Атрошенко прозвітував за два роки на посаді міського голови Чернігова. Офіційно | Події і коментарі
Субота, 02 грудня 2023, 16:57
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Атрошенко прозвітував за два роки на посаді міського голови Чернігова. Офіційно

10:19 13.12.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Фото Віктора Кошмала

 Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко звітував  про свою роботу  на відкритій зустрічі з представниками громади.  Зустріч відбулася  у залі Міського Палацу культури 12 грудня.

Відзначимо, що щорічне звітування мера – це обов’язок згідно законодавства. В 2016 році Атрошенко не звітував.

Подаємо нижче офіційну версію звіту розміщену на сайті міської ради .  

БЮДЖЕТ МІСТА

За 10 місяців 2017 року загальний обсяг бюджету міста Чернігова за доходами досяг рівня 2,6 млрд грн. Обсяги надходжень аналогічного періоду минулого року збільшено на 796 млн грн або на 44,9 %. Збільшувались як обсяги власних надходжень (у 1,3 рази або на 277,2 млн грн), так і офіційні трансферти (у 1,6 рази або на 518,8 млн грн) з державного та обласного бюджетів.

За 10 місяців 2017 року до загального фонду міського бюджету міста Чернігова мобілізовано 1 079,3 млн грн власних та закріплених надходжень. Слід зазначити, що власні надходження за 10 місяців 2017 року перевищили річні надходження за минулий 2016 рік на 80,2 млн гривень. До кінця року очікується отримати до загального фонду міського бюджету майже 1,3 млрд гривень, що значно перевищить фактичні показники минулого року (на 295,6 млн гривень).

Наповнення міської скарбниці напряму залежить від якісного адміністрування податків та зборів, зокрема, місцевих податків. З цією метою постійно міською радою проводяться заходи: 

 • щодо контролю за своєчасністю і повнотою сплати податків, погашенням заборгованості із заробітної плати та аналізу фінансово-господарської діяльності підприємств щодо своєчасної виплати заробітної плати у розмірах, не нижчих встановленого законодавством рівня;
 • щодо припинення права користування земельними ділянками у випадку систематичної несплати земельного податку або орендної плати за земельні ділянки м. Чернігова;
 • щодо укладання договорів із фактичними землекористувачами та нарахування збитків за періоди фактичного використання земельними ділянками. 

Новим напрямком видатків з 2016 року є фінансування професійно-технічних навчальних закладів. На утримання 7-ми ПТНЗ м. Чернігова у 2016 році бюджет міста витратив 56,8 млн грн своїх власних доходів. З 1 вересня 2017 року відбулось об’єднання двох ПТНЗ. У 2017 році ці витрати будуть становити 70 млн гривень. Проте, до цього часу лишається неврегульованим питання щодо власності професійно-технічних навчальних закладів, що уповільнює процес оптимізації мережі вище вказаних закладів. Ці заклади знаходяться у власності держави, а витрати покладено на рівень міста.

Незважаючи на всі труднощі, які виникають під час виконання міського бюджету міста Чернігова, як і в минулому році, так і поточному році забезпечується вчасно виплата заробітної плати, здійснюється оплата комунальних платежів. Немає затримки із виплатою відпускних педагогічним працівникам при виході у відпустку у літній період.

У проекті міського бюджету на 2018 рік обсяг бюджету розвитку складає 480,4 млн грн, чим забезпечений ріст до початкового плану 2017 року у 1,8 рази.

Уточнений план бюджету розвитку міста Чернігова на 2017 рік перевищив 700 млн гривень.

 

ЕКОНОМІКА

Основою розвитку кожної територіальної громади є економіка. Для нашого міста пріоритетом є підтримка малого та середнього бізнесу.

У місті Чернігові розроблена та діє Програма підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2017-2020 роки, затверджена рішенням міської ради від 30 листопада 2017 року № 13/VII - 3.

Для стимулювання місцевого бізнесу, в рамках Програми запроваджено компенсаторні механізми: 

 •  ставка земельного податку для земель промисловості, транспорту та будівництва – 1 % від нормативно-грошової оцінки (з у рахуванням  пільги 1/3 на поточний рік);
 • граничний розмір пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста для будівель промислового призначення - 0,01%;
 • ставка єдиного податку для фізичних осіб-підприємців ІІ групи - 15 %
 • відшкодовується до 50,0 тис грн витрат підприємств – експортерів за участь у виставково-ярмаркових заходах за кордоном. 

В поточному році було реалізовано наступні заходи: 

 • бізнес-місія «Бізнес з Польщею: розвиток виробничої кооперації»  підприємців міста до м. Познань;
 • соціальна акція «Чернігів, купуй рідне!» (розміщено сіті-лайти, розроблено спеціалізований знак, телепередачі «Вільний мікрофон – Чому я купую рідне», випуск телепередачі «Срібна гривня-історії успіху підприємств Чернігова».

  

 ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ

У місті розроблена та діє Програма підвищення енергоефективності в бюджетних установах м. Чернігова на 2017-2027 роки. БюджетПрограми на 2017 рік 53,4 млн грн. Станом на 01.12.2017 у рамках Програми освоєно коштів на суму 30 млн грн, до кінця року планується майже 100% використання бюджету Програми на цей рік.      

Впроваджено наступні енергоощадні заходи: 

 • замінено 7,2 тис. м2  віконних та дверних конструкцій у 25 бюджетних закладах;
 • виконуються роботи з встановлення LED-світильників у 65 навчальних закладах міста;
 • проведено заміну 1600 однополюсних вимикачів у навчальних закладах міста та 359 у міській лікарні № 2;
 • виконуються роботи з усунення перетоків води в системах холодного та гарячого водозабезпечення семи дошкільних навчальних закладів;
 • встановлено лічильники холодної та гарячої води (27 одиниці) у бюджетних закладах міста;
 • модернізовано системи опалення в Чернігівській міській лікарні № 2 та пологовому будинку. 

За рахунок капітальних видатків міського бюджету у 2017 році завершено реконструкцію покрівель з їх утепленням у 6-ти бюджетних закладах, проведено капітальний ремонт системи опалення у КП «Міський палац культури».

Завершується впровадження енергоефективної реновації ЗНЗ № 11 (виконані роботи з реконструкції покрівлі, системи вентиляції басейну, утеплено фасади, встановлено ІТП) та реалізація проекту з енергоефективної реновації ЗНЗ № 35 (проведено реконструкцію покрівлі, утеплено фасади будівлі та встановлені енергозберігаючі віконні блоки).

В рамках співпраці з НЕФКО укладено  кредитну  та грантову угоду щодо залучення коштів на реалізацію проекту «Підвищення енергоефективності ЗОШ №5 та системи вуличного освітлення м. Чернігова». Вартість проекту майже 19 млн грн (667 тис. євро, з яких 200 тис. євро - грант). Проведено тендерні процедури щодо закупівлі робіт. Укладено договір підряду з проведення енергоефективної реновації ЗОШ №5.

Триває робота щодо залучення коштів Європейського інвестиційного банку на реалізацію проекту «Термомодернізація будівель бюджетних закладів м.Чернігова». Успішно пройшли три етапи відбору та включені до остаточного попереднього переліку проектів, що можуть бути реалізовані у спільному з ЄІБ проекті «Програма розвитку муніципальної інфраструктури України». Вартість проекту – 8 млн євро.

Економія бюджетних коштів за результатами 9 місяців 2017 року вже складає 2 млн грн.

 

РОЗВИТОК ОСВІТНЬОЇ ГАЛУЗІ

 В місті діють 93 навчальних заклади міста (заклади загальної середньої освіти – 34, вечірні (змінні) школи – 1, навчально-реабілітаційні центри – 2, заклади дошкільної освіти – 53, заклади позашкільної освіти – 3 (Центр туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю та 2 дитячо-юнацькі спортивні школи). Крім того, з 2017 року фінансуються 6 закладів професійно-технічної освіти в місті. 

Загалом на розвиток навчальних закладів міста бюджет територіальної громади виділив: 

 • у 2015 році – 13,3 млн. грн;
 • у 2016 році – 24,3 млн. грн;
 • у 2017 році – 95,5 млн. грн, з них на капітальні ремонти – 89,2 млн грн. 

Керівникам дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів заборонено ініціювати збір коштів на проведення поточних та капітальних ремонтів в закладах, а також спрямовувати на це кошти отримані в якості благодійної допомоги від батьків вихованців дошкільних навчальних закладів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Таким чином, на покриття благодійних внесків з міського бюджету було виділено 6,25 млн грн.

В поточному році реалізовані такі проекти та заходи:

У жовтні 2016 року було прийнято міську цільову Програму розвитку освіти м. Чернігова «Освіта в житті нашого міста на 2017-2021 роки», на реалізацію якої було виділено фінансування в сумі 953 600 грн: 

 • відкриття центрів розвитку дитини на базі ДНЗ № 68, 72 (210 000 грн);
 • придбання обладнання у медичні кабінети ДНЗ (150 000 грн);
 • пожежний інвентар ДНЗ (74 000 грн);
 • проведення масових заходів у Центрі ТОВРДМ (55 000 грн);
 • зміцнення матеріально-технічної бази ПМПК (100 000 грн);
 • виплата стипендій Чернігівської міської ради кращим учням (173 600 грн);
 • стимулювання педагогічних працівників, які результативно працюють з обдарованими учнями (10% і 30% до посадового окладу). 

На сесії міської ради 17.08.2017 було прийнято рішення про створення комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр № 1» Чернігівської міської ради. Метою створення ІРЦ є забезпечення права дітей з особливими освітніми потребами від 2 до 18 років на здобуття дошкільної та загальної середньої освіти, у тому числі у закладах професійно-технічної освіти.

З 1 вересня 2017 року у закладах загальної середньої освіти функціонує 24 інклюзивні класи, у яких навчаються 39 дітей з особливими освітніми потребами та 4 інклюзивні групи, де виховувалося 5 дітей з особливими освітніми потребами (у ДНЗ № 32, 37,52).

У 2017 році відкрито 4 шкільні медіатеки сучасного типу за соціальною програмою та за підтримки Благодійного фонду дружини Президента України Марини Порошенко у ліцеї № 15, ЗНЗ № 27, 30 (дві). Загальна вартість – 1 107 754 грн.

З метою заохочення вчителів, які мають високі результати навчальної діяльності та підготували призерів ІV етапу Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, здійснюється доплата в розмірі 30% посадового окладу 25 педагогам та в розмірі 10% - 20 вчителям, які підготували переможців Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, призерів змагань.

У 2017 році вперше запроваджено виплату стипендій Чернігівської міської ради кращим учням47 обдарованих учнів ЗНЗ щомісячно отримують стипендії Чернігівської міської ради у розмірі 500 та 300 грн.

Відповідно до Програми комп’ютеризації закладів та установ освіти міста Чернігова на 2016-2020 роки відбувається поетапне оснащення закладів освіти сучасними засобами інформаційних технологій, підключення закладів до швидкісної мережі Інтернет за новітніми технологіями.

Усього закуплено 147 комп’ютерів . Загальна вартість – 1 655 970 грн.

Закуплено 59 проектори ACER P1186. Вартість – 547 599 грн.

Встановлено 8 лінгафонних кабінетів у школах з поглибленим вивченням іноземних мов.

Оновлено обладнання у кабінетах фізики. Зокрема, лабораторних комплектів «Електрика і магнетизм» (320 шт.), наборів демонстраційних «Електродинаміка» (32 шт., крім 2-х початкових шкіл). Загальна вартість – 2 956 446 грн.

Для дітей з вадами слуху НРЦ №1 закуплено спец. навчально-корекційне обладнання з програмним забезпеченням «Світ звуків» на суму 134 400 грн.

Для НРЦ № 2 придбано спеціальне спортивне обладнання: тренажер, стіл масажний, бігова доріжка, коврики для йоги, комплект для розвитку корекції і опорно-рухового апарату на суму 135 730 грн.

Центру туристсько-оздоровчої та виховної роботи з дітьми та молоддю було виділено 55 000 грн. на забезпечення проведення масових заходів у царині національно-патріотичного виховання та туризму.


РОЗВИТОК МЕДИЧНОЇ ГАЛУЗІ

Мережа закладів охорони здоров'я міської ради складається з 4 міських лікарень та пологового будинку, 2 дитячих поліклінік, 2 стоматологічних поліклінік (для дорослих і дітей). Загальна кількість працюючих у галузі складає 4642 особи, з них лікарів 866 осіб, середнього медичного персоналу 1899 осіб.

Проекти і заходи, які реалізовані у поточному році:

За звітний період здійснено придбання діагностичної апаратури (рентгенологічної, лабораторної, ультразвукової та кардіологічної), лікувальної (хірургічної, офтальмологічної, стоматологічної). Були виділені кошти у розмірі 27 666,8 тис. грн.

У місті Чернігові діють 3 міські програми у галузі охорони здоров’я: 

 • «Програма профілактики і лікування артеріальної гіпертензії, попередження смертності та інвалідності населення внаслідок серцево-судинних захворювань на 2017-2019 роки у місті Чернігові» - профінансовано із місцевого бюджету - 121,85 тис. грн.
 • «Цільова соціальна програма протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки у місті Чернігові» - з міського бюджету профінансовано 122,2 тис. грн.
 • Державна цільова програма «Цукровий діабет» - додатково до державної субвенції у сумі 5169,8 тис. грн передбачені кошти з місцевого бюджету у сумі 7850,0 тис. грн, з яких  профінансовано 4750,9 тис. грн. 

Завдяки виділеним із  міського бюджету коштам у сумі 733,0 тис. грн на придбання туберкуліну для дітей (2016 – 462,9 тис. грн), зріс показник охоплення дитячого населення туберкулінодіагностикою (680,5 на 1000 дітей, що підлягали обстеженню, проти 674,8 за аналогічний період минулого року, коли проведення обстежень проводилось переважно за кошти батьків).   

Забезпечення медикаментами пільгових категорій громадян для амбулаторного лікування. Відповідно до кошторису на 2017 рік за рахунок коштів міського бюджету передбачено 2448,0 тис. грн (2016 – 2436,0 тис. грн).

Продовжується робота щодо подальшого розвитку первинної медико-санітарної допомоги. У закладах охорони здоров’я міської ради збільшилась до 96 кількість дільниць загальної практики-сімейної медицини.

Особливою увагою охоплені сім’ї загиблих (під наглядом лікарів 56 родин) та сім’ї учасників АТО. У 2016 році рішенням міської ради були виділені кошти у сумі 84 тис. грн для 42 сімей загиблих для вирішення питання забезпечення медикаментами за пільговими рецептами. У міській стоматологічній поліклініці Чернігівської міської ради у поточному році отримано від благодійників кошти у сумі 109,3 тис. грн для зубопротезування учасників АТО, з яких використано на зазначені цілі 101,05 тис. грн для 34 учасників АТО.

 

РОЗВИТОК КУЛЬТУРИ ТА ТУРИЗМУ

Продовжувалась робота щодо модернізації закладів культури, зміцнення їх матеріально-технічної бази.

В оновленому форматі проведено 47 масштабних загальноміських заходів, серед яких найбільш значні: новорічно-різдвяні свята, відкриття туристичного сезону та заходи з відзначення Дня міста, в рамках якого відбулося урочисте відкриття скверу ім. Б. Хмельницького. В рамках зазначених заходів було проведено фестивалі, фестивалі-конкурси, у тому числі концерти за участю зірок української та зарубіжної естради. Серед них варто відзначити: 

 • фестиваль «ДЕРУН ФЕСТ»,
 • мистецький проект «Старовинна музика в стародавньому місті»,
 • театральний фестиваль під відкритим небом «Під маскою легенд»,
 • акція «Всеукраїнський велодень 2017 у м. Чернігові» (в рамках відзначення Дня Європи), в якій взяли участь понад 2000 учасників;
 • фестиваль-конкурс «Чернігів the best» та інші. 

Серед нових заходів в рамках культурного обміну між містами України було проведено Дні Одеси в Чернігові та Дні Чернігова в Одесі.

До найбільш значних реалізованих проектів та заходів можна віднести: 

 • встановлення на Красній площі сучасної відкритої льодової ковзанки зі штучним льодом сезонної експлуатації для масового катання і тренувань, загальною вартістю 3 млн. 901 тис. 550 грн. Попередньо КП «ЦПКіВ» було проведено тендерну закупівлю ковзанки через систему публічних закупівель «ProZorro».
 • здійснено розробку дизайн-концепціїМузею історії Чернігова. Провідна ідея – створення музейної експозиції з активним мультимедійним комплексом, який органічно вписується в історичний контекст пам’ятки архітектури – колишньої поштової станції.
 • з вересня 2017 року ведуться планові роботи з розроблення проектної документації стосовно будівництва об’єктів «Реконструкція Літнього театру КП «Центральний парк культури та відпочинку» ЧМР в м. Чернігові» та «Реконструкція Атракціонного містечка КП «Центральний парк культури та відпочинку» ЧМР в м. Чернігові». 

Проведено маштабні ремонтні роботи в Міському палаці культури, відремонтовано покрівлю філії комунального клубного закладу «Палац культури і художньої творчості для дітей  та юнацтва» та бібліотека-філія №5 (вул. Тичини, 45,47).

В бібліотеках центральної бібліотечної системи, міській школі мистецтв, у Палаці культури художньої творчості дітей, юнацтва та молоді проводяться заходи щодо енергозбереження та модернізації приміщень.

В цілому для закладів культури придбано музінструментів та звукопідсилюючої апаратури на 668,7 тис. грн, серед яких високоякісний кабінетний рояль «YAMAHA» для Чернігівської міської школи мистецтв.

 

СПОРТ, МОЛОДІЖНА ТА СІМЕЙНА ПОЛІТИКА

У м. Чернігові проживає понад 110 тис. молодих людей у віці 14–35 років, що складає третину населення міста та майже третину всієї молоді Чернігівської області. В місті мешкає понад 70 тис. дітей та неповнолітніх віком до 18 років.

Після прийняття Чернігівською міською радою рішення від 27 жовтня 2016 р. 12/VII-10 «Про Програму «Молодь міста Чернігова» на 2017-2020 роки»  вперше було  прийнято Програму з фінансовою основою для її виконання.

Асигнування з міського бюджету на реалізацію соціальних програм та заходів щодо молоді, дітей, сім'ї та жінок з2016 року  збільшилося у 2,5 рази.

Проведено низку міських молодіжних заходів, серед яких: відкритий чемпіонат інтелектуальних ігор, змагання з футболу, волейболу, серед представників молодіжних організацій та органів студентського самоврядування, Міжнародного Дня студентів, «круглі столи» та семінари на різні теми. У рамках святкування Дня молоді щороку в місті проводились: міжнародний фестиваль молодіжного гумору «Хрущ live», відновлено фестиваль громадських організацій та фестиваль «Студреспубліка», ХІІ табір молодіжного активу «Перехрестя-ЮНЬ-2017».

Соціально значимим є комплекс заходів до Міжнародного дня захисту дітей. Починаючи з 2014 року, фінансування з міського бюджету даних заходів збільшилось у 10 разів.

З міського бюджету на проведення оздоровчої кампанії в 2017 році виділено 3663,7 тис. грн. (майже на 500 тис. грн більше, ніж у минулому році).

Місцеву оздоровчу базу влітку цього року складали: 

 • Чернігівський обласний дитячий протитуберкульозний санаторій «Зелений гай».
 • Відділення дитячого оздоровлення санаторного типу «Дружба» Чернігівської міської лікарні № 1 Чернігівської міської ради .
 • 34 пришкільні табори. 

Усього на місцевій оздоровчій базі отримали послуги оздоровлення та відпочинку понад 3000 дітей.

Два роки триває системна робота по оптимізації діяльності спортивних шкіл міста. Було прийнято рішення створити в місті три комунальні позашкільні навчальні заклади дитячо-юнацькі спортивні школи "Україна", "Фортуна", "Авангард" з повним збереженням чисельності учнівського і тренерського складу та матеріально-технічної бази. В листопаді поточного року, рішенням сесії міської ради, освітянські спортивні школи були підпорядковані управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту міської ради.

 


БЛАГОУСТРІЙ

Видатки розвитку житлово- комунального господарства

Фактичне виконання

2015 рік

(тис. грн)

Фактичне виконання

2016 рік

(тис. грн)

План на 2017 рік

(тис. грн)

Фактичне виконання  за 10 місяців 2017 року

(тис. грн)

Ремонт та утримання житловий фонд

17 952,40

24 924,10

21 598,80

9 514,10

Утримання об'єктів благоустрою міста

38 607,11

44 516,26

70 895,03

48 204,78

Будівництво, реконструкція та ремонт об'єктів благоустрою міста

40 736,43

70 179,33

253 593,58

159 836,82

Придбання спеціалізованої техніки

3 944,29

39 111,33

99 967,75

78 375,83

Бюджет участі

0,00

400,10

1 370,02

284,75

Відновлення  дитячих ігрових  та спортивних майданчиків

0,00

2 208,70

1 735,90

322,10

Будівництво системи відеоспостереження вулиць міста

0,00

3 431,30

5 880,00

3 041,80

Фонд охорони навколишнього природного середовища

13 675,70

8 771,60

20 770,90

10 842,60

ВСЬОГО:

114 915,93

193 542,72

475 811,98

310 422,78

 

МІСЬКИЙ ПЛЯЖ "ЗОЛОТИЙ БЕРЕГ"

В рамках реконструкції виконані наступні роботи:

- на господарському майданчику №1 улаштувано 228 м. п. огорожi та встановлено блок-модуль охорони;

- на господарському майданчику №2 улаштувано 85 м п. огорожi, встановлено адміністративний модуль, камери схову та 4 контейнери для сміття;

-  2 вхідні групи;

- облаштовано зону Wi-Fi;

- встановлено дитячий майданчик (фортеця, 2 гойдалки, рукохід, 4 лави та урни, 149 м2 доріжок). Для безпечного перебування дітей на дитячих майданчиках встановленні камери  відео спостереження;

- облаштовано літню естраду (тротуарне покриття майданчика, стільці для глядачів, лави, урни, газон 720 м2, огорожа 95 м.п.)

- облаштовано спортивні майданчики (футбольне поле 1800 м2, майданчик для пляжного футболу 864 м2, 3 майданчики для пляжного волейболу по 460 м2, майданчик для баскетболу 714 м2, майданчик для настільного тенісу 72 м2, санітарний модуль, роздягальня)

- облаштовано майданчик для людей з обмеженими фізичними можливостями (гойдалка, ігровий комплекс, пісочниця, лавки, урни , огорожа)

- облаштовано 2 майданчики для паління (лави, урни, мощення 159,5 м2)

- встановлено тренажери - 5 шт;

- облаштовано 2 майданчики під модульні кафе; 

- придбано пляжеприбиральну машину “Каваллучіо” вартістю 295 тис. грн. За її допомогою забезпечується якісне очищення пляжного піску на рівні європейських стандартів;

встановлено трансформаторну підстанцію потужністю 100 КВт, яка забезпечила підключення до електропостачання різноманітних об’єктів пляжної інфраструктури, що в свою чергу розширило спектр послуг для відпочиваючих.

 У 2017 році проведено благоустрій головних та найпопулярніших серед населення зон відпочинку біля води: "Ялівщина", "Брянськ", човнова станція, за пішохідним мостом, "Лісковиця".

 

ОЗЕЛЕНЕННЯ МІСТА

Металоконструкції з термочашами та півчаші на стовпах прикрасили місто на Алеї Героїв, Красній площі, на Валу, в сквері Попудренка, на бульварі по пр-ту Миру, на пр-ті Миру (Гомельський в’їзд, Силікатний завод), на зелених зонах біля Палацу урочистих подій, по вул. Пушкіна, на перехресті вул. Кільцевої та вул. Бєлова, на перехресті пр. Перемоги та вул. Міхнюка, на площі Привокзальній, на зеленій зоні по вул. Рокоссовського  та 1-го Травня, на Київському та на Михайло-Коцюбинському в’їзді, в парку ім. Богдана Хмельницького. Всього встановлено по місту 752 термочаші.

Окрасою міста стали 409,4 тис. м2 реконструйованих та новостворених газонів в  парку Богдана Хмельницького, на бульварі від Красної площі до проспекту Перемоги.  

ВУЛИЧНЕ ОСВІТЛЕННЯ

Ми позиціонуємо Чернігів як європейське місто. Освітлення – одна з його ознак.

Проводиться утримання:

- 589,6 км мереж зовнішнього освітлення, 5262 опор, 16001 світильників;

- замінено 2049 ламп, 219 світильників, 142 пускорегулюючої апаратури світильників, 32 опор, 3,6 км повітряних та 1,5 км кабельних ліній.

 

ЗУПИНКИ ГРОМАДСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

На сьогоднішній день існуючі зупинкові комплекси морально та естетично застарілі,  не є функціональними та часто виконані в різному архітектурному стилі.

Станом на 05.12.2017 року в місті встановлено 74 нові, сучасні зупинкові комплекси європейського зразка, які виготовлені місцевим виробником. До кінця року буде встановлено всього 100 нових зупинок.

Біля готелю «Україна», на тролейбусній та автобусній зупинках, встановлено 2 інформаційних табло з прогнозуванням часу прибуття транспорту. До кінця року в місті планується встановити ще 5 інформаційних табло.

БЕЗПЕЧНЕ МІСТО

З метою забезпечення громадського порядку, захисту об’єктів інфраструктури міста, в рамках Програми «Безпечне місто Чернігів на 2016-2017 роки» встановлено 53 камери відеоспостереження, 5 серверів для зберігання та обробки інформації та інше обладнання для роботи з системою.  

Тривають роботи щодо встановлення камер відеоспостереження в підземному переході біля готелю «Україна».

 

ДІЯЛЬНІСТЬ ОСББ

На теперішній час у 77 багатоквартирних житлових будинках функціонують ОСББ. З них 38 створені в 2016 році.

В рамках «Програми сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2016-2018 роки» 16 об’єднань взяли участь у фінансуванні заходів з капітального ремонту житлових будинків. 

 • ОСББ «Святомиколаївське» - ремонт теплопункту та покрівлі;
 • ОСББ «ЖК-82» - ремонт ліфта;
 • ОСББ «Фаворит- Ш.4» - ремонт під'їздів та інженерних мереж;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.2» - ремонт під'їздів та інженерних мереж;
 • ОСББ «Пілот-41» - ремонт під'їздів, освітлення та відмостки, входи до підвалів; ОСББ «Берізка» - ремонт покрівлі;
 • ОСББ «Наддесення» - ремонт покрівлі;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-І.Б.48» - ремонт під'їздів;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-ПОПУДРЕНКА 12Б» - ремонт під'їздів;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.8»- ремонт під'їздів;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-Ш.3» - ремонт під'їздів;
 • ОСББ «ФАВОРИТ-І.Б.46» - ремонт під'їздів;
 • ОСББ «ЦЕНТР-Ч» - ремонт покрівлі, заміна вікон;
 • ОСББ «ЖК-82» - заміна вікон;
 • ОСББ «Гоголівське-3» - проводиться ремонт покрівлі, фасаду;
 • ОСББ «Наш дім-2016» - проводиться ремонт фасаду;
 • ОСББ «Сокіл-11» - проводиться ремонт покрівлі, герметизація швів на загальну суму - 7 375,0 тис. грн, з них: 6000,0 тис. грн - міський бюджет та залучені кошти ОСББ - 1 375,0 тис. грн. 

Виконані роботи по капітальному ремонту 33 ліфтів, до кінця року буде виконано ще 35.

ОБЛАШТУВАННЯ ТА ВІДКРИТТЯ ТЕРИТОРІЇ ДЛЯ СОЦІАЛЬНИХ РЯДІВ ПО ВУЛ. РЕМІСНИЧІЙ 48а

Створено 130 соціальних торгових місць, облаштовані місця для підприємців. Розпочато роботи з електрифікації ринку, забезпечено охорону та виконано благоустрій. Територія для торговельної діяльності громадян офіційно відкрита з 1 листопада 2017 р.

 ДОРОЖНЄ ГОСПОДАРСТВО

В місті нараховується 551 вулиця. Загальна протяжність їх складає 359,3 км. Значна їх кількість потребує ремонту, бо їх покриття не відповідає діючим нормативам.

За звітний період, на 60-ти вулицях міста виконано поточний ремонт проїзної частини, загальною площею 30,0 тис.м2, з них струменевим методом відремонтовано19,6 тис.м2.

На 8-ми вулицях приватного сектору міста, де було відсутнє асфальтне покриття, проведено грейдування з підсипкою асфальтобетонної крихти. А саме: вул. Кругова, вул. Довга, вул. Кочерги, вул. Корольова, вул. Севастопольська, вул. Низова, вул. Володимира Глинського, вул. Геологічна, загальною площею 28,4 тис. м2. Виконання складає 80% від запланованого.

Для покращення експлуатаційного стану ділянок доріг вул. Пушкіна, вул. Преображенська, вул. Івана Мазепи, вул. Шевченка, вул. Гетьмана Полуботка, пр. Миру, вул. Рокоссовського, вул. Берегова виконано капітальний ремонт асфальтобетонного покриття площею 95,4 тис. міз запланованих – 111,4 тис. м2, що складає 85% виконання. Замінено 20,7 тис. м.п бортового каменю із запланованих 24,7 тис. м.п.

Для забезпечення безпечного руху пішоходів, капітально відремонтовано асфальтобетоне покриття ділянок тротуарів площею 16,7 тис. м2із запланованих – 56,6 тис. м(30% виконання). Враховуючи чисельні звернення мешканців міста та депутатів щодо облаштування тротуарів тротуарною плиткою, на теперішній час змінено проектне рішення, тому роботи будуть продовжені після коригування проектно-кошторисних документацій.

З метою поліпшення транспортно-експлуатаційного стану доріг та проїздів у житловій забудові по вул. Козацька,  вул. Рокоссовського, вул. Льотна, вул. Ю. Мезенцева, пр. Миру, вул. Івана Мазепи, вул. П’ятницька, вул. Освіти, вул. Всіхсвятська, вул. Ремзаводська, вул. Кошового виконано капітальний ремонт проїздів площею 30,4 тис. м2, що складає 100% від запланованого та облаштовано тротуарів площею 5,1 тис. м2, складає 100% від запланованого.

Для покращення експлуатаційного стану доріг приватного сектору, а саме вул. Смирнова, вул. Заводська, вул. Шевчука, вул. Бланка, вул. Невського, вул. Харківська, пров. Лермонтова, вул. Подусівка, пров. Ушакова, вул. Нова,  вул. 1-а Набережна, вул. Крайня, виконано капітальний ремонт покриття площею 21,5 тис. м2, а саме 100% від запланованогота облаштовано 950,0 м2тротуарів.

В рамках Програми розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2016-2020 роки, за рахунок співфінансування, проведено:

-  будівництво вуличного каналізаційного колектора по вул. Авіаторів протяжністю 290,0 пм загальною вартістю 468,7 тис. грн, з них кошти ОСН склали 90,1 тис. грн; 

-  капітальний ремонт проїзної частини вул. Ривкіна в житловому районі «Півці» (ОСН – вуличний комітет «Мікрорайон Півці») площею 3220,0 м2 загальною вартістю 764,8 тис. грн., з них кошти ОСН склали 152,3 тис. грн;

-  капітальний ремонт ділянки дороги по вул. Поліська (ОСН – вуличний комітет вулиці Поліської (буд. № 13-32), Поліський Яр (буд. № 1-5 )) площею 1267,0 м2 загальною вартістю 368,2 тис. грн, з них кошти ОСН склали 69,4 тис. грн.

Для забезпечення безпеки руху з метою подальшої популяризації велосипедного руху та здорового способу життя було влаштовано 5,2 км велодоріжок із запланованих 11,0 км, що складає 47% виконання.

Після поточного та капітального ремонтів вулиць проведені роботи з відновлення 42,6 км ліній дорожньої розмітки та регульовані і нерегульовані пішохідні переходи, стоп-лінії площею 2,2 тис. м2. З них пластикова дорожня розмітка ліній нанесена довжиною 1,0 км.

Виконувалися роботи по утриманню: 

 • 2,2 млн м2 міських територій, з них: 1,8 млн м2 вулиць, проспектів та площ; 0,4 млн м2тротуарів;
 • 63 км мереж зливової каналізації;
 • 4 підземні переходи. 

Для забезпечення стабільного функціонування зливової каналізації на вулично-дорожній мережі міста у поточному році здійснювалися заходи по утриманню очисних споруд та зливової каналізації, проводилося гідродинамічне очищення 1,4 км мереж зливової каналізації по вул. Бєлова, вул. Рокоссовського, вул. Всіхсвятська, вул. Незалежності, перехрестя Мазепи – Любецька, пр. Перемоги, вул. Красносільського, виконувався ремонт 23 зливоприймальних та 6 оглядових колодязів.

ТЕХНІЧНІ ЗАСОБИ РЕГУЛЮВАННЯ ДОРОЖНІМ РУХОМ 

Виконано: 

 • будівництво 1-го світлофорного об’єкту (перехрестя вул. Київська-вул. Мстиславська);
 • капітальний ремонт 4-ох світлофорних об’єктів(перехрестя вул. Рокоссовського - вул. Доценка, вул. Рокоссовського - Всіхсвятська, вул. Любецька - вул. Івана Мазепи, пр. Перемоги - вул. Мстиславська);
 • До кінця 2017 року буде завершено капітальний ремонт ще 9-ти світлофорних об’єктів;
 • поточний ремонт 4-ох світлофорних об’єктів, 135 дорожніх знаків;
 • утримання 61 світлофорного об'єкту; 6,0 тис. дорожніх знаків; 14,6 км пішохідного огородження та 27 пристроїв примусового зниження швидкості.

Продовження звіту дивіться за посиланням http://chernigiv-rada.gov.ua/news/view/10438


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)