Хто вони – новообрані голови об’єднаних громад Чернігівщини. Частина п'ята | Події і коментарі
Середа, 29 листопада 2023, 18:00
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Хто вони – новообрані голови об’єднаних громад Чернігівщини. Частина п'ята

19:33 14.05.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

37 об’єднаних територіальних громад працюють в області.

Хто не побоявся підключитися до нової справи і очолив громади? За що їх лають? Чи все виходить? «Вісник» розповість про кожного голову громади. Почали у минулих номерах.

Ігор Мороз: «У цьому році відкриємо на озері пляж»

Вертіївська ОТГ, Ніжинський район. У громаду входять села Вертіївка, Мала Кошелівка, Бобрик, Каблуки, Кардаші, Низи, Яблуневе, Титівка, Холявки, ! Хомине, Юність.

Центр громади — Вертіївка. Велике село, близько 4 тисяч мешканців, розташоване на так званій Московській І трасі (Кіпті - Глухів - Бачівськ, через ' Брянськ на Москву).

Голова ОТГ — 42-річний Ігор Мороз, колишній підприємець. Головує 2,5 року.

В декларації Ігоря Мороза за 2017 рік власністю дружини Марини Мороз вказані два магазини, інша нежитлова будівля 846 квадратних метрів. У власності та оренді є земельні ділянки. Одна з найбільших орендованих — 8590 квадратних метрів. Бізнес юридично Ігор Мороз передав дружині. Каже, що це два продуктові магазини, деревообробне виробництво.

Не шкодує, що став головою ОТГ. Усе, що зроблено у громаді за два з половиною роки, вважає досягненням:

— 10 кілометрів нових доріг. Близько 15 кілометрів освітлення по селах громади. Копана водойма для відпочинку площею близько 2 гектарів. Восени завершили роботу. У цьому році відкриємо на озері пляж. У 2019 зробимо благоустрій. Посадимо дерева. Збудуємо альтанки. Встановимо МАФи (об’єкти малих архітектурних форм, наразі — кіоски для торгівлі). Запустимо рибу — амур, товстолобик.

— З озером була конфліктна ситуація. Не усі в громаді погоджувалися на нього витрачати кошти.


— Зараз конфлікту нема, — запевняє. (Про суперечку навколо ставка двічі писав «Вісник Ч». Не всі у Вертіївській громаді хотіли озеро. Хотіли у першу чергу дороги та газ. Адже Вертіївка негазифікована. — Авт.).

— Який бюджет громади?

— Запланований власний річний бюджет (надходження 3 податків) громади у 2018 році — 22 мільйони гривень. На 4 мільйони більше, ніж у 2017. Державна субвенція (кошти безпосередньо на розвиток інфраструктури, без фінансування освіти, медицини) у 2018 році — 2 мільйони 860 тисяч гривень. На мільйон 20 тисяч гривень менше, ніж у 2017.

— Плани?

— Спорудження дозвіллєвого клубу. У Вертіївці є амбулаторія, підпорядковується району. Є школа, садочок. Клубу нема. Згорів років 15 тому. Підготували проект. У цьому році подали до Державного фонду регіонального розвитку. Сподіваємося, затвердять. Плануємо також спорудити гуртожиток для дітей-сиріт. Їх у громаді 8. Хочемо створити соціальне таксі. (Не безплатне, за малі гроші. — Авт.)

«Тітушок не возив. Сесію закрили через місяць. Жоден депутат не постраждав»

До Лосинівської ОТГ Ніжинського району входять: Лосинівка, Погребець, Вікторівка, Леонідівка, Степ, Сальне, Садове, Терешківка, Шатура, Шняківка. Головує 52-річний Володимир Андрієць.

— До виборів на цю посаду 14 років працював керівником дільниці газового господарства «Чернігівгаз». На вибори пішов, бо хотілося трішки змін. Основний пріоритет був — освітній простір. Наша лосинівська школа, мабуть, по всьому району одна з найбільших. Але одна з найгірших за станом. У минулому році на сесії прийняли рішення, розробили проект щодо відновлення будівлі.

— Та сесія була скандальною? Кажуть, депутати оголосили вам бойкот щодо ремонту школи. А ви привезли тітушок, які побили одного з депутатів?

— На все, що робиться, завжди є задоволені і не дуже. Найперше, що зробили, — центр Лосинівки. Скільки себе пам’ятаю, там яма на ямі. Зразу казали: «Для чого, нащо воно треба, неправильно». А тепер, як центр став гарний, усіх все влаштовує. Така сама ситуація і зі школою була. Розмова йшла про відновлення першого і другого корпусів. Приміщення побудоване у 1984 році. Взимку стіни завжди були сирі. Провели утеплення, капітальний ремонт спортзалу. Обладнали душові, туалети. Тепер усе, можна сказати, європейського рівня.

Перше засідання першої сесії провели, а друге засідання було аж через місяць. Тоді і сесію закрили. З деякими депутатами не зійшлися думками. Не щодо розвитку громади, а у декого були свої цілі, з якими вони йшли у депутати.

— Конфлікт був з Сергієм Петриком?

— Так. У нього є парк техніки, працює не тільки в нашій області, а й за межами. Моя особиста думка, але можу і помилятися, — у людини були свої інтереси. Розмови про тітушок були. Але особисто я їх не бачив. І не привозив. Жоден депутат не постраждав. Усі вийшли із зали цілі.

— Як були директором, керували добре, а головою — не тягнете. Чи згодні ви з такою оцінкою?

— Можливо, зразу не все і вийшло. Досвіду на посаді голови трішки не вистачало. Але в розпач не впав. Усе, що запланували на минулий рік, виконали. Відновили освітлення у Леонідівці і Вікторівці. Дві центральні вулиці в Лосинівці на днях будемо підключати. Робота йде. Якщо асфальт і не всюди проклали, але зробили так, щоб люди не носили за собою грязюку. Зараз розробляємо проект на заміну дорожньої покрівлі. Дороги, як і всюди, дуже погані. Коли приймали бюджет, у пріоритеті на цей рік — саме вони.

«Коли дав згоду, задки не ходжу»

50-річний Володимир Ігнатченко, голова Носівської об’єднаної територіальної громади.

До складу Носівської ОТГ входять: Носівка, Дебреве, Лісові Хутори, Лукашівка, Підгайне, Іржавець, Володькова Дівиця, Дослідне, Кобилещина, Коробчине, Криниця, Ставок, Сулак, Козари, Андріївка, Тертишники, Яблунівка, Ясна Зірка.

Усім головам ставимо одне й те саме запитання: а чи не шкодуєте, що у це (тобто головування) вв’язалися? Володимир Миколайович перший, хто відповів:

— Коли вже дав згоду і мене обрали, то задки не ходжу. Але такі думки були. Бо до цього 18 років працював у податковій. Голова ОТГ — це дещо інше. Треба вирішувати проблеми людей. І кожен хоче, щоб йому допомогли першочергово.

Напрямків роботи багато. Перший — це дороги. У минулому році відремонтували 6,5 кілометра на 11,5 мільйона гривень.

Також придбали техніку для Носівського комунального підприємства «Носівка комунальник»: трактори, косарки, автомобіль для вивозу сміття. Створили відокремлений підрозділ у Володьковій Дівиці. Передали техніку, набрали штат. Найближчими днями буде водій і автомобіль, що вивозитиме сміття.

Спільними зусиллями побудували хокейне поле, яке служить і як каток, на території спортивної школи.

Плануємо завершити будівництво школи №5. Це довгобуд. Сподіваємось 1 вересня запустити. Також у планах додаткові дитячі групи у Володьковій Дівиці.

Минулого року придбали автобус для відділу культури. Не чув про таку практику по інших районах чи громадах.

Виділили 450 тисяч на лінійний прискорювач в обласний онкодиспансер. Виділили 300 тисяч на придбання житла медикам. І у цьому році уже 350 тисяч.

Планів багато, головне, щоб децентралізація не пішла в якийсь інший бік. І кошти надходили прямо у громаду. Проекти готуємо, і завчасно. Вже дав доручення, щоб розробляли на наступний рік. Тут важлива оперативність. А ще наполегливість.

І хоча після об’єднання бюджет громади збільшився майже утричі, та все, від дахів до підвалів, у тяжкому стані. То навіть збільшений бюджет не витримає того, щоб усе зразу робити.

— Чи допомагає ділом або порадою ваш двоюрідний брат, народний депутат Валерій Давиденко?

— Я йому дуже вдячний. Валерій Миколайович допомагає. Якщо раніше працювали з одним депутатом, то після того, як я став на посаду, минулого року нам допомогли аж четверо.

Громада має великий позитив від такої співпраці.

продовження у наступному номері


Автор: Тамара Кравченко, Юлія Семенець, Марина Забіян, тижневик «Вісник Ч» №19 (1670), 10 травня 2018 року, gorod.cn.ua
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)