В ЖКГ пояснили навіщо ще мільйон гривень для пункту тимчасової перетримки тварин

Будівництво пункту тимчасового утримання тварин по вул. Володимира Дрозда у Чернігові практично завершено. Підряднику лишився мінімум роботи – вивезення будівельного сміття та благоустрій території з ґрунтовим покриттям.
На черзі – процедура приймання виконаних робіт управлінням ЖКГ, що є замовником робіт, від підрядної організації ТОВ «ВКФ «Промкомплект», що проводила будівництво від серпня 2017 року. Завершити прийом робіт передбачається до кінця травня.
Наразі проводиться вирахування кошторису утримання Пункту. Ці розрахунки включатимуть витрати, необхідні на обслуговування об`єкту: комунальні послуги, ветеринарні послуги, відлов, утримання, лікування, стерилізацію, годування тварин, тощо. Поки за наявними орієнтовними розрахунками вартість забезпечення функціонування Пункту до кінця поточного року складатиме не менше 1 млн. грн.
Наголосимо, що вартість утримання Пункту – це окрема стаття витрат, яка не додається до будівництва. Після здійснення остаточних розрахунків, управлінням ЖКГ буде опубліковано детальний кошторис.
Після виділення необхідних коштів з міського бюджету буде проведено закупівельну процедуру, в результаті якої і буде визначена організація, яка займатиметься управлінням роботою Пункту тимчасового утримання тварин у Чернігові.
Розпочати роботу Пункту буде можливо тільки після проходження всіх необхідних процедур. Планується, що, у разі відсутності затримок, Пункт почне роботу уже в липні поточного року.
Довідка:
Загальна вартість робіт з будівництва пункту тимчасового утримання тварин складає 9,6 млн. грн.
Виконані роботи з прокладення інженерних мереж, зведено й проведено всі внутрішні та зовнішні роботи в адміністративній будівлі та прибудові до неї, де розміщуватиметься санітарний блок – операційна та приміщення післяопераційної перетримки, будівлі карантину для тварин, що суміщена з котельною. Побудовані вольєри для утримання тварин, ізолятор та вигули, проведено благоустрій території з влаштуванням проїздів.
Проектна потужність Пункту розрахована на утримання 183 тварин (це – зона вигулу), по 24 тварини уміщатиме приміщення карантину та приміщення післяопераційної перетримки.
Діяльність Пункту буде спрямована на регулювання чисельності тварин за допомогою методу біостерилізації. Відповідно до цього методу бездомні тварини після вилову стерилізуються, вакцинуються, проходять обробку від паразитів і повертаються на місце вилову під опіку зоозахисників. Після стерилізації в Пункті собаки стають епідеміологічно безпечними і не дають приплоду. Таким чином, чисельність тварин не збільшується і через певний час починається значне природне зменшення їх чисельності. Крім того, планується проведення роботи по влаштуванню безпритульних тварин в сім'ї. Окремий порядок дій буде застосовуватися до особливо агресивних і невиліковно хворих особин.
Автор: Управління ЖКГ Чернігівської міської ради
(Оновити зображення коду)