В області розпочато створення Регіонального плану управління відходами | Події і коментарі
Понеділок, 16 вересня 2024, 03:13
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

В області розпочато створення Регіонального плану управління відходами

15:07 04.06.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Основні етапи та напрямки розроблення проекту Регіонального плану управління відходами у Чернігівській області розглянула сьогодні робоча група на чолі з заступником голови облдержадміністрації Наталією Романовою.

Як зазначила директор Департаменту екології та природних ресурсів ОДА Катерина Сахневич, Регіональний план управління відходами – це фактично план залучення інвестицій у дану галузь. Тому до розробки таких регіональних планів мають бути залучені як органи виконавчої влади та місцевого самоврядування, так і безпосередньо громади, представники бізнесу, громадських організацій, потенційні інвестори.

Працюючи над планом, робоча група має урахувати особливості адміністративно-територіального устрою регіону, його природно-географічний стан, економічну, демографічну та соціальну складову.

Водночас потрібно вивчити технології, що застосовуються для знешкодження відходів у різних європейських країнах, різні системи роздільного збирання побутових відходів, зважити на специфічні аспекти підготовки інвестиційних проектів з управління відходами, включаючи техніко-економічне обґрунтування. Особливу увагу при цьому слід зосередити саме на побутових відходах, оскільки на сьогодні в Україні в цілому та на Чернігівщині зокрема існує велика проблема з їх знешкодженням.

За даними Департаменту житлово-комунального господарства ОДА, на сьогодні в області, як і по всій Україні, побутові відходи переважно вивозять на полігони та сміттєзвалища.

Проте і тут виникає ціла низка питань. Серед основних — відсутність системи екологічного моніторингу та спеціальних природоохоронних споруд, недостатня кількість та незадовільний стан спеціалізованої техніки, безсистемне накопичення сміття, відсутність обвалування, що призводить до засмічення прилеглої до сміттєзвалищ території та, відповідно, викликає невдоволення населення, що мешкає неподалік.

Відповідно до Закону України «Про відходи» з 1 січня 2018 року має бути забороненим захоронення неперероблених (необроблених) побутових відходів. Тобто, сміття потрібно сортувати, що можливо — відправляти на переробку, і тільки решту вивозити на звалище. Відповідальність за організацію даної роботи покладено на органи місцевого самоврядування, які повинні на конкурсних засадах обрати виконавця послуг та сформувати прозорі тарифи на всі види операцій у цій сфері.

Стовідсотково налагоджені роботи з роздільного збору відходів у Бобровиці, Сосниці, Гончарівському (Чернігівський р-н), Холмах (Корюківський р-н) та Сибережі (Ріпкинський р-н), де відсортовують полімери, скло, папір.

Всього ж систему роздільного збирання твердих побутових відходів з розсортуванням для подальшої переробки корисних компонентів впроваджено у 18-ти районах та містах обласного значення.

— Формування культури поводження з побутовими відходами має бути комплексним, — наголосила Наталія Романова. — До цього повинні долучитися усі: влада —передбачити фінансування, розробити правила та стежити за їх дотриманням, батьки та освітяни — виховувати правильне ставлення до цієї проблеми у дітей та молоді. Не повинні залишатись осторонь і засоби масової інформації та громадські активісти. Тільки разом ми зуміємо розвинути у суспільстві переконання у необхідності раціонального поводження з відходами. Усі ці спільні дії та зусилля мають знайти своє відображення у Регіональному плані управління відходами у Чернігівській області, над яким розпочато роботу.


Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)