На Чернігівщині міліціянти вилучили у "мінял" 190 тисяч гривень | Події і коментарі

На Чернігівщині міліціянти вилучили у "мінял" 190 тисяч гривень

Управління протидії злочинності у сфері економіки УМВС України в Чернігівській області постійно вживає заходи, спрямовані на припинення протиправної діяльності, пов’язаної з незаконним обміном валют на території області.

Про це повідомляє СЗГ УМВС в Чернігівській області.

Через певну нестабільність на фінансовому ринку країни на Чернігівщині, як і в державі дещо збільшилася кількість фактів незаконного обміну валют. Особливо це помітно в Чернігові, Ніжині, Прилуках та прикордонних районах області.

Керівництвом УМВС було ініційоване проведення оперативно-профілактичних заходів з цільового відпрацювання нелегальних пунктів обміну валют та осіб, які займаються їх нелегальним обміном на території області.

На порушників уже складено та направлено до суду 71 протокол про адміністративні правопорушення, передбачених статтею 162 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення правил про валютні операції) - тягнуть за собою попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

У мінял вилучені значні суми у національній валюті, доларах США, євро та російських рублях. В гривневому еквіваленті це становить понад 190 тисяч гривень.

Незважаючи на вжиті правоохоронцями заходи, кількість осіб, які здійснюють незаконні валютні операції, не зменшується. Насамперед це пов’язано з недосконалістю законодавства, оскільки відповідальність передбачає собою попередження або накладення штрафу у розмірі від 510 до 748 гривень.

Як показує практика, у більшості випадків суди обмежуються лише покаранням у вигляді попередження та поверненням правопорушникам вилучених грошових коштів.

Міліція Чернігівщини продовжує комплекс заходів, спрямованих на документування протиправної діяльності нелегальних пунктів обміну іноземних валют та осіб, які займаються незаконним обміном.