Ціна життя: 120 тисяч що три тижні. Історія Марини Шрайф з Понорниччини | Події і коментарі
Понеділок, 16 вересня 2024, 01:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Ціна життя: 120 тисяч що три тижні. Історія Марини Шрайф з Понорниччини

14:10 07.02.2022    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

120 тисяч що три тижні, саме стільки потрібно чернігівці Марині Шрайф на один курс імунотерапії препаратом Кітруда. Тривалість лікування – щонайменше рік. В фінансовому виразі – це більше мільйона гривень. У жінки 4 стадія раку Лімфома Ходжкіна. Точний діагноз Марині встановили ще у липні 2020 року. Після пройденої хімієтерапії у Марини якийсь час була ремісія, але наприкінці 2021 року знову стався рецидив. 

Марина Шрайф родом з с. Шаболтасівка Новгород-Сіверського району, у Чернігові живе з 2010 року. За фахом – медична сестра. Працювала спочатку у другій міській лікарні м. Чернігова. З виходом у декрет навчилася нарощувати вії та почала підробляти в індустрії краси. З батьком дитини життя не склалося, розбіглись одразу після народження доньки. Нині Марина самостійно виховує 5-річну доньку Кармен.

За півтора роки Марина Шрайф пройшла 10 курсів важкої хіміотерапії. Після першого курсу з’явилося ускладнення – нейропатія третьої стадії. У жінки почали відмовляти спочатку пальці, потім руки, ноги. На другий курс хімії  Марину привели, без сторонньої підтримки вона не могла самостійно ходити. На третій привезли лежачою: ноги відмовили, руки хаотично звисали.

Жінка з жахом пригадує ті часи:

  • Якщо донька вночі стягувала з мене ковдру, я навіть не могла вкритися. Часто падала з ліжка. Мене приставляли до стіни, доки відійдуть – я вже впала. Щодня пила по 20 пігулок. У такому стані прокапали близько 30 крапельниць для лікування нейропатії. Це ті, що окрім хімії. Згодом почала з’являтися позитивна динаміка, додали заняття з реабілітологом. Потроху стали згинатися руки, ноги. В якийсь момент я сама змогла сісти, потім почала ходити опираючись на стіни. Оскільки всі моїї нервові закінчення «спалилися» нейротоксичною хімією, а з ними атрофувалися м’язи, я почала їх розробляти. Спочатку просто згинання-розгинання руки, потім згинання з вагою 200 грам. З часом я змогла тримати паличку, і з нею потрошку ходила всю весну і літо 2021 року. На такий результат навіть не сподівався ніхто з лікарів.

Здавалося б, життя почало налагоджуватися, попри очікування лікарів жінка починає ходити, але влітку її очікує додатковий стрес. Матір Марини, яка допомагала їй в реабілітації, внаслідок нещасного випадку, отримує перелом тазової кістки і на декілька місяців опиняється лежачою:

Марина Шрайф з донечкою та матір’ю

  • Я з милицями, мама лежача, бабуся у віці, на татові господарство і городи. Але виходу не було. Дивилася за нею, з паличкою час від часу їздила с села на маршрутному автобусі до Чернігова на реабілітацію та аналізи. І так декілька місяців. Потім мама почала ходити на милицях. Пам’ятаю, вертаюсь з паличкою з Чернігова, а мама зустрічає без милиць. Каже мені: «я вже залишила, а ти ніяк ще не розпрощаєшся». Наче присоромила мене. Я знайшла сили не опиратися, і почати ходити самостійно. В Чернігів повернулась вже без підтримки. 

Та у листопаді 2021 року у жінки стався рецедив. Через нейропатію вибір протоколів хіміотерапії для Марини був обмежений, з тих що не використали залишалась імунотерапія препаратом Кітруда. Так, у 2022 році, в Національному Інституті раку Марині Шрайф призначають цю дороговартісну терапію, на 1 сеанс якої потрібно 120 тисяч гривень. Періодичність терапії – що три тижні, загальна тривалість – не менше року. А це більше мільйона гривень. Даний препарат іноді пацієнти отримують безкоштовно в рамках програми «клінічних випробувань», але в Чернігові такої програми нема. В інших містах, де шукала Марина, набір пацієнтів на таку програму завершено. Жінка у розпачі. На руках 5-річна дитина, з рідних – немолоді батьки, які теж фінансово виснажені хворобою доньки та нещасним випадком з матір’ю Марини. 

З 2020 року на лікування Лімфоми Ходжкіна та наслідків нейропатії Марини Шрайф пішло більше 200 тисяч гривень. Більшість з них – це гроші небайдужих Чернігівців та жителів області, яким Марина щиро вдячна за підтримку. Завдяки цій підтримці її донька не втратила матір, а жінка жила з надією, що все буде добре.

Зараз Марина Шрайф знову потребує нашої допомоги і підтримки, а маленька Кармен мріє про здорову маму. Допомогти можна як препаратом Кітруда, так і грошима:

4441114426196364

Монобанк Марина Шрайф 

5168757364030496

Приватбанк Марина Шрайф

Спілкувалась Ольга Кунтиш.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Про важливість обстеження та виклики в онкології в інтерв’ю з Валерієм Зубом.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)