Активіст виявив порушення Закону у проекті капремонту нижньої частини Валу | Події і коментарі
Понеділок, 09 вересня 2024, 15:46
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Активіст виявив порушення Закону у проекті капремонту нижньої частини Валу

08:37 10.05.2018    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Вісім фактів порушення чинного законодавства у проекті капітального ремонту нижньої частини Валу, який пропонує міська влада Чернігова, виявив громадський активіст Олександр Гашпар.

Він направив позовну заяву до Чернігівського окружного адміністративного суду з вимогою визнати дії Міністерство культури України, які полягали в погодженні вказаного проекту протиправними і зобов'язати Управління житлово-комунального господарства Чернігівської міської ради утриматися від дій направлених на реалізацію цього проекту.

По-перше: Управління житлового-комунального господарства Чернігівської міської ради не мало і не має права і законних підстав виступати замовником розроблення робочого проекту та замовником виконання робіт з капітального ремонту парку ім. Коцюбинського в м. Чернігові, оскільки цей парк розташований виключно на землях, які перебувають в державній власності і відповідно наміри проводити цей капітальний ремонт парку за кошти міського бюджету м. Чернігова є незаконними.

По-друге: Відповідно до приписів статті 6 Закону «Про архітектурну діяльність» закріплено не право, а обов’язок виключно на конкурсній основі, в порядку передбаченому Постановою КМУ №2137 здійснювати розроблення проектів об'єктів архітектури, реалізація яких має суттєвий вплив на розвиток і формування забудови населених пунктів, а також об'єктів, які розміщуються в зоні охорони пам'яток історії та культури. Але, як відомо ТОВ «Сіті-проект», який розробляв проект капітального ремонту, в нас було обрано всупереч зазначеним приписам Закону.

По-третє: у розробників проекту капітального ремонту території, яку планується включити до номінаційного досьє для включення до списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО, відсутній не лише досвід створення архітектурних об’єктів, в них відсутня і відповідна архітектурна освіта, а їх кваліфікаційні інженерні сертифікати дозволяють їм виконувати лише окремі розділи проектів в частини, що стосуються забезпечення безпеки експлуатації будівель та споруд, захисту від шуму і забезпечення механічного опору та стійкості конструкцій та їх елементів.

По-четверте: вказаний об’єкт, враховуючи, що він розташований в зоні охорони пам’яток національного значення відноситься до об’єкту з середніми наслідками (СС2), а тому відповідно до порядку розроблення проектної документації проектування мало б відбуватися в дві стадії, а не в одну, як це було здійснено інженерами ТОВ «Сіті-проект».

По-п’яте: проектування відбувалось без отримання замовником обов’язкових вихідних даних у вигляді містобудівних умов і обмежень, які були оформлені і затверджені заднім числом, а саме 15 лютого 2018 року, вже після розроблення і погодження проекту капітального ремонту парку.

По-шосте: в проекті капітального ремонту парку ім. Коцюбинського відсутній розділ, який там мав би бути обов’язково щодо створення доступності для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.

По-сьоме: архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та містобудування Чернігівської міської ради розглядала проект капітального ремонту нижньої частини Валу без урахування рішень консультативних рад з питань охорони культурної спадщини, бо ніхто і не виносив цей проект на обговорення консультативної ради.

По-восьме: державними будівельними нормами передбачено, що поряд із будинками та спорудами - пам'ятками історії та культури - при проектуванні необхідно зберігати цінне історичне планування та забудову поселень, цінний природний ландшафт і пам'ятки природи, видові точки і зони, звідки розкриваються види на пам'ятки та їх комплекси (оптимальні умови зорового сприймання пам'яток у межах 350 - 500 м), а також необхідно передбачати спадкоємність в архітектурно-містобудівному розвитку поселень, враховувати особливості історичного середовища (комплекс планування, яке склалося, і відповідної йому забудови), яке характеризується специфічними для конкретного поселення і етапів його розвитку співвідношеннями об'ємів архітектурних споруд і відкритих просторів, умовами зорового сприймання пам'яток та їх комплексів, зв'язками з природним ландшафтом. А тому розміщення таких об’єктів, як масивні дерев’яні сходи (які до того ж не пристосовані для осіб з інвалідністю та маломобільних груп населення), 6-метровий паркан (навколо об’єкту приватної власності), яскраво-кольоровий дитячий майданчик, штучна водойма в зоні зорового сприйняття таких пам’яток, як Спасо-Преображенський, Борисоглібський собори, Колегіуму, будівлі обласного архіву, будівлі художнього та історичних музеїв, буде суперечити вимогам вищезазначених державних будівельних норм.

Проект реконструкції можна подивитися за посиланням.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)