Щороку більше чернігівців подають проекти Бюджету участі та голосують за них | Події і коментарі
Понеділок, 09 вересня 2024, 14:21
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Щороку більше чернігівців подають проекти Бюджету участі та голосують за них

08:20 24.05.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Про Громадський бюджет в містах та громадах Чернігівщини, його виклики та нові можливості говорили на круглому столі, що відбувся 22 травня в конференц-залі готелю «Україна».

Заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако під час зустрічі закликав усіх чернігівців до 31 травня долучитися до Бюджету участі, подавши свої заявку та проект.

-  У Чернігові на даний час вже прийнято близько 20-ти проектів. Багато людей зверталися за консультаціями. Сподіваюся, що цього року проектів буде більше, ніж минулого. Адже тоді на цей час їх було зареєстровано тільки 4. Хоча потім за один день активні громадяни міста, зокрема, студенти принесли 70 проектів. І в результаті минулого року в нас було 100 проектів. Із них допущені до голосування трішки менше, а отримали перемогу - 28 проектів, які будуть реалізовані цього року. Я думаю, що це добрий показник.

Чернігів був одним із перших міст, які запровадили Бюджет участі. Він підтримується щороку, враховуєтьсянабутий досвід. З кожним роком чернігівці подавали більшу кількість проектів. У місті є робоча група з Бюджету участі, в яку входять і представники громадськості.

У багатьох інших містах подібні проекти створювалися, але їх активно ніхто не підтримував. Відповідно, вони й не мають такої динаміки, як у нашому місті.

У Чернігові міська влада кожного року намагається щось змінити в положенні про Бюджет участі, щоб удосконалити його. Усі, хто працює в робочій групі - великі молодці. Всім вам велика подяка, тому що, якби не ваша активність - то ми не змогли б отримати 100 проектів. Це стовідсотково. Це перша позиція.

Друга позиція: якщо в нас все вдасться, цього року ми будемо проводити голосування за Бюджет участі виключно шляхом електронного голосування, що, я сподіваюся, зніме всі питання про якісь фальсифікації, адмінресурс і тому подібне. Тому що це легко буде простежити. Завдяки електронному голосуванню можна чітко перевірити, коли, в який час, скільки проголосувало і подивитися на динаміку. Повірте, міська влада, як організатор цього процесу, абсолютно не зацікавлена в будь-яких фальсифікаціях і використанні будь-якого адмінресурсу.

Так, звичайно: автори проектів - живі люди. Вони будуть завжди намагатися за свої проекти, так чи інакше, активізувати людей, на яких вони мають вплив або до яких вони мають доступ. Чи це співробітники якогось підприємства, чи це батьки з якоїсь школи, чи це інші люди. Так буде завжди і, думаю, в усіх проектах. До цього треба ставитися з розумінням. Але електронне голосування та можливість проголосувати одразу за кілька проектів усе це зупинять.

Коли я починав очолювати робочу групу, в мене була мета, щоб ми отримали хоча б 30 тисяч голосів по Бюджету участі - це було б десь 1% від кількості усього населення міста, навіть трошки більше. Тоді можна було вважати, що чернігівці знають про цей проект, використовують його як механізм реалізації своїх ідей і добре до нього ставляться. Ми до цього ідемо, в нас з кожним роком збільшується кількість голосуючих. Минулого року за малі та великі проекти було близько 20 тисяч голосів.

Дуже добре, що такі заходи проходять, адже ми ще раз можемо нагадати чернігівцям, що вони можуть реалізувати свою ідею - навіть якщо вона, на чиюсь думку, є не ідеальною, - сказав Олександр Ломако.

Круглий стіл проходив у рамках проекту «Запровадження громадського (партиципаторного) бюджету, як механізму прямої демократії та інструменту активізації громад у Чернігівській, Хмельницькій, Чернівецькій та Вінницькій областях», який ГО «Асоціація демократичного розвитку», реалізує за фінансової підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Його метою було представлення та обговорення стану громадського бюджету в містах та громадах Чернігівської області, аналіз результатів його реалізації в громадах та спільній розробці подальших кроків для його вдосконалення.


Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)