Блог користувача Cєргєй Карась. СКУМО - не ваша справа | Події і коментарі
Четвер, 03 грудня 2020, 16:17
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 31

СКУМО - не ваша справа

14:25 10.12.2019    Коментарі   Переглядів: 1524    Оцінок:
0

Постійні читачі мого блогу (якщо такі, звісно, є), напевне знають про те що таке Світовий конгрес українських молодіжних організацій (СКУМО). Про цю тему я неодноразово писав, зокрема тут: http://pik.cn.ua/blog/343/1033/skumo-hmelnitskiy-nazk/ (зараз цей запис зібрав рекордні для мого блогу  765388 переглядів - дякую за це усім вам), а тому не будемо робити звичну ввідну частину (якщо цікаво, прочитайте попередній запис). 

СКУМО та закон

6 вересня цього року я звернувся до депутатки Верховної Ради України Софії Федини з проханням до представниці нової влади пояснити: як же при "папєредніках" CКУМО, яке на той час навіть не мало реєстрації, підписувало офіційні меморандуми з українськими міністерствами, й чому сайти структури МЗС до цього часу стверджують, що саме СКУМО організовує Форуми української молоді діаспори (хоча насправді організує та фінансує усе держава). Загалом же мої питання звучали так (цитата):

"Враховуючи положення пунктів 4 та 5 статті 17 Закону України "Про статус народного депутата України", які дозволяють Вам вимагати припинення порушення законодавства, прошу Вас відповісти на наступні питання:

1)                      Чи законно було підписання меморандумів між СКУМО та міністерствами інформаційної політики (2015 рік, Одеса) й молоді та спорту (2014 рік, Івано-Франківськ), враховуючи те, що, наскільки відомо, СКУМО на той час не мало реєстрації? Якщо таке підписання було незаконно (а також враховуючі реструктуризацію вищезгаданих міністерств),  чи понесе хтось покарання та чи продовжать діяти ці меморандуми?

2)                      Чи є дезінформацією повідомленням сайтів СКУМО (www.skumo.org), Посольства України в Росії (russia.mfa.gov.ua), Генконсульства України в Любліні (lublin.mfa.gov.ua) та Посольства України в Польщі (poland.mfa.gov.ua), які стверджують, що СКУМО не організаційний та інформаційний партнер, а саме організатор ФУМД? Якщо ці повідомлення є дезінформацією, прошу Вас прикласти зусилля до припинення дезінформації як українців України, так й українців діаспори стосовно організатора ФУМД.

3)                      Так як, згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, керівником СКУМО є Юлія Нечипоренко, то чи міг Дмитро Лекарцев підписувати меморандум про співпрацю СКУМО з Хмельницькими міськ- та облрадами, а також Хмельницькою ОДА? Якщо міг, то яка його офіційна посада та повноваження у СКУМО?   Та чи  є це (коли де-юре керує організацією одна людина (у даному випадку пані Нечипоренко), а де-факто керівником називають іншу (у даному випадку Дмитра Лекарцева)) шахрайством, адже на сайті СКУМО у розділі «керівництво» (докладніше див.: «Керівництво» http://www.skumo.org/ar/2016-07-25-10-05-38/leadership) пані Юлія Нечипоренко взагалі відсутня?" (кінець цитати)

 Тут варто пояснити, що з Софією Романівною ми знайомі, причому познайомилися ми у 2013 році як раз під час першого конгресу СКУМО у Чорному Лісі та Тернополі. Й загалом ставлення до Софії, як до людини, в мене було й залишилося позитивним. Так, мені далеко не настільки подобається Порошенко (якщо вирішили, що мені до вподоби Зеленський, прочитайте ось це: http://pik.cn.ua/blog/343/1028/slovo-kandidata-sprava-prezidenta-zelenskiy-ta-gromadyanstvo/ ), але у цілому Софія здається мені людиною, яка прагне побачити Україну успішною країною. Тож відмінності у поглядах в нас не такі вже й принципові. Й, ще раз підкреслю, до Софії, як до людини, я ставився та ставлюся з глибокою повагою. 

Діаспорна організація - не справа діаспори...

Але звертався я все ж не до людини, а до депутата-політика. Й відповідала мені не моя знайома "головна лемкиня світу" та талановита співачка Софія, а депутатка пані Федина. Й ось що вона заявила: 

Звісно, по відповіді потрійним шаром розлита "вода", й тому навряд чи всі читачі прорвалися далі першої сторінки, однак саме на другому аркуші починається те, на що я хотів би звернути увагу: 

"Я, як народний депутат України, не наділена повноваженнями надавати правову оцінку діям посадових осіб громадської організації та міністерств щодо підписання будь-яких угод, а також з'ясовувати достовірність інформації зазначеної на сайтах посольських установ...", - пише депутатка пані Федина. 

Диявол, звісно, ховається у формулюваннях. Адже правову оцінку - то одне, а просто оцінку - інше. 

Ось, наприклад, депутатка Федина проводить паралель між ДБР та НКВС: 

Чи оцінка це? Ну... схоже на оцінку. Чи правова це оцінка, якщо про це пише депутатка на офіційній сторінці? Оце вже хай всі вирішують самостійно. 

Проблема тут ще й в іншому. Згідно з Законом України "Про статус Народного депутата України", на якій я посилався у зверненні до пані Федини, та про який я нагадував депутату попереднього скликання пану Добродомову (докладніше про ту історію тут: http://pik.cn.ua/blog/343/1021/skumo-ostanne-slovo-staroyi-vladi/ ), Народний депутат може порушувати питання про необхідність проведення перевірок щодо додержання законів  та, у разі порушення прав, свобод та інтересів  людини, може звертатися у відповідні органи. А порушення Закону, як я неодноразово писав, у СКУМО, схоже, є: адже, як повідомляла заступниця міністра юстиції України (докладніше про це тут: http://pik.cn.ua/blog/343/917/skumo-2018-groshi-zakoni-i-vibori/ ), "дії від імені незареєстрованого громадського об'єднання, крім дій, пов'язаних з реєстрацією такого об'єднання, забороняються", у 2014 та 2015 роках СКУМО не було зареєстрованим, й навряд чи підписання меморандумів про співпрацю між СКУМО та українськими міністерствами можна назвати "діями, пов'язаними з реєстрацією СКУМО"... 

Але підемо далі. 

"Зі змісту Вашої скарги вбачається, що Ви не є особою, права якої порушені діями або бездіяльністю посадових осіб органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, державних установ та громадських організації <...> вбачається, що органи, зазначені у зверненні, не приймали ніяких рішень щодо Вас", - зазначає пані Федина. 

Тобто не дивлячись на те, що я вказував, що був учасником форумів, які, як ми думали, проводить СКУМО (насправді проводила держава), я є членом діаспори, ба-більше: закордонним українцем, депутатка Федина схоже  вважає, що дії діаспорних організації та робота українських державних органів з українською діаспорою, мене, члена діаспори, не стосується... Виходить, так? А я й не знав... А то тільки мене не стосується, чи усіх членів діаспори? А якщо когось все ж стосується, то кого саме? Когось походженням з "вірних" країн?..

Останнє про що варто згадати, це речення: 

"Повідомляю Вам, що замість вас, мною було надіслано звернення на ім'я керівника ГС СКУМО на адресу, зазначену у реєстрі юридичних осіб, з проханням надати відповіді на запитання поставлені у Вашому зверненні", - відповідає Народна депутатка. 

Я не знаю чи треба артикулювати те, чому я не звертався у СКУМО, але давайте це проговоримо. У СКУМО я не звертався, адже з цією "організацією" мені все стало остаточно зрозуміло у 2015 році, ще коли я побачив як так званий "президент СКУМО" Мирослав Гочак тікає з будівлі Одеської ОДА, покидаючи напризволяще всіх учасників свого форуму. Після цього до СКУМО в мене питань немає. Питання є до державних служб України: до міністерств молоді та спорту та інформаційної політики, які у 2014 та 2015 роках де-факто легалізовували СКУМО, підписуючи з цім (на той час) незареєстрованим неформальним об'єднанням меморандуми про співпрацю, питання є до МЗС, яке чомусь називає СКУМО організатором Форумів української молоді діаспори, хоча організовує ці форуми держава та за державний рахунок. Й за 4 роки відповіді на те, чому так відбулося й відбувається, я так й не отримав... 

До речі, хоча лист пані Федини датований 3 жовтня, станом на цей час, 10 грудня, відповідь від СКУМО мені так й не прийшла. Невже й лист депутатки у цій "поважній організації" проігнорували? Чи відповіли вони лише пані Федині?.. 

СКУМО та два керівники

Зараз СКУМО офіційно зареєстровано, й, здавалося, питань до організації виникати не повинно. Але вони є. Адже, згідно з мінюстом, керує організацією Юлія Нечипоренко (яка, судячи за все, паралельно є начальницею відділу формування державної політики у сфері охорони культурної спадщини міністерства культури, молоді та спорту України), але влітку цього року меморандум про співпрацю між СКУМО та Хмельницькою ОДА підписувала чомусь не вона, а Дмитро Лєкарцев, якого називають "президентом СКУМО". Як так вийшло, що, хоча керівниця з правом підпису у СКУМО начебто одна, й це пані Нечипоренко, меморандуми підписує зовсім інша людина, я вирішив спитати у Хмельницької ОДА. Відповіли вони з третього разу (з першого і зовсім надіслали лист з інформацією про зовсім інше звернення). Й ця відповідь, як на мене, шокує усіх хто має здоровий ґлузд: 

Наскільки я зрозумів офіційну позицію Хмельницької ОДА, у СКУМО є керівниця - пані Нечипоренко, й хоча лише вона зазначена як керівниця (й, як я розумію, згідно з законом лише вона має право підпису від СКУМО), паралельно (й офіційно, адже це офіційна позиція офіційного державного органу) з керівницею у СКУМО є президент. Він, виходить, не керівник, але президент, й хоч не керує, проте може підписувати. Оооооооок...

P.S. У наступному році мені буде 30, а з дня скандального з'їзду СКУМО в Одесі пройде 5 років. Як я вважаю (щоправда у керівників СКУМО, яким у наступному році виповниться 40 та 37, схоже інша думка), молодь  - то люді саме до 30. Тож незабаром молоддю я вже не буду. Все що можна дізнатися про СКУМО, знову ж, мені здається, я дізнався й доніс  як до Вас - читачів, так й до державних органів України. Вочевидь, державним органам (причому як "старої" так й "нової" влади) подобається саме така діаспора як СКУМО й саме такі "керівники" як Лекарцев та Гочак. А тому сенсу писати на цю тему більше не бачу (якщо, звісно, СКУМО не утнуть дурницю й не наважаться проводити наступний ФУМД десь на Півночі України). 

Дякую за увагу. 

Читайте також: 

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Андрій Прокопенко
Андрій Прокопенко
Що чекає на українську молочну галузь ?

З кожним роком поголів’я великої рогатої худоби в Україні стрімко зменшується. При тому, що в світі поголів'я ВРХ зростає. До прикладу, у Нідерландах, які за площею такі ж, як Чернігівська...

Регіональний центр з надання правової допомоги
Регіональний центр з надання правової допомоги
Як орендувати житло: все про договір оренди

Зазвичай пошуки квартири відбуваються по-різному: інтернет-сторінки з пошуку житла, серед друзів, знайомих або через посередника. Але, щоб уникнути неприємностей, житло варто орендувати чинним...

Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Операция НАБУ по аресту на взятке Слуги народа Павла Халимона провалена и почему депутат до сих пор никак не наказан?

Операция НАБУ по аресту на взятке Слуги народа Павла Халимона провалена после обращения детективов за санкцией на арест - почему Халимон до сих пор никак не наказан и в чей карман пошли 5 миллионов...

Миха Чаплыга
Миха Чаплыга
РУИНЫ Зеленского...

РУИНЫ Зеленского...Сейчас эти идиоты вместо того, чтобы посыпать голову пеплом ибо "пострадавших" у нас любят, лепят из себя победу. Мол у нас не было ничего а теперь есть три головы ОТГ ))))...

Андрей Золотарев
Андрей Золотарев
Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем

Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем. Внутривидовая борьба и интриги оказываются куда большей проблемой чем вся оппозиционная рать. Тем...