РАЦС у Чернігові цього року не відремонтують. Нема грошей

Минулого тижня до Чернігова завітала начальник Управління державної реєстрації актів цивільного стану Міністерства юстиції України Ірина Дубиковська.
Нові стандарти
Привід для візиту в область був урочистим – у Бахмачі відкривався open-space – сервісний центр на базі територіального управління юстиції, який має надавати послуги за новими стандартами якості: електронні черги, термінали для оплати мита чи деяких послуг, універсальні працівники, які приймають громадян з будь-якого питання, тощо. Бахмацький open-space став 41-м.
– У Чернігові вже відкрито open-space, працює. Там обрахована кількість місць, яка дозволяє якісно та швидко обслуговувати громадян, – зауважила Ірина Дубиковська.
Будівля РАЦС потребує ремонту
Разом із тим чиновниця Міністерства юстиції зазначила, що будівля чернігівського РАЦС дещо дисгармонує із сучасними стандартами якості, які впроваджує відомство.
– Так, беззаперечно погоджуюсь, що приміщення РАЦС у вас велике, архітектура радянського зразка, і потребує ремонту. Але це колосальні кошти. А велику суму мобілізувати виключно силами юстиції неможливо. Необхідно ж виконати і внутрішній, і зовнішній ремонт, облаштувати територію біля приміщення, – розповіла Ірина Дубиковська.
І висловила припущення, що «надійним партнером» Мін’юсту залишиться міський голова Владислав Атрошенко.
– Він, до речі, долучився до open-space, який ми відкривали. Обіцяв і надалі допомагати. Я думаю, що він людина слова і допоможе,– сказала чиновниця і зробила меру комплімент, зауваживши, що за останні півтора року об’їхала майже всю Україну і може стверджувати: позитивні зміни в Чернігові надзвичайно помітні.
Гроші не передбачені
На одній з щотижневих нарад Владислав Атрошенко дійсно піднімав це питання, зазначивши, що потрібно юридичне рішення для фінансування ремонтних робіт з міського бюджету на об’єкті, який місту не належить. Утім предметних рішень з цього приводу так і не з’явилося.
Натомість керівник фонду комунального майна Чернігівської міськради Олексій Єпінін пояснив, що на сьогодні існує певне бачення перспектив ремонту, але не в цьому році. Причина – нестача коштів.
– Есть ряд проектов к рассмотрению относительно ремонта внутри и снаружи здания загса. Но они требуют определенных капиталовложений. На этот, 2019 год финансирование не предусмотрено. Что будет в следущем году – посмотрим. Если соответствующие расходы будут включены в бюджет города, то какие-то работы будут сделаны, – повідомив крівник ФКМ, додавши, що існує візуалізація зовнішнього вигляду майбутнього РАЦС, і навіть прораховано орієнтовну вартість.
Утім очевидно, що без юридичного вирішення питання і фактичного виділення коштів проєкти ризикують так і залишитися тільки проєктами.
Автор: Еженедельник "Семь дней"
(Оновити зображення коду)