Блог користувача Cєргєй Карась. Не уповноважена Уповноважена | Події і коментарі
Четвер, 03 грудня 2020, 15:09
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися
Cєргєй Карась
Cєргєй Карась
Статей у блозі: 31

Не уповноважена Уповноважена

12:59 14.11.2019    Коментарі   Переглядів: 577042    Оцінок:
0

"На цьому місці мав бути"

Коли я вчився в університеті, ми робили студентську ТБ-програму під назвою "Стрєла врємені". Виходило в нас, звісно, не все. Й наша завкаф, лякала, що якщо ми не зробимо запланований сюжет, доведеться вийти в ефір з підводкою: "На цьому місці мав бути сюжет Сєргєя Карася про ..., але його не буде й зараз Сєргєй Вам разкаже чому", - й нам доведеться ставати перед камерою та ліпити перед глядачами відмазки. 

Чимось подібним буде й цей пост, адже він мав бути про долю  єпархій колишній УПЦ КП в Росії...

ПЦУ в Росії, Вселенський патріархат, чи просто "непотрібні єпархії"? 

Як повідомляло, зокрема, ВВС, після надання Томосу, всі закордонні парафії Православної церкви України мали перейти у підпорядкування Вселенського патріархату. Й мене, як українця Росії, цікавили дві колишні єпархії УПЦ КП - Білгородсько-Обоянська та Богородська. 

Так, в Україні фактично не знають, що в Росії існували цілих дві єпархії УПЦ КП, але для українців Росії, зокрема для мене, це було важливим фактором. Адже, якщо казати про мене, то я з 2012 року (після історій з "Pussy Riot" та "нанопилом") не ходив до церков РПЦ МП, й, так як в Росії православних церков, які не підпорядковуються патріархові Кіріллу, майже немає, іноді, коли відчував потребу  сходити у церкву (приблизно раз на рік), я їздив за 200 км від дому, до Ногінська у головний храм Богородської єпархії УПЦ КП, якій, втім, ще у 2016 році російська влада збиралася знести. Тому особисто для мене історія з підтримкою Богородської та Білгородсько-Обоянської єпархій є важливою, й, в принципі, важливою вона є, як на мене, й для 1, 93 мільйона українців Росії, й для російської влади (адже одна справа, якщо у Ногінську Росія зносить храм невизнаної УПЦ КП, а інша - якщо руйнує храм Вселенського патріархату). 

Однак, після надання Томосу дві єпархії УПЦ КП в Росії де-факто, "підзависли". Й, можливо, зокрема ця невизначеність стала причиною того, чому голова Білгородсько-Обоянської єпархії Іосаф (Шибаєв) став тим єдиним керівником єпархії, який підтримав влітку цього року Філарета, коли почесний патріарх ПЦУ вирішив знову  "відновити УПЦ КП". 

Тому, щоб прояснити статус Білгородсько-Обоянської та Богородської єпархій я 24 червня цього року звернувся до Голови Ставропігії Вселенського патріарху у Києві Архімандрита Михаїла (Аніщенко): 

Однак пройшли 30 днів, які були відведені на відповідь, а лист від Архімандрита Міхаїла я так й не отримав. 

Уповноважений вам  відмовити

Згідно з «Порядком оформлення матеріалів про адміністративні правопорушення», затвердженим Наказом Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини 16.02.2015 № 3/02-15 саме уповноважені особи структури, (пробачте за тавтологію) Уповноваженої Верховної Ради з прав людини, можуть складати адміністративні протоколи на порушників Закону "Про звернення громадян", й, де-факто, саме представники Уповноваженого з прав людини контролюють виконання цього закону. Тому, не дочекавшись відповіді від представника Вселенського патріархату в Україні, 3 серпня я звернувся до регіонального представника Уповноваженого Верховної Ради пані Коренькової з проханням допомогти отримати відповідь: 

Як бачите, паралельно я просив допомогти з відповіддю до Володимира Зеленського. Однак час йшов, відповідь від апарату Президента я отримав (її можна знайти за посиланням: http://pik.cn.ua/blog/343/1028/slovo-kandidata-sprava-prezidenta-zelenskiy-ta-gromadyanstvo/ ), судячи за все, без допомоги пані Коренькової, а ось ані  від представниці Уповноваженого, ані від представника Вселенського патріарха листи так й не приходили. Тому 21 вересня я звернувся вже до Уповноваженої з прав людини пані Денісової з проханням посприяти в наданні відповіді від Архімандрита Міхаїла та пояснити чому я вчасно не отримав відповідь від пані Коренькової. 

Й ось 17 жовтня мені надійшов лист за підписом начальниці Управління моніторингу прав на звернення та інформацію пані Попович: 

 

Відповідь дивна. Й не тільки тому, що звертався до Уповноваженого я - Сєргєй Ігорєвіч, а відповідає пані Попович Сергію Івановичу, й навіть не  тому, що з відповіді незрозуміло на що саме це відповідь - на лист до представника Уповноваженої пані Коренькової від 3 серпня, чи до Уповноваженої Денісової від 21 вересня. 

Головне що незрозуміло - це те, що, де-факто, представник Уповноваженого вважає, що релігійні організації можуть порушувати Закон України "Про звернення громадян". 

Тому 18 жовтня я ще раз звернувся до пані Денісової, нагадавши, що Ставропігія Вселенського патріарха у Києві офіційно зареєстрована (ЄДРОПОУ 42952162) => має підпорядковуватися українському законодавству, отже, має виконувати Закон України "Про звернення громадян", тим більше, що у частині десятій статті 5  Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» (того самого, на який посилалася  пані Попович), вказано: «Релігійна організація зобов'язана додержувати вимог чинного законодавства і правопорядку»: 

 

 

Отримав я на це доволі простору, але дуже неконкретну відповідь. Причому, що цікаво, хоча формально мою вимогу не скеровувати звернення на розгляд панянок Коренькової та Попович, чиї дії я оскаржував у зверненні від 18 жовтня, було виконано, де-факто, як я розумію, й звернення пані Попович, й відповідь пана Барвіцького писав за цих посадових осіб дехто Лебедєв І. В. (тобто мені двічі відповідала людина, чиї дії я й оскаржував, й яка чомусь вважає мене "Сергієм Івановичем"):

Квота на відповіді?..

В Україні далеко не завжди виконується Закон "Про звернення громадян". Причому відчув я це відразу: відповідь на своє перше офіційне звернення, яке було подане в Україні (до Світового конгресу українців), я чекав не від 15 до 30 днів (як за Законом), а 7 місяців та 6 днів 

 Однак раніше як раз Уповноважена Верховної Ради з прав людини була у таких випадках рятівником. Наприклад завдяки їй я все ж спромігся отримати відповіді від депутатів Івана Крулько та Дениса Силантьєва (докладно про цю історію тут: http://pik.cn.ua/blog/343/800/diaspora-i-turbota-narodnih-deputativ-odna-istoriya/ ). Схема працювала так: не отримуючи відповідь у 30-денний термін, я звертався до Уповноваженої, а звідти моє звернення, певно, зі своїм супроводжуючим листом, надсилалося до депутатів, яким все ж доводилося відповідати. Це працювало не ідеально (від тих же Силантьєва та Крулька я чекав відповіді 8 місяців, й писав, начебто, 2 чи 3 звернення до Уповноваженого), але ця схема все ж діяла, а я знав - Уповноважена працює, й мої звернення надсилаються депутатам (з апарату Уповноваженої мені надходили листи, в яких повідомлялося, що Уповноважена надіслала мої звернення до депутатів). 

Однак ця історія була ще у 2017 році, коли Уповноваженою з прав людини працювала Валерія Лутковська. 

А ось у 2018/19 роках, коли я намагався отримати відповідь від іншого депутата минулого скликання - Дмитра Добродомова (цей пост тут: http://pik.cn.ua/blog/343/1021/skumo-ostanne-slovo-staroyi-vladi/ ), а Уповноваженою була вже пані Денісова, схема дала збій. Моє звернення не пересилали самому депутату, а надсилали в апарат Верховної Ради, в якому відповідали: усе гаразд, звернення депутату ми передали, й затримка не через нас. Після чого представники Уповноваженого писали мені щось на кшталт: "підстави для вжиття заходів за Вашим зверненням у контексті стверджуваних порушень посадовими особами Апарату Верховної Ради вимог закону Україні "Про звернення громадян" відсутні". Хоча я й не висловлював претензій до працівників Апарату  Верховної Ради, а писав, що конкретний депутат не надав відповідь у зазначений термін, й, відповідно, конкретний депутат, на мою думку, порушив Закон. 

Була ще історія, коли я писав в Національній олімпійський комітет. Писав щодо конкурсу журналістських робіт, відповідно у зверненні вказав, що я учасник цього конкурсу й журналіст. Відповідь на звернення я теж не отримав, теж звернувся до Уповноваженого, й теж отримав відписку: мовляв, так як зверталися ви як журналіст, Уповноважений нічим допомогти не може (хоча, здається, хіба у журналістів немає права на звернення?..). 

Тепер же з'ясувалося, що й при зверненні до релігійних організацій Уповноважений не може допомогти. Хоча, начебто, за Законом звертатися до подібних організацій все ж можна, й у Уповноваженої є, як-то кажуть, всі законні підстави для реагування... 

Важливо, що у всіх трьох випадках до Звернення до Уповноваженої мені доводилося прикладати й копії саміх Звернень до Національного олімпійського комітету, депутата Добродомова та Архімандрита Міхаїла з усіма додатками до цих початкових зверненнь. Й надсилати ці листи потрібно було виключно "Укрпоштою", адже для того, щоб звернутися до Уповноваженої в електроному вигляді, потрібно прикріпити скан свого звернення з особистим підписом, однак на сайті Уповноваженої вже більше року як зникла можливість прикрипити файл до Звернення (при цьому вимога додавати не просто текст звернення, а скан-копію з підписом, як не дивно, від цього не зникла), а коли намагаєшся надіслати листа на електрону пошту, то приходить наступне повідомлення: "Sorry, we were unable to deliver your message to the following address.<hotline@ombudsman.gov.ua>:554: Message is not RFC compliant"


Що у підсумку? Пан Барвіцький вказав, що я можу оскаржити його відповідь в адміністративному чи судовому порядку. Але в адміністративному - це знову звертатися до Уповноваженої, після чого, скоріш за все, той же пан Лебедєв, видасть мені ту ж відписку; а судитися в мене немає ані сил, ані часу, ані грошей. З проханням роз'яснити чи дійсно Уповноважена не може допомогти отримати відповідь на звернення до релігійної організації, я ще 21 жовтня звернувся до міністерства юістиції, але відповідь поки що не прийшла, й я не впевнений, що прийде щось суттєвіше за відписку. 

Я не знаю чи винна у тому, що Уповноважена Верховної Ради більше не допомагає отримати відповіді, саме пані Денісова, чи змінилося законодавство (хоча, наскільки мені відомо, законодавство не мінялося), чи якісь внутрішні розпорядження, але вимушений констатувати факт: шансів на те, що Уповноважений Верховної Ради з прав людини захистить Ваше право на звернення, відтепер дуже мало. 

Якось так... 

Що сталося з російськими єпархіями УПЦ КП так й залишилося загадкою... 

 UPD від 13 грудня 2019 року. 

За порадою мінюста, я звернувся до міністерства культури, молоді та спорту. Все з тим же проханням допомогти отримати відповідь від Архімандрита Міхаїла. 

Наскільки я розумію, й міністерство не зверталося до Ставропігії. Проте впевнено, що Архімандрит мав повне право не відповідати на питання (хоча б формальною відпискою), адже, хоча він й є офіційним представником Вселенського патріарху в Україні (тобто де-факто його послом), нічого про долю російський епархій екс-УПЦ КП він сказати не може... Вочевидь, надати інформацію можуть лише у Стамбулі, але я не знаю ані особливостей турецького законодавства, ані турецької чи грецької мови, тож звертатися туди трохи безглуздо... 

 

Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Нові статті

Андрій Прокопенко
Андрій Прокопенко
Що чекає на українську молочну галузь ?

З кожним роком поголів’я великої рогатої худоби в Україні стрімко зменшується. При тому, що в світі поголів'я ВРХ зростає. До прикладу, у Нідерландах, які за площею такі ж, як Чернігівська...

Регіональний центр з надання правової допомоги
Регіональний центр з надання правової допомоги
Як орендувати житло: все про договір оренди

Зазвичай пошуки квартири відбуваються по-різному: інтернет-сторінки з пошуку житла, серед друзів, знайомих або через посередника. Але, щоб уникнути неприємностей, житло варто орендувати чинним...

Юрий Бутусов
Юрий Бутусов
Операция НАБУ по аресту на взятке Слуги народа Павла Халимона провалена и почему депутат до сих пор никак не наказан?

Операция НАБУ по аресту на взятке Слуги народа Павла Халимона провалена после обращения детективов за санкцией на арест - почему Халимон до сих пор никак не наказан и в чей карман пошли 5 миллионов...

Миха Чаплыга
Миха Чаплыга
РУИНЫ Зеленского...

РУИНЫ Зеленского...Сейчас эти идиоты вместо того, чтобы посыпать голову пеплом ибо "пострадавших" у нас любят, лепят из себя победу. Мол у нас не было ничего а теперь есть три головы ОТГ ))))...

Андрей Золотарев
Андрей Золотарев
Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем

Отставка Черниговского губернатора Андрея Прокопенко индикатор серьезных внутрикомандных проблем. Внутривидовая борьба и интриги оказываются куда большей проблемой чем вся оппозиционная рать. Тем...