У Чернігівській області витратили 754, 5 тис. грн на тести ВІЛ
На Чернігівщині упродовж першого півріччя 2018 року через систему Прозорро придбали діагностичних матеріалів, що дозволяють провести 62 729 тестувань на ВІЛ-інфекцію.
Під час дослідження фахівціІнституту аналітики і адвокації виявили, що 97% придбаних тестів – лабораторні. Основним замовником лабораторних тестів у регіоні став Чернігівський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом.
- Показник конкурентності закупівель в регіоні високий – 97,2%, що свідчить про зацікавленість лікарень у заощадженні бюджетних коштів. Основними замовниками у закупівлях швидких тестів у регіоні є центральні районні лікарні. На них припадає 70% оголошених закупівель. Найбільше швидких тестів придбали для міського пологового будинку в Чернігові – 450 одиниць, - пояснилаОлена Дмитренко, консультант напрямку моніторингу закупівель ІАА.
За поширеністю інфекції область знаходиться на сьомому місці по Україні – 395,5 на 100 тис. населення. За січень-червень 2018 року в регіоні зареєстровано 224 нових випадків ВІЛ.
У фокусі дослідження знаходяться лише 12 регіонів України, в яких впроваджується програма PEPFAR, тобто області з найвищим рівнем поширеності ВІЛ-інфекції.
Зазначимо, що крім коштів місцевих бюджетів, існує ще щонайменше два джерела фінансування діагностики ВІЛ-інфекції: державний бюджет та кошти міжнародних організацій. Тому частина потреби у тестуванні, яка існує, може бути покрита саме за рахунок цих ресурсів.
Лікарі Всесвітньої організації охорони здоров’я рекомендують систематично проходити тестування на виявлення ВІЛ. Бажаючі можуть пройти тестування в сімейного лікаря.
Довідково: матеріал створений у рамках проекту “Thinktanrers in HealthLink” за фінансової підтримки БО "100 ВІДСОТКІВ ЖИТТЯ" в рамках реалізації проекту HealthLink: "Прискорення зусиль з протидії ВІЛ в Україні" за підтримки Агенства США з міжнародного розвитку (USAID)
Автор: Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»
(Оновити зображення коду)