Сьогодні — День безпеки пацієнтів | Події і коментарі
Понеділок, 20 січня 2025, 07:32
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Сьогодні — День безпеки пацієнтів

11:30 17.09.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Цьогоріч в Україні він відзначається вперше відповідно до Указу Президента України.

Рішення про відзначення Дня безпеки пацієнтів погоджено з багатьма інституціями, що працюють над покращанням медичної допомоги громадянам України та впроваджують заходи, спрямовані на безпечне перебування хворого у стаціонарах, запобігання внутрішньолікарняним інфекціям, післяопераційним ускладненням, а також виважене ставлення до призначення лікарських препаратів.

Ініціаторами виступили Міністерство охорони здоров’я, Національна служба здоров’я, Національна академія медичних наук, ДУ «Інститут громадського здоров’я імені О.М. Марзєєва НАМН України», Всеукраїнська громадська організація «Рада захисту прав та безпеки  пацієнтів» та інші урядові та неурядові організації.

Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скелецька переконана, що нове свято неможливо відокремити від Дня прав пацієнта, адже доступність якісної медичної допомоги нерозривно пов’язана із її безпекою. Тож дотримання клінічних протоколів, що базуються на доказовій медицині – основа забезпечення прав пацієнта на якісну медичну допомогу. Крім того, необхідно встановити постійний зворотній зв’язок між пацієнтом і лікарем задля унеможливлення непорозумінь під час лікування.

За словами завідувача хірургічного відділення КНП «Чернігівська центральна районна лікарня», головного позаштатного спеціаліста за спеціальністю хірургія, кандидата медичних наук Валерія Василинчука, дотриманню безпеки пацієнтів в лікарняних закладах області нині приділяється особлива увага. Застосовані профілактичні заходи дають змогу мінімізувати ризик внутрішньолікарняних інфекцій. Проте, зазначає Валерій Василинчук, для ще більш ефективної роботи з убезпечення пацієнтів необхідні чималі кошти. Тож медики сподіваються, що реформування системи охорони здоров’я передбачить і належне фінансування даного напрямку.

Крім того, у Національному центрі громадського здоров’я мають надію, що завдяки інформаційно-роз’яснювальній роботі самі пацієнти також дбатимуть про власну безпеку — дотримуватимуться встановлених правил та не займатимуться самолікуванням.


Автор: За повідомленням прес-служби Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)