Відміняти проект ремонту Валу та оголошувати конкурс міська влада не буде | Події і коментарі
Неділя, 27 квітня 2025, 19:44
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Відміняти проект ремонту Валу та оголошувати конкурс міська влада не буде

15:41 08.12.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

Відміняти проект реконструкції нижньої частини Валу та оголошувати конкурс міська влада не буде, але готова вносити зміни у вже схвалений проект.

Про це вчора, 7 грудня, в ефірі обласного радіо повідомив заступник міського голови Олександр Ломако, пише Високий Вал.

За його словами, проект  пройшов лише погодження Міністерства культури. Ще не проведений тендер(попередня вартість – 28 мільйонів гривень, ред..), а самі роботи розпочнуться не раніше, ніж в середині квітня.

«В проект можна і треба вносити зміни, погодження Мінкульту є лише на загальну концепцію. Якщо міняти будь-яку частину проекту, або не робити якісь елементи, для цього не треба погодження Міністерства. Тому  на тендер можна виносити вже проект зі змінами, які будуть в результаті громадських слухань. Це нормальний час, аби обговорити і часу достатньо. Я думаю, що обговорення не завершиться на громадських слуханнях, є вся зима попереду, аби внести відповідні зміни», - сказав Ломако.

Також він додав, що навіть якщо на громадських слуханнях люди проголосують за відміну проекту та оголошення конкурсу на кращий проект, міська влада цього не робитиме.  

«Я сподіваюся, що цього не станеться. І в нас у розпорядженні чітко написано, не «затвердження проекту», а «обговорення проекту». Тому питання, подобається чи ні, це питання смаку. Ми сподіваємося на конструктивні пропозиції. Я бачив в Інтернеті дописи, там було з десятка півтора пропозицій. З частиною із них я особисто згоден. Окремі можна обговорити елементи цього проекту, такі як фонтан, тактильна плитка, про яку говорили активісти, дитячий майданчик, освітлення, велопарковка. Це все можна вносити і потрібно вносити зміни. В тому числі, коли проект подавався ми ще не знали ситуації по Дворянському зібранню, тій недобудові на Валу. Той паркан, який був запропонований проектантами, він був умовний і його скоріш за все не буде. Тому що суди поки складаються на нашу користь і ми вийдемо, сподіваюсь, на початок року, на можливість демонтувати цю недобудову. В принципі, цього паркану може і не бути», - сказав він.  

Чернігівський журналіст Павло Пущенко, один із учасників ініціативної групи, пояснив, чому активісти виступають за відміну проекту капітального ремонту нижньої частини Валу.

«Дискусій було багато, були претензії. І коли їх стало надто багато, ми вирішили запропонувати скасувати цей проект і повернутися до нормальної логіки, коли спочатку йде презентація різних проектів і бачень, коли обирається якійсь із варіантів. Потім під нього виділяються кошти і робиться проект. У нас витратили 600 тисяч гривень, віддали проектній організації, яка була створена в лютому 2017 року(ТОВ «Сіті-проект», ред..). А в квітні вона виконує такий проект по реконструкції історичної частини міста. І нас ставлять перед фактом: є проект і ви вносьте до нього зміни. Має бути все навпаки. Спочатку є різні бачення, а потім визначається одне із них, яке є оптимальним і йде замовлення проекту», - сказав Пущенко.

Олександр Ломако вважає, що оголошення повторного конкурсу призведе лише до затягування часу.

Що ж до якості проектів, то на його думку,  така ситуація склалася через те, що в Чернігові тривалий час не робилося масштабних реконструкцій парків і скверів, а тому в місті не сформована школа архітекторів.

«Чому я проти конкурсів? Скажу непопулярну думку. Місто до цього не готове. Ми маємо історію з конкурсом по Меморіалу Захисникам України. Кількість заявок дорівнює нулю. В лютому треба завершувати конкурс і ми другий рік не можемо зробити нічого. І ті проекти, які були подані на минулий конкурс – вони, м’яко кажучи, не вписуються. Багато критики було. Це думка не тільки міського голови, але і містобудівної ради та виконкому. Тому якщо по Валу ми оголосимо конкурс – ми втратимо рік. А той стан, в якому перебуває Вал – лише байдужа людина може сказати, що він не потребує ремонту», - сказав він.

Водночас Павло Пущенко у відповідь заявив, що затверджуючи проекти реконструкцій парків і скверів, міська рада йде неправильним шляхом.

«У нас як робиться: є потрібний архітектор, визначений міським головою малюється проект і він затверджується. Так було зі сквером Хмельницького, Алеєю Героїв. І це не зовсім правильна логіка», - зазначив він.

Нагадаємо, громадські слухання з обговорення проектів реконструкції Алеї Героїв та капітального ремонту Валу відбудуться сьогодні, 8 грудня, о 18 годині в приміщення Деснянської районної ради.

Реєстрація учасників слухань буде розпочата о 17:00.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)