На Варвинщині визнали сім шкіл унікальними і взяли під захист Мінкульту | Події і коментарі

На Варвинщині визнали сім шкіл унікальними і взяли під захист Мінкульту

На Варвинщині визнали сім шкіл унікальними і взяли під захист Міністерства культури України. Мова про земські навчальні заклади, що були побудовані в 1901-1916 роках за проектом архітектора Опанаса Сластіона.

Він створив серію споруд для першого, другого і третього класів. Будинки, зведені в стилі українського архітектурного модерну, наділені яскравим національним «характером» і мають спільні риси: шестикутні вікна, вежі і цегельний декор на фасаді.

Сім об’єктів, що визнано пам’ятками культурної спадщини місцевого значення, розташовані в селах Макушиха, Світличне, Врагинці, Гнідинці, Озеряни, Остапівка Варвинського району і в самій Барві. Загалом таких будівель збереглося близько 50 по всій Україні, найбільше - в чотирьох районах Полтавської області.



Рішення про новий статус шкіл ухвалила експертна рада Управління охорони культурної спадщини Міністерства культури.

Кілька будівель дожили до наших днів, ще частина - руйнуються. Саме через те майже три роки тому група ентузіастів взялася виявляти ці пам’ятки архітектури та розробила облікову документацію. У результаті, чимало закладів, які прийнято називати «школами Лохвицького земства», потрапили під охорону держави.