Помер Герой України, Почесний громадянин Чернігівської області Левко Лук'яненко

7 липня, після тривалої хвороби перестало битися серце знаного українського письменника, дисидента, одного із авторів Акту про незалежність України, почесного громадянина Чернігівської області Левка Григоровича Лук'яненка.
Народився борець за волю та незалежність України, який все своє життя присвятив самовідданому служінню Батьківщині, 24 серпня 1928 року у с.Хрипівка, що на Городнянщині.
За часів СРСР Левко Лук'яненко був засуджений до розстрілу за "антирадянську агітацію і пропаганду", проте згодом Верховний суд замінив йому вирок 15 роками позбавлення волі. Кару він відбував у Мордовії.
Левко Лук'яненко став одним із співзасновників Української Гельсінської групи. Проте фундаторів осередку швидко почали арештовувати один за одним. Не оминула ця доля і Левка Григоровича.
Загалом за своє життя він провів у радянських тюрмах і концтаборах 27 років. З них 450 днів – у приміщеннях камерного типу і карцерах.
За часів незалежності України був народним депутатом Верховної Ради I, II, IV, V скликання. У 2005 році Левко Лук'яненко отримав звання Героя України, став лауреатом Національної премії імені Тараса Шевченка 2016 року.
Нагороджений медаллю СКВУ "Борцям за волю України", почесною відзнакою президента України. Також був удостоєний звання доктора права Альбертського університету.
Левко Лук'яненко не дожив півтора місяці до свого 90-річчя.
Смерть Левка Лук'яненка є величезною втратою для Чернігівщини та всієї незалежної України.
Представники влади та громада Чернігівщини вирішуватимуть, яким чином гідно увічнити пам'ять видатного земляка, який понад усе любив свою Батьківщину.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі, за повідомленням прес-служби обласної ради
(Оновити зображення коду)