Прокуратура назвала основну версію вибуху на Гончарівському полігоні, внаслідок якого загинули військові | Події і коментарі

Прокуратура назвала основну версію вибуху на Гончарівському полігоні, внаслідок якого загинули військові

Військова прокуратура розглядає як основну версію вибуху на полігоні в смт Гончарівське на Чернігівщині невиконання службовими особами полігону військової частини своїх обов’язків.Основна версія вибуху на полігоні - невиконання службовими особами своїх обов’язків.

Про це УНІАН повідомили у прес-службі військової прокуратури Центрального регіону України.

"…основною версією розслідування є не виконання службовими особами полігону військової частини своїх обов’язків при поводженні з боєприпасами, що спричинило вибух своєчасно не очищеного снаряду (ч.3 ст.414 КК України - порушення правил поводження зі зброєю, а також із речовинами і предметами, що становлять підвищену небезпеку для оточення)", - йдеться у повідомленні.

У ході досудового розслідування вилучено та вивчено нормативні документи, що регулюють порядок проведення навчань, стрільб та забезпечення заходів безпеки на полігоні. Проведено судово-медичні та імунологічні експертизи, а також допитано свідків та проведено слідчі експерименти.

Наразі у проваджені триває судово-балістична експертиза, яка встановить вид боєприпасу, що вибухнув та спосіб його підриву. Слідство триває.

Як повідомлялося раніше, 9 червня троє військовослужбовців строкової служби військової частини розпалили вогнище на неперевіреній ділянці військового полігону в смт Гончарівське Чернігівської області, де здетонував та вибухнув невстановлений вибуховий пристрій.

Внаслідок вибуху загинуло двоє військових та ще один отримав тілесні ушкодження у вигляді черепно-мозкової травми та струсу головного мозку.