Цьогоріч в області працевлаштовані майже шість тисяч громадян
Упродовж першого кварталу 2019 року за сприяння служби зайнятості роботу знайшли 5,8 тисячі громадян (на 4,4% більше порівняно з аналогічним періодом минулого року). При цьому 2,4 тисячі — безробітні. Ще 56,5% шукачів роботи працевлаштовані до надання статусу безробітного. Про це повідомила директор Чернігівського обласного центру зайнятості Лідія Падалка на виїзній нараді, що відбулася наприкінці минулого тижня у Прилуках. Учасники заходу підбили підсумки роботи за перший квартал цього року та окреслили шляхи вирішення актуальних проблем ринку праці.
За словами Лідії Падалки, початок 2019 року для служби зайнятості став періодом впровадження інституту кар’єрних радників і посилення взаємодії з роботодавцями щодо збільшення кількості вакансій та їх укомплектування. Так, протягом трьох місяців до обласної служби зайнятості подані 8,6 тисячі вакансій, що на 5% більше, ніж за відповідний період 2018 року. Директор обласного центру зайнятості наголосила на посиленні контролю за швидким та якісним укомплектуванням вакансій, особливо для робітничих та найпростіших професій, із застосуванням усіх можливих ресурсів.
У порівнянні з минулим роком суттєво активізувалась робота з учнівською молоддю. Майже половина учнів 8-11 класів шкіл області взяли участь у профорієнтаційних заходах (профуроках, квестах, тестуванні тощо). Директор обласного центру зайнятості наголосила на важливості професіографічних екскурсій для старшокласників та роботодавців. Одні зможуть більше дізнатися про світ професій, наочно ознайомившись із діяльністю підприємств та обов’язками задіяних на виробництві працівників, інші ж — популяризувати професії, фахівців яких їм бракує.
Варто зазначити, що порівняно з аналогічним періодом 2018 року цьогоріч удвічі більше безробітних проходили професійне навчання (всього 970 осіб).
У громадських та інших роботах тимчасового характеру взяли участь 1,2 тисячі громадян. Лідія Падалка зазначила, що наразі треба активізувати цей напрям і залучити безробітних до робіт соціального та екологічного спрямування. Йдеться про допомогу соціально незахищеним верствам населення, сім’ям учасників АТО та ООС, ліквідацію наслідків стихійних явищ, збір вторинної сировини тощо.
— Вимога сьогодення — це креативний підхід до роботи, спрямований на результат, — зазначила директор обласного центру зайнятості. — Ми повинні розуміти: активна діяльність служби зайнятості на ринку праці, що задовольняє запити клієнтів, є запорукою соціальної стабільності в суспільстві та економічного зростання.
Учасники виїзної наради відвідали ТОВ ПК «Пожмашина». Підприємство активно користується послугами служби зайнятості: у 2018 році було подано 61 вакансію, укомплектовано — 46 (цього року подано 14, укомплектовано — 7). Також зі службою зайнятості обговорюється можливість професійного навчання безробітних громадян на замовлення роботодавця за рідкісними спеціальностями.
Автор: За інформацією Чернігівської обласної служби зайнятості
(Оновити зображення коду)