Новгород-Сіверський на шляху підвищення прозорості бюджетів | Події і коментарі
П'ятниця, 12 липня 2024, 18:26
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Новгород-Сіверський на шляху підвищення прозорості бюджетів

12:20 01.03.2019    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Новгород-Сіверська міська рада хоче йти “в ногу з часом” та запровадити на своєму сайті  візуалізоване відображення інформації з використання бюджетних коштів на мапі міста під час будівництва і реконструкцій, візуалізацію за фінансовими результатами діяльності комунальних підприємств та з використання розпорядниками бюджетних коштів.

Наразі багато уваги приділяється прозорому бюджетам та відкритим даним, так створений, відповідно законодавства, відкритий веб-портал використання публічних коштів е-дата, якій має два модулі.

Перший модуль, spending.gov.ua на якому можна ознайомитись як з договорами, так і транзакціями, які проходять через казначейство при оплаті товарів та послуг бюджетними закладами і установами, органами місцевого самоврядування, комунальними підприємствами, тими хто є розпорядниками чи одержувачами публічних коштів з точки зору ЗУ “Про відкрите використання публічних коштів”.

Другий модуль, працює у поки у тестовому режимі openbudget.gov.ua - відображає доходи та видатки державних та місцевих бюджетів. Він створений за принципом наглядного та доступного відображення інформації, зрозумілого звичайному громадянину.

Yes

openbudget.gov.ua  - тестовий режим (Бюджет Новгород-Сіверської міської ради загальні відомості)

Yes

openbudget.gov.ua  - тестовий режим (Бюджет Новгород-Сіверської міської ради виконання та структура  бюджету 2018 рік)

Так повинна відображатися інформація про публічні кошти, вона має бути доступною, наглядною та зрозумілою. Тому представники ГО “Центр політичних студій та аналітики” (ГО ЦПСА) звернулися до Новгород-Сіверської міської ради з пропозицією впровадити системи візуалізації “Відкритий бюджет”, яка відображає інформацію про використання публічних коштів в зручному, візуалізованному вигляді. Програмне забезпечення розроблено ГО Центр «Ейдос». Візуалізація робить бюджетний процес зрозумілим для громадян. Для впровадження були представлені три модулі:

  1. Портал публічних фінансів (ПФ) – надає можливість відображення транзакцій порталу Е-дата на сайті розпорядника (одержувачів) коштів. Це дозволяє всім бажаючим знайти інформацію про кошти, які використали та побачити які послуги, товари, роботи і кому оплачують.
  2. Карта ремонтів (КР) – інтерактивна карта, дуже наглядно та зручно показує, де та яку роботу проводять органи місцевого самоврядування, багато інформації відповідно цих робіт. При бажанні міська влада, за допомогою мапи,  має можливість залучити містян для посилення громадського контролю за виконанням підрядних робіт під час їх проведення та у гарантійний термін, відповідно це допоможе замовнику.
  3. Комунальні підприємства (КП) – відображає фінансові показники у вигляді графіків показує їх динаміку в часі по рокам, а також інформацію стосовно КП з деяких відкритих реєстрів.

Депутати Новгород-Сіверської міської ради, члени виконкому на чолі з мером Бондаренко Олегом Анатолійовичем виразили думку, що мають йти в “ногу з часом” та вирішили запровадити на сайті міської ради усі три модулі. Олег Анатолійович підписав меморандум про співпрацю по впровадженню модулів системи “Відкритий бюджет” на сайті міської ради м.Новгород-Сіверський.

Yes

Меморандум про співпрацю та впровадження системи візуалізації “Відкритий бюджет

На сьогодні модулі впровадили Чернігівська міська рада (модуль КП), Чернігівська обласна рада (модуль КП), Деснянська районна у місті Чернігові рада (модулі ПФ і КР), Ніжинська рада (модулі ПФ і КП), Чернігівська ОДА підписала меморандум про впровадження інтерактивної карти та інші. Але актуально стоїть питання впровадження інтерактивної карти у Чернігівській міській раді. На дане питання звертали увагу мерії як представники ГО ЦПСА, так і представники депутатського корпусу.

Як бачимо процес візуалізації прозорого та відкритого використання публічних коштів набирає обертів, повільно, але сподіваємось цього року до нього підключаються і інші місцеві ради Чернігівської області.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) - найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).


Автор: ГО «Центр політичних студій та аналітики»
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)