Про реалізацію проектів громадського бюджету в 2017 році звітували у міській раді
20 квітня про реалізацію проектів громадського бюджету, які перемогли у 2016 року в місті Чернігові та виконувалися в 2017, звітували їх автори та виконавці. Публічний звіт проходив на засіданні робочої групи з питань реалізації громадського бюджету (бюджету участі) у Чернігівській міській раді.
- Цей захід буде традиційним кожного року. Про те, які проекти перемогли у місті і як вони реалізувалися, має дізнатися якомога більше чернігівців, - сказав заступник міського голови Олександр Ломако, голова робочої групи з питань реалізації громадського бюджету.
Він повідомив, що у 2016 році визначені 29 проектів-переможців громадського бюджету, на які було спрямовано приблизно 6,5 млн грн бюджетних коштів міста. З них реалізовані 26 проектів. Три проекти ще не вдалося здійснити через ряд причин, з них: 2 – у сфері ЖКГ, 1 – у сфері культури. Але їх виконання продовжуватиметься у поточному році.
З 15 квітня вже розпочався прийом проектів на поточний рік, який триватиме до кінця травня - і принагідно заступник міського голови закликав містян взяти активну участь у розробці громадських проектів, адже будь-яка ідея має право бути висловленою, а якщо її підтримає громада – то і втіленою.
Як вже повідомлялося раніше, у минулому році було подано понад 100 проектів, а участь у голосуванні взяли 23 тисячі чернігівців, що свідчить про зріст громадської активності у місті.
Отже:
Проект «Організація спортивної реабілітації інвалідів з вадами зору», який втілювала у життя ГО «Конкордія», сприяв популяризації «сліпого футболу» серед громадськості. Заняття проводилися на базі школи-інтернату для дітей з вадами зору у м. Чернігові. За час реалізації проекту загалом проведено 68 тренувальних занять та 6 майстер-класів, які проходили, крім Чернігова, у різних містах країни: Київ, Харків, Умань, Слов’янськ.
Інший проект ГО «Конкордія» - "Організація соціального патронату та психологічного супроводу дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування".
Основною цільовою аудиторією проекту є діти-сироти та діти позбавлені батьківського піклування в кількості 398 осіб, які стоять на первинному обліку міської служби у справах сім’ї, дітей та молоді, а також члени їх сімей. Результатом реалізованого проекту є зменшення психологічної травматизації, профілактики девіантної та делінквентної поведінки вищезазначеної категорії дітей та підлітків. Формування та навчання в них навичок позитивної «Я-концепції» та мотивації до активного громадського життя у м. Чернігові. Загалом проведено 76 тренінгових занять, 210 індивідуальних консультацій.
Проект "Вибір-5: впровадження науково обгрунтованої профілактики наркоманії, ВІЛ/СНІДу та злочинності серед п’ятикласників шкіл Чернігова". У межах проекту проведені два 20-годинні тренінги, 3 семінари для тренерів, надрукований профілактичний буклет та роздатковий матеріал для учнів, створений фільм про проект "Вибір -5", проведений конкурс малюнків на тему "Здоровий спосіб життя".
Декілька проектів, реалізованих у минулому році, були спрямовані на підтримку дітей та людей з інвалідністю.
Серед них: «Створення групи денного перебування для дітей з інвалідністю, які не відвідують навчальні заклади». Проект реалізовувала ГО "Голос батьків".
Група денного перебування забезпечувала надання соціальної послуги денного догляду для дітей з інвалідністю, старшого дошкільного та шкільного віку від 4 до 18 років, які не відвідують навчальні заклади. Впровадження цього проекту сприяло забезпеченню соціальної адаптації та реабілітації дітей з інвалідністю.
Загальна кількість дітей, які перебували у групі денного догляду впродовж 6 днів на тиждень становила 47 дітей в рамках проекту. Регулярно, не менше 2-х разів на тиждень групу відвідували 37 дітей.
Ще один проект, спрямований на підтримку осіб з інвалідністю, зокрема, реалізацію свого права на пересування, реабілітацію, освіту та соціалізацію, впроваджувала Чернігівська міська благодійна організація батьків і дітей інвалідів з дитинства "Логос". Проект має назву «Служба соціального таксі - новий крок у доступне суспільство».
Робота служби соціального таксі в місті для людей з інвалідністю, надає їм нові можливості для вирішення своїх насущних питань, можливість до спілкування та соціалізації, освіти та розвитку, залучення до активного способу життя. Робота служби соціального продемонструвала великий попит на цю послугу, адже вона дуже потрібна для людей з обмеженими можливостями для вирішення своїх насущних проблем і жити повноцінним життям. За час реалізації проекту було здійснено майже 3 тисячі поїздок на відстань від 5 до 25 км, якими скористалися 200 осіб. Здійснювалися реабілітаційні, освітні, медичні, соціально-побутові маршрути. Транспорт для надання послуг соціального таксі орендувався у «Деснапастранс».
У рамках проекту "Соціальна підтримка та реабілітація інвалідів по зору у м. Чернігові", реалізованого управлінням транспорту та зв’язку міської ради, розпочато обладнання міського транспорту системою внутрішнього та зовнішнього озвучення зупинок. Загалом обладнано 34 одиниці тролейбусів КП "ЧТУ".
Автор: Прес-служба Чернігівської міської ради
Читайте також
Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?
Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо... (Коментарів: 1)
Основні види пилососів та їхні можливості
Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....
Причини повільного інтернету
У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...
У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи
Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...
Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС
Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією... (Коментарів: 1)
(Оновити зображення коду)