30 червня.

Про це йдеться у відповіді Чернігівської міської ради на запит ГО «Чернігівська правозахисна спілка».

Суми одноразової допомоги громадянам складали 500, 1000 та 5000 гривень. А загальна сума, котра була виплачена з міського бюджету – 864 тисячі гривень.

Нагадаємо, що 30 червня в місті Чернігові внаслідок аномальної зливи сталася надзвичайна подія, що невідкладно була класифікована як надзвичайна ситуація місцевого рівня. Зливою були завдані збитки міському житлово-комунальному господарству, об’єктам благоустрою, дорогам, закладам освіти, медицини та культури, приватним домогосподарствам.