Кадрові зміни: Чернігівщина в очікуванні нового голови ОДА | Події і коментарі
Вівторок, 16 липня 2024, 10:12
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Кадрові зміни: Чернігівщина в очікуванні нового голови ОДА

09:09 23.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Прийшовши до влади, нова команда Володимира Зеленського пообіцяла повністю перезавантажити владні інститути в Україні. Одними з таких інститутів виявилися обласні державні адміністрації (ОДА), які безпосередньо підпорядковані президенту.

Спочатку вирішили звільнити голів ОДА часів президентства Петра Порошенка та залишити обласні адміністрації з виконуючими обов’язки голови. Частіше всього такими тимчасовими головами ОДА ставали перші заступники колишніх очільників адміністрацій. А вже після цього президентська команда розпочала пошук навіть ще не голів ОДА, а просто кандидатів на цю посаду. Добір нових очільників областей розпочався в перші тижні після інавгурації 20 травня і триває в деяких областях і досі. Зокрема, і на Чернігівщині.

Знайшли/У пошуках

Перші ОДА почали оновлюватись 5 липня цього року. Тоді президент призначив нових голів ОДА в Донецькій, Львівській, Закарпатській та Луганській областях. Також у липні оновили голів адміністрацій в Київській, Херсонській, Черкаській областях. У кінці літа – на початку осені президент представив нових голів ОДА в Івано-Франківській, Житомирській, Запорізькій, Рівненській та Дніпропетровській областях. До речі, у Дніпрі призначення відбулось зовсім нещодавно, 13 вересня. За повних два місяці зміни відбулись у половині областей України, решта – в очікуванні, як і Чернігівська область.

Кандидатів багато

Усі ці два місяці очікування призначення голови ОДА чернігівським інформаційним простором гуляє такий собі шорт-лист претендентів на цю посаду. У ньому є наступні прізвища: Микола Звєрєв, Сергій Аверченко, Володимир Ткаченко, Оксана Тунік-Фриз, Арсен Дідур, Іван Фурсенко, Дмитро Іванов, Андрій Прокопенко... 

З деякими із них нам вдалось поспілкуватись, дізнатись їх думку щодо можливого призначення їх на посаду голови ОДА, чому так затягують з призначенням на Чернігівщині і коли воно нарешті станеться, чи буде новий голова місцевий або приїжджий та які вони бачать перспективи співпраці оновленої ОДА з міською владою Чернігова, зокрема з мером Владиславом Атрошенком.

Сергій Аверченко, приватний підприємець:

 Може, звичайно, моє прізвище і є в списку кандидатів на посаду голови ОДА, але це тільки чутки, а чутки я не коментую.

З приводу затримки у призначенні, вважаю, що просто не дійшла черга ще до Чернігівщини і скоро питання все ж таки вирішиться. В різних областях є свої проблеми, і можливо, там, де зараз вже призначили нових голів, були проблеми, які треба негайно вирішити. Нам же дали час на представлення кандидатур на цю посаду.

Буде новий голова з нашої області або з іншої – зараз сказати важко, оскільки в різних областях, де вже призначили нових голів, цей алгоритм працював по-різному – десь місцевий, а десь приїжджий. Проте я вірю, що на Чернігівщині знайдеться достойна кандидатура, яка буде мати відповідні знання, навички та вміння для такої відповідальної посади. Не хотілося, щоб призначали просто гарну людину, адже всі знають, гарна людина – це не професія. Люди, які потягнули б цю посаду, є в бізнесі, але чи зголосяться вони піти на тимчасову посаду та залишити своє дітище – це велике питання.

Щодо співпраці оновленої ОДА та міської влади можу сказати, що ми знаємо, як наш міський голова може пристосовуватись до нових політичних реалій, і напевно, і в цей раз знайде якусь спільну мову. В ОДА будуть займатись питаннями області, міська рада – містом, і все. Думаю, ніяких конфліктів між цими гілками влади не має бути.

Оксана Тунік-Фриз, заступник голови Комісії партійного контролю партії «УКРОП»:

– Мені відомо виключно про чутки, які ширяться про моє можливе призначення на посаду голови ОДА з абсолютно невідомою мені метою. Кількість дзвінків та звернень з цього приводу за останні місяці просто зашкалює. Стільки було людей, які останнім часом переконували мене, що я є претендентом на посаду голови ОДА, що можна було вже й самій у це повірити. Але правда в тому, що я не подавала свою кандидатуру на цю посаду, не мала такого наміру та маю зовсім інші плани своєї подальшої професійної реалізації. Тому хотіла б побажати рідній Чернігівщині отримати гідного голову ОДА. Зі свого боку завжди буду підтримувати всі позитивні ініціативи влади в регіоні та робити все можливе для його процвітання.

Щодо того, що наш регіон може просто не цікавити президентську команду, то скажу наступне: у половині областей нові голови ОДА не призначені. У тому числі в таких областях, як Одеська, яку точно не назвеш другорядною або депресивною. Тому я би не шукала тут теорій змови та не робила далекосяжних висновків. Можливо, у деяких областях команда президента вже мала підготовлені кандидатури, а в інших просто відбувається процес їх пошуку. Ми бачимо, який високий темп взяла нова влада, тому думаю, призначення нових голів ОДА по всій Україні, у тому числі і на Чернігівщині, відбудеться дуже скоро, навіть ближчим часом. Залишилося чекати зовсім трішки.

По прізвищах кандидатів гадати не буду, але можу припустити, що виконуюча обов’язки голови ОДА Наталія Романова, на мою думку, не має шансів залишитись у кріслі голови.

А загалом можу лише сказати, що головним критерієм при виборі нового очільника має бути професійність.

Очікувати залишилось недовго

Також з приводу призначення нового голови ОДА на Чернігівщині ми поспілкувались з політичними експертами місцевого та всеукраїнського рівня і народним депутатом від президентської партії «Слуга народу» Сергієм Гривком. Попросили прокоментувати, коли ж варто очікувати від президента призначення голови обласної адміністрації в Чернігові, яка людина має зайняти крісло і що зробити на цій посаді, а також оцінити шанси нинішньої в. о. голови ОДА.

Сергій Гривко, народний депутат України («Слуга народу»):

 Те, що очільника ОДА на Чернігівщині призначать пізніше, ніж в деяких інших областях, не говорить про рівень розвитку нашого регіону або місце в умовному рейтингу областей. Просто наразі обирається дійсно достойна кандидатура для цієї посади, і тому є певна затримка. Особисто моя думка, що область потребує якісного кризис-менеджера та ефективного управлінця, який би дав можливість нашій області процвітати та стати успішною.

Кажуть, уже найближчим часом на Чернігівщині буде призначено нового голову ОДА. Це може статись або в кінці вересня, або вже на початку жовтня.

З приводу кандидатур на цю посаду нічого не можу сказати, лише те, що це прерогатива президента, а ми, як народні депутати, маємо займатись законотворчістю. Знаю, що була створена петиція щодо мого призначення на цю посаду, але, чесно кажучи, досвіду в мене немає – і якщо б мені навіть і запропонували стати головою ОДА, я би відмовився.

Андрій Кужель, ексголова молодіжної ради при Чернігівській міській раді:

– Звісно, побутує думка, що наша область, як депресивна, не надто цікава Києву. Але ці розмови були при всіх владах і їх значення дещо перебільшене. Більш важливою є проблема слабкого кадрового потенціалу області. Дійсно, знайти кваліфікованого управлінця з відповідним досвідом і незаплямованою репутацією на Чернігівщині – завдання майже неможливе. Але я думаю, за тиждень-два наша область все ж отримає нового очільника. І скоріш за все, це буде хтось із немісцевих.

Я думаю, інформація по прізвищах місцевих претендентів, що гуляє Мережею, уже не актуальна. Що стосується Наталії Романової, то це взагалі щось із сфери фантастики. Не можна побудувати нову державу руками старих апаратчиків.

Чи буде ОДА співпрацювати з міською владою, залежатиме від цілей, які стоятимуть перед новим головою ОДА. За великим рахунком усі ці адміністрації взагалі мають бути ліквідовані в рамках децентралізації. Цей величезний бюрократичний апарат має стати пережитком минулого. Але побачимо, як це буде реалізовано вже цією владою. У будь-якому випадку до місцевих виборів якихось теплих відносин між новою владою в області та представником старої – Владиславом Атрошенком я би не очікував.

Володимир Горбач, політичний аналітик Інституту Євро-Атлантичного співробітництва:

– Я думаю, що Чернігівщина взагалі мало цікава Офісу президента. У них руки до цієї області не доходять. І взагалі, голови ОДА по всій країні їм теж не особливо цікаві. Вони зараз за Київ борються, за Дніпро і решту великих міст.

Нічого не знаю про кандидатів на посаду голови Чернігівської ОДА. Думаю, що їм треба ще пошукати якогось варяга, який на це б погодився, а ось місцевий голова цілком може бути.

Я б віддав перевагу комусь із місцевих, які вже попрацювали на загальнонаціональному рівні. Але не знаю, чи знайдуться бажаючі, бо ситуація з облдержадміністраціями в країні непевна. Ніхто не знає, що з ними буде завтра. Префекти? Децентралізація? Немає ясності щодо політики ЗЕ-команди.

Отже, жителям області, схоже, залишається недовго чекати призначення. І після цього контролювати всі владні ініціативи та вносити свої пропозиції щодо розвитку рідного краю.

https://www.0462.ua


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)