У Любечі відбувся фестиваль | Події і коментарі
Понеділок, 20 січня 2025, 18:24
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

У Любечі відбувся фестиваль

13:15 20.08.2012    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

 18 серпня у Любечі відбувся V Відкритий фестиваль традиційної слов’янської культури та бойових єдиноборств «Київська Русь», повідомляють у прес-службі облдержадміністрації.

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко, перший заступник голови обласної ради Іван Коробка, народний депутат України Михайло Чечетов, Архієпископ Чернігівський і Новгород-Сіверський Амвросій; генеральний директор-художній керівник, Голова Національної хореографічної спілки України, Герой України, Народний артист України і Росії, академік Академії мистецтв, професор Мирослав Вантух; керівник Центру українських досліджень Установи РАН Інституту Європи Віктор Мироненко, інші офіційні особи. Цього року дійство було присвячено 80-річчю Чернігівської області, 210 річчю Чернігівської губернії та 1130- річчю першої літописної згадки про Любеч.

Захід розпочався з богослужіння, яке у Спасо-Преображенській церкві відправив Архієпископ Чернігівський і Новгород - Сіверський Амвросій.

На Замковій горі, де у 1097 році відбувся І з’їзд давньоруських князів, Володимир Хоменко оголосив про відкриття фестивалю.

Він назвав знаковим те, що проведення фестивалю „Київська Русь”, присвяченого історичним традиціям слов’янської культури, відбувається напередодні найбільшого національного свята – Дня незалежності України.

«Ця визначна дата золотою сторінкою увійшла в історію нашої держави, започаткувавши нову епоху в житті українського народу, законодавчо закріпила його вікові прагнення до національного самовизначення, духовної свободи та економічного зростання. За словами Президента України Віктора Януковича, ми маємо пам’ятати і те, що наша історія завжди була нерозривно пов’язана із становленням європейської цивілізації.

Багато поколінь наших предків натхненно творили й плекали українську націю та рідну мову, мужньо боролися за утвердження державності. Сучасні українці з гідністю продовжують цю місію і сьогодні», - наголосив Володимир Хоменко.

Уперше Любеч згадується в давньоруському літописі „Повість минулих літ” 882-го року. У 1016 році тут відбулася битва, перемогу в якій здобув Новгородський князь Ярослав Мудрий.

У 1097 році в Любецькому замку відбувся історично відомий з’їзд князів, метою якого було припинити міжусобні війни та запобігти розпаду Київської держави на удільні князівства.

З любецькою землею пов’язані імена древлянського князя Мала, дружини великого князя київського Святослава і матері Володимира – Малуші, оспіваного у билинах Добрині Нікитича та преподобного Антонія Печерського – одного з найвідоміших релігійних діячів Київської Русі.

Тому, підкреслив Володимир Хоменко, саме в Любечі проходить цей фестиваль, метою якого є відновлення величі стародавнього містечка, популяризація культурно-мистецьких надбань Чернігівського краю, збереження традиційних бойових видів єдиноборств, а також відродження народних промислів, створення привабливого туристичного іміджу області.

Свою назву Замкова Гора отримала від Замку, що був збудований на ній в 11 столітті Чернігівським князем Владимиром Мономахом. З того часу Любецький замок стає однією з головних резиденцій чернігівських князів. І сьогодні зусиллями обласної державної адміністрації на Замковій горі вже розпочато підготовчі проектні роботи по реконструкції цієї визначної пам’ятки Київської Русі.

Учасники та гості фестивалю оглянули макет Любецького замку, який незабаром буде відновлено на цьому визначному історичному місці.

Після відкриття фестивалю було урочисто відкрито одразу декілька об’єктів історико-археологічного музейного комплексу «Древній Любеч»: пам’ятник Малуші та її сину Володимиру; відреставрована кам’яниця гетьмана Павла Полуботка та печера Преподобного Антонія.

Гості свята також переглянули урочистий парад учасників фестивалю та презентаційні виступи творчих колективів не лише Чернігівщини та України, а й Росії, Білорусі та Польщі; оглянули табір клубів історичної реконструкції та бойових єдиноборств, виставки «Містечко майстрів», виставку-експозицію «Любеч стародавній», виставку територіальних громад Чернігівщини.


Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)