На Чернігівщині утилізують всіх кабанів на кордоні з Росією
Для боротьби з африканською чумою свиней у прикордонних районах Чернігівщини створюється буферна зона глибиною 20-100 км, на території якої усіх диких кабанів відстрілюватимуть і спалюватимуть.
Таке рішення було прийняте на позаплановому засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Чернігівській ОДА, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Передбачається утворення буферної зони глибиною від 20 до 100 кілометрів уздовж державного кордону з Російською Федерацією та Республікою Білорусь, у тому числі й на природно-заповідних територіях і навколо населених пунктів. У межах цієї зони буде проведено депопуляцію дикого кабана. Всі відстріляні туші спалюватимуться без відбору патологічного матеріалу для дослідження на АЧС", - поінформував заступник начальника головного управління ветеринарної медицини в області Юрій Павлішен.
За його словами, буферна зона в радіусі 20 кілометрів буде вільною від поголів’я свиней у господарствах усіх форм власності. Мешканцям цієї території рекомендуватимуть утриматися від розведення цих свійських тварин.
Буферна зона охопить 11 районів Чернігівщини (всього їх 22). Однак в іншій половині області чисельність кабанів зведуть до мінімуму. Водночас при їх відстрілі проби на АЧС братимуться.
Колективне полювання на кабанів у буферній зоні відбуватиметься щодня. При цьому мисливцям роз’яснюватимуть правила профілактики захворювання свиней на АЧС та недопущення міграції диких кабанів на територію інших областей України. Єгерська служба щоденно обстежуватиме мисливські угіддя на предмет виявлення хворих чи загиблих диких тварин.
Як повідомляло агентство, перший випадок захворювання свиней на АЧС на Чернігівщині був зафіксований 30 серпня в селі Охрамієвичі Корюківського району. Після того було виявлено ряд інших осередків спалаху недуги. Ситуацію фахівці назвали загрозливою. За їхніми даними, в Чернігівську область хворобу з Росії та Білорусі занесли дикі кабани.