На Чернігівщині вогнем знищено більше 207 гектарів лісів | Події і коментарі
Субота, 14 вересня 2024, 12:49
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

На Чернігівщині вогнем знищено більше 207 гектарів лісів

17:07 16.05.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Цьогоріч у природних екосистемах Чернігівщини зареєстровано вже понад тисячу пожеж, що більше за аналогічний період минулого року майже у півтора разу. При цьому знищені понад 207 гектарів лісових насаджень.

Як попередити пожежі на торфовищах, сільгоспугіддях та присадибних ділянках, у лісах, заплавах річок, а також не допустити спалення сухої рослинності і сміття, обговорили сьогодні учасники тематичної наради, що відбулася в облдержадміністрації. У режимі відео-зв’язку до неї долучилися представники РДА та ОТГ.

У своїх виступах профільні фахівці наголосили, що головна причина пожеж — людський фактор. Адже здебільшого вони виникають через порушення правил пожежної безпеки під час перебування людей у лісових масивах, при спалюванні сміття, сухостою та залишків рослинності, а також у ході проведення сільськогосподарських робіт.

Хоча всі відповідальні служби проводять серед населення превентивні заходи, роз’яснювальну роботу треба посилити. Говорити варто не тільки про наслідки порушення правил пожежної безпеки та необережного поводження з вогнем, а й про адміністративну відповідальність паліїв.

Особливу увагу, переконані лісівники, варто звернути на моніторинг ситуації у пожежонебезпечних зонах: території навколо військових полігонів та лісових насадженнях біля населених пунктів. Тут і надалі потрібно проводити розчищення лісових доріг, створювати мінералізовані смуги, протипожежні водойми тощо.

Учасники наради вирішили, що у період високого та надзвичайно високого класів пожежної небезпеки необхідно, зокрема, обмежити в’їзд транспортних засобів до лісових зон. Крім того, потрібно забезпечити належне утримання осушувальних систем та підтримання у працездатному стані регулюючих гідротехнічних споруд на торфовищах. Акцентували й на тому, що місцеві органи влади мають постійно вживати заходи адміністративного впливу щодо власників та користувачів земельних ділянок, які здійснюють несанкціоноване випалювання сухої рослинності.

За результатами наради буде підготовлено протокольне рішення з визначенням заходів щодо запобігання виникнення пожеж у пожежонебезпечний період 2019 року.


Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)