У Чернігівській ОДА обговорили, як протидіяти торгівлі людьми

Уже за тиждень на Чернігівщині відзначатимуть Всесвітній день протидії торгівлі людьми. Ще у 2013 році Генеральна Асамблея ООН проголосила дану дату з метою підвищення рівня поінформованості громадян про глобальну проблему торгівлі людьми і привернення уваги до тяжкого становища осіб, які постраждали від цього злочину.
Щороку органами влади України ідентифікуються близько 200 громадян, які стали жертвами торгівлі людьми. За даними міжнародних організацій ця цифра значно вища і сягає близько однієї тисячі осіб. Досить розповсюдженою є торгівля людьми з метою примусової праці. Міжнародна організація з міграції заявляє про те, що жертвами частіше стають українські чоловіки, що безпосередньо підтверджує поширення трудової експлуатації. За даними Представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні Російська Федерація залишається основною країною призначення для торгівлі людьми з України – 61% випадків у 2017 році. На другому місці – країни-члени Європейського Союзу, звідки повернулися 23,4% постраждалих осіб.
24 липня у Чернігівській облдержадміністрації за «круглим столом» обговорити механізм спільних заходів щодо протидії торгівлі людьми зібрались представники профільних служб, об’єднаних територіальних громад, керівники структурних підрозділів виконавчих комітетів сільських, селищних, міських рад.
— Курс державної політики у сфері протидії торгівлі людьми вимагає налагодження ефективної взаємодії всіх суб’єктів: як відповідних державних органів, органів місцевого самоврядування, так і громадських об’єднань. Наше завдання – організація протидії торгівлі людьми, ідентифікація постраждалих, надання їм оперативної та всебічної допомоги, інформування максимальної кількості людей про небезпеку, — зазначила заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова.
До присутніх на заході представників об’єднаних територіальних громад звернулася директор Департаменту сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Ніна Лемеш, яка наголосила на важливості та необхідності проведення з населенням громади інформаційно-превентивної роботи щодо протидії торгівлі людьми, створення міжвідомчої ради, яка б займалася даною проблематикою.
Оскільки доволі часто жертвами торговців людьми та незаконної експлуатації стають діти, представники Служби у справах дітей облдержадміністрації та обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді акцентували на необхідності посилення уваги за дотриманням прав дітей, зокрема щодо захисту від будь-якого насильства та експлуатації.
З пропозицією про створення тематичних інформаційно-довідкових куточків в органах місцевого самоврядування до учасників «круглого столу» звернулась керівник проектів громадської організації «Чернігівський громадський комітет захисту прав людини» Наталія Кулікова. Варто зазначити, що кожен присутній на засіданні представник об’єднаних територіальних громад отримав друковані матеріали для оформлення інформаційних стендів.
На завершення заступник голови облдержадміністрації Наталія Романова закликала всіх учасників «круглого столу» активізувати роботу з інформування громадян про існуючу проблему торгівлі людьми та про структури, які надають допомогу постраждалим особам, а також приєднатися до проведення заходів з відзначення Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, що відбудуться 30 липня.
Автор: Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації
(Оновити зображення коду)