Дитячий та оглядовий майданчики і хостел замість музею. Що можуть зробити на Валу?
У вівторок, 16 листопада, під час нарад у мерії міський голова Чернігова Владислав Атрошенко доручив підлеглим взяти участь у розробці концепції наповнення території Дитинця.
Він запропонував своїм заступникам та керівникам управлінь ЖКГ, капітального будівництва та культури, щоб вони «не просто виконували, а концептуально подавали ідеї». У тому числі, проконсультувавшись попередньо з істориками, передає Gorod.cn.ua.
“З підтримкою держави або без такої підтримки, але ми у наступному році намагатимемося закінчувати Дитинець, як серце нашого міста”, – анонсував Владислав Атрошенко. Також мер висловив власні пропозиції щодо наповнення окремих місць на території Валу.
Дитячий майданчик на місці розібраної недобудови
Після розібрання недобудованого готелю на місці Будинку дворянських зібрань тут залишається пустка. Пріоритетний варіант її наповнення – дитячий майданчик.
“Якщо на місці «дворянського зібрання» – дитячий майданчик, то не від «Інтератлетики» (чернігівський виробник ігрових та спортивних комплексів. – Прим. ред.), а щось… не обов’язково сучасне… може під старовину, але ексклюзивне. Такі проєкти дорогі, але… Можливо, корабель, якісь піратські штуки для дітей. Дерев’яні об’єкти”, – зазначив Владислав Атрошенко. – “І потрібно визначитися: це буде одна локація чи не одна?“
Також міський голова запропонував розглянути варіанти з облаштування оглядового майданчика, з якого можна було зверху подивитися на Дитинець, інавіть певні атракціони:
“Давайте творчо підходити. Я умовно кажу, але, можливо, якась дитяча залізниця, як у центральному парку. Можливо, стилізувати під історичні часи електромобільчики на пару пасажирів”.
Музей чи хостел?
Також чимало уваги приділили долі будівлі, в якій колись розміщувалася поштова станція. Нині там триває ремонт. Спочатку тут планувалося розмістити музей Чернігова, проте тепер в управлінні культури розглядають альтернативний варіант для цього закладу – приміщення колишньої поліклініки на проспекті Миру – між школою №1 та старою типографією.
“Якщо ви музей міста ініціюєте в першій поліклініці – тоді фахово потрібно відповісти на питання: «яка частина гостей дійде туди»? Якщо концентруємо не лише на Валу – у мене є сумніви, чи підуть туристи. Якщо ви хочете розтягнути туриста по місту… Можливо турист пройде далі – захоче поїсти; втомиться – захоче переночувати. Я жартую, але, давайте до кінця листопада приймайте це рішення”, – доручив керівнику управління культури Олександру Шевчуку міський голова.
У разі, якщо колишня поштова станція залишиться вільною, то і для неї потрібно придумати перспективне наповнення.
“Треба консультуватися з проєктантами. Якщо лишається музей – треба вирішувати питання з харчуванням. Бо якщо ми хочемо туриста затримати тут – треба дати йому можливість поставити машину, перекусити. Якщо змінюється концепція – тоді там проситься хостел. Може є якісь інші бачення, але це приміщення має підсилювати історичний потенціал Дитинця”,– зауважив Владислав Атрошенко.
Що робити з історичним та художнім музеями
Крім того на Валу попрацюють дендрологи. Керівник комунального підприємства «Зеленбуд» Віталій Морський отримав доручення розробити концепцію висадки дерев для Дитинця.
Також на території наведуть лад з доріжками, лавками, ліхтарями, вказівниками та іншими елементами благоустрою.
Загалом міський голова висловив жаль, що два музеї на території Валу – художній та історичний – не перебувають на балансі міста.
“Питання, утримання, прибирання тощо. Якби був один розпорядник… Я це питання поки не піднімаю, бо ми поки неспроможні фінансово – територія досить велика. Але щоб це все працювало в комплексі, треба передавати на баланс міста”, – вважає мер.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові близько 2 тисяч комунальників можуть відсторонити від роботи.
Фото: Суспільне.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)