Екологи нагадують про небезпеку загорань на полігонах побутових відходів | Події і коментарі
Вівторок, 30 травня 2023, 03:36
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Екологи нагадують про небезпеку загорань на полігонах побутових відходів

11:06 11.07.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Щороку на Чернігівщині збирають більше мільйона кубометрів, або 200 тисяч тонн твердих побутових відходів (ТПВ). Здебільшого сміття вивозять на полігони або стихійні звалища.

Останнім часом в області почастішали випадки загорання таких місць накопичення ТПВ, що призводить до забруднення навколишнього природного середовища високотоксичними речовинами, такими як чадний газ, діоксини, монооксид вуглецю.

Крім того, це завдає значної шкоди здоров’ю людей, адже є загроза отруєння продуктами горіння. Зазначені шкідливі речовини порушують роботу гормональної системи та можуть стати причиною появи ракових клітин.

Основна причина загорянь на об’єктах сміттєвидалення – відсутність балансоутримувачів місць видалення ТПВ, розташованих на територіях місцевих рад, а також відповідних спеціалізованих підприємств у сфері поводження з побутовими відходами.

Наразі в переважній більшості сільських населених пунктів взагалі не забезпечується дотримання правил експлуатації сміттєзвалищ. Відходи складуються у природних рельєфних утвореннях за відсутності будь-яких засобів захисту об’єктів довкілля.

Нагадаємо, відповідно до законів України «Про відходи» та «Про охорону атмосферного повітря» забороняється будь-яке спалювання промислових і побутових відходів.

Так, за порушення вимог поводження з відходами під час їх збирання, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу від 50 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, або 850-1700 гривень (стаття 82 Кодексу України про адміністративні порушення).

Обласна державна адміністрація та Державна екологічна інспекція в області закликають відповідні органи виконавчої влади, місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, які здійснюють складування та видалення ТВП, вжити всіх можливих заходів для недопущення загорань полігонів та звалищ на підпорядкованих їм територіях.


Автор: За матеріалами Державної екологічної інспекції в Чернігівській області
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)