Блог користувача Андрій Прокопенко . Що чекає на українську молочну галузь ? | Події і коментарі
Вівторок, 16 липня 2024, 11:57
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Андрій Прокопенко
Андрій Прокопенко
Статей у блозі: 1

Що чекає на українську молочну галузь ?

12:31 25.11.2020    Коментарі   Переглядів: 3780    Оцінок:
0

З кожним роком поголів’я великої рогатої худоби в Україні стрімко зменшується. При тому, що в світі поголів'я ВРХ зростає.

До прикладу, у Нідерландах, які за площею такі ж, як Чернігівська область, налічується 1,5 мільйони корів. На Чернігівщині – 89 тисяч (ми займаємо шосте місце серед областей).

В Україні ж загалом нині вже менше 2 мільйонів корів. З них приблизно третина вирощується на промислових фермах, а дві третини – утримуються у присадибних господарствах.

Для розуміння ситуації слід додати, що більше 34% корів у домогосподарствах утримуються людьми старше 64 років. А середній вік голови селянського господарства - 56 років. Тож, кількість корів у домогосподарствах і надалі буде зменшуватися.

Загалом, з 1991 року кількість великої рогатої худоби в Україні скоротилася з 24 мільйонів до 3 мільйонів тварин, з них корів - з 8,4 мільйонів до 1,78.

Попри це на Чернігівщині є інноваційні підприємства, які займаються сучасним молочним тваринництвом.
Таким прикладом є компанія Віктора Ланька ПрАТ «Чернігівське племпідприємство», яка розвиває галузь. Це промислова молочна ферма повного циклу.

Сьогодні в господарстві 1300 голів великої рогатої худоби, з них 550 голів дійного стада. Вибір зроблений на користь Голштинської породи корів, яка є однією з найкращих порід для молочного господарства. При належному догляді та збалансованому харчуванні голштинська корова може давати від 15 до 30 літрів молока в день.

Процес доїння відбувається у сучасному молочному залі GEA Westfalia. Доїльний зал типу “Ялинка” на 32 корови забезпечує зручний та безперешкодний бічний доступ, і хороший огляд вимені і тварини. Зал повністю автоматизований, тому на фермі завжди отримують молоко найвищого класу. Біля кожної корови є монітор, який зчитує інформацію з чіпу на корові та показує отриману кількість молока. За допомогою цієї системи можна аналізувати його якість та кількість за весь період доїння, а також завчасно виявляти захворювання.

Отримане молоко “Екстра” класу здають на завод з виробництва дитячого харчування. Працюють з американською компанією PepsiCo, яка має бренди “Слов’яночка” та “Агуша”. В майбутньому планують виробляти сири та поки все впирається у фінанси.

Молочне тваринництво є об’єктом державної підтримки в багатьох країнах, в тому числі європейських.
Основними механізмами є субсидії, обмеження імпорту, квотування та інші. Найпоширенішим видом підтримки є субсидії – грошові трансферти від уряду на молочні ферми, які можуть бути у вигляді прямих та непрямих дотацій – доплати на гектар, доплати на кг молока та на корову, допомога на покриття вартості палива, соціальні виплати та спеціальні програми.

В Україні нині існуючі програми підтримки, на жаль, не замінили скасований спецрежим ПДВ. Важливим моментом для розвитку молочного тваринництва є забезпечення землею (наприклад, з розрахунку 2 гектари на корову). Проблемою є відсутність пасовищ та забезпечення кормовими культурами. Тож, підприємства, що займаються тваринництвом повинні мати пріоритетне право на землю.

Молочне тваринництво – перспективна галузь сільського господарства і за умови довгострокової державної стратегії вона буде інтенсивно розвиватись.

 

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Ігор Уманський
Ігор Уманський
Ігор Уманський: Єдиний спосіб зберегти Україну

У будь-якій державі найцінніший ресурс, що довго формується – це люди. Не люди в широкому сенсі – робочої сили у світі якраз з надлишком. Маються на увазі підготовлені кадри, здатні...

Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Андрій Гмирін - новий "рішала" офісу президента в питаннях спирту, цигарок, конвертів та податкової

Держава, де всі рішення ухвалюються в кількох кабінетах одного офісу, приречена уособлювати корупцію. Концентрація влади в офісі Андрія Єрмака НЕ ​​прискорює реформи, а посилює розвал уряду і...

Віктор Андрусів
Віктор Андрусів
Демонтаж державної спроможності на марші

Зроби то, не знаю що Демонтаж державної спроможності на марші. На фото реальний Указ Президента. І суть не розмірі, а в тексті. Вдумайтесь, Президент доручає Кабміну придумати як має працювати...

Михаил Чаплыга
Михаил Чаплыга
74% граждан Украины считают, что страна движется не туда

Вышла новая социология. Из нее следует, что почти столько же, сколько проголосовало за Зеленского, а именно 74% считают, что страна движется не туда. Это очень очень тревожный звоночек для...

Дмитро
Дмитро
САМООБОРОНА ТА ЇЇ МЕЖІ: ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЄ ЖИТТЯ І НЕ ПОТРАПИТИ ЗА ГРАТИ

  Що таке необхідна оборона Поняття необхідної оборони на сьогодні закріплено в Кодексі України про адміністративні правопорушення (КУПАП) та Кримінальному кодексі України (КК України)....