Переможцями голосування в чернігівському Бюджеті участі-2019 стали 12 великих і 13 малих проектів
Проекти-переможці цьогорічного голосування в Бюджеті участі оголошені та затверджені робочою групою сьогодні, 15 жовтня.
Серед великих проектів переможцями загальноміського голосування стали перші 12 у рейтингу набраних голосів. Це проекти № 4, 60, 41, 19, 65, 5, 56, 17, 21, 84, 13, 2.
(Завантажити рейтингову таблицю великих проектів повністю)
Загальна сума коштів, яка передбачена на реалізацію в 2020 році всіх великих проектів-переможців голосування-2019, становить 15,6 млн грн. Відповідно до кошторисів проектів, на цю суму можуть бути повністю виконані 12 проектів-лідерів рейтингу і 13-й – частково. Відповідно до Положення про Бюджет участі, такий проект теж стає переможцем і виконується, якщо автор робить коригування і зменшує його вартість.
Серед малих проектів «проходять» тринадцять. Це №№93, 91, 51, 33, 11, 34, 43, 63, 54, 29, 68, 32, 9.
(Завантажити рейтингову таблицю малих проектів повністю)
Робоча група з Бюджету участі затвердила перелік проектів-переможців та рішення щодо залишку коштів.
Участь у голосуванні за проекти цього року взяли 19 980 чернігівців. Це значно більше ніж рік тому (тоді було 12694 чол.).
44% учасників скористалися відкритими в місті пунктами для голосування, решта робили це зі своїх комп’ютерів і телефонів. Кількість тих, хто не потребував допомоги пунктів голосування, теж у порівнянні з минулим роком зменшилася (на 6%).
- Хочу подякувати всім членам робочої групи за вашу активність. Багато хто, я бачив, у соціальних мережах і закликали голосувати, і звертали увагу на якісь недоліки в процесі – це все дуже правильно, це наша спільна відповідальність і спільна робота. Хочу подякувати всім авторам проектів і особливо привітати тих, чиї проекти виграли, хто зміг загітувати більшу кількість людей. У нас два проекти набрали кожен більше 2 тисяч голосів, а від тисячі до двох – взагалі багато проектів. І коли так багато людей вдалося переконати не проти чогось виступити, а щось підтримати – це заслуговує на повагу, - прокоментував результати голосування заступник чернігівського міського голови Олександр Ломако, який є головою робочої групи.
Він окремо зупинився на питанні відсутності порушень при голосуванні.
- Якби йшлося про випадки примусу і це було підтверджено якимись доказами – наприклад, перепискою у вайбері, відеозаписами, письмовими документами, - ми б зібралися і, думаю, такий проект зняли б з голосування – щоби показати на майбутнє, що цього робити не потрібно. Але якщо йдеться про прохання підтримати – то і всі інші автори проектів так само агітували за них, залучаючи всіх, кого охоплює їхня діяльність, - зауважив голова робочої групи.
Разом з тим, на думку Олександра Ломако, на наступні роки робоча група може опрацювати пропозиції щодо виділення проектів, які стосуються бюджетних закладів, у окрему групу. На сьогодні ця ідея має як аргументи «за», так і серйозні застереження. Втім, фахового аналізу наслідків такої зміни поки не проводилося.
Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
(Оновити зображення коду)