«Депутатський фонд»: депутатам дозволили давати матеріальну допомогу своїм виборцям | Події і коментарі

«Депутатський фонд»: депутатам дозволили давати матеріальну допомогу своїм виборцям

Депутати Чернігівської міської ради у наступному році матимуть змогу отримати гроші з міського бюджету на виконання доручень своїх виборців.

«За» відповідне рішення проголосував 21 депутат.

Довкола Програми виникли обговорення серед депутатів щодо можливості надавати матеріальну допомогу містянам за ці кошти. Так, частина депутатів хочуть за рахунок цих коштів надавати матеріальну допомогу, інші, аби уникнути спекуляцій, пропонують прибрати цей пункт.

У результаті, жодна із запропонованих правок не знайшла підтримки. Тому, згідно з текстом програми, на матеріальну підтримку депутати можуть спрямувати до 25% депутатського фонду.

За словами міського голови Владислава Атрошенка, на перше півріччя у міськраді бачать суму у 100 тисяч гривень, після – рішення прийматиметься окремо. 

Як зазначається у додатку, за зверненням депутатів кошти можуть бути спрямовані на:

- за загальним фондом міського бюджету – на здійснення видатків споживання, у тому числі у розмірі до 25 відсотків на надання матеріальної допомоги громадянам міста, які опинилися у скрутному становищі, зумовленому надзвичайними обставинами (пожежа, пограбування, затоплення, інше стихійне лихо, тяжке захворювання, оперативне лікування), решту - на вирішення нагальних потреб бюджетних установ та закладів, які отримують кошти з міського бюджету, та інше, що не суперечить чинному законодавству;

- за спеціальним фондом (бюджетом розвитку) міського бюджету – на здійснення видатків розвитку у частині придбання предметів довгострокового користування, капітального ремонту, реконструкції приміщень бюджетних установ та закладів, які отримують кошти з міського бюджету, капітального ремонту доріг та проїздів у житловій забудові міста Чернігова, включаючи приватний сектор, з урахуванням виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення технічного нагляду та експертизи, та інше, що не суперечить чинному законодавству.

Нагадаємо, що у Чернігові вже кілька років депутати не мають свого «фонду», як це було раніше. Востаннє, депутатам пропонувалося витратити по 100 тисяч гривень «депутатського фонду» на ремонти доріг.