Протягом дії мораторію на Чернігівщині померли більше 60 тис. землевласників | Події і коментарі
Понеділок, 20 січня 2025, 16:49
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Протягом дії мораторію на Чернігівщині померли більше 60 тис. землевласників

11:58 06.12.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Протягом дії мораторію, на Чернігівщині померли 63,2 тис. власників земельних паїв. Про це свідчать результати дослідження, оприлюдненого програмою "Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні".

Як відомо, внаслідок розпаювання земель, що відбулась в Україні протягом 1990х років, близько 7 млн громадян отримали у свою власність земельні паї, але після запровадження мораторію кількість власників невпинно знижується, адже, через дію мораторію, єдиний спосіб змінити власника для землі – це передати її у спадок.

Водночас, далеко не у всіх власників паїв є спадкоємці. Як наслідок, ділянки землевласників, які не мали нащадків, після їхньої смерті залишаються фактично без господаря, самовільно захоплюються сусідами, за «сірими схемами» переходять у користування інших осіб, у кращому випадку – в управління місцевої громади.

Як результат, через дію «тимчасової» заборони на продаж земель с/г призначення, кількість власників землі в Україні продовжує невпинно скорочуватися, а кількість земель, які не мають власника як такого, - зростати.

В цілому, в масштабах всієї країни, за роки дії мораторію померло вже понад 1,4 млн., або 20% всіх землевласників. При цьому, понад 400 тис. паїв в країні не передано у спадщину (через відсутність спадкоємців або труднощі з оформленням). З урахуванням того, що люди ніколи не молодіють, з моменту отримання права власності на земельні паї у 1990х роках пройшло вже понад 20 років, і середній вік пайовиків на сьогодні становить вже 60-70 років, далі кількість власників паїв буде скорочуватись ще швидше. За десять років в Україні може залишитися лише половина нинішніх власників землі.

Таким чином, вимагаючи продовжити мораторій на купівлю-продаж сільськогосподарських земель, політики не враховують, що тим самим ще більше власників паїв не доживуть до обіцянок політиків надати їм право вільно розпоряджатись власним майном, а кількість «безхазяйної» землі в державі – значно збільшиться.


Автор: Доктор економічних наук Віталій Данкевич
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)