Чернігівські депутати підтримали звернення щодо блокади
Сьогодні, 15 березня, проходила позачергова сесія Чернігівської міської ради. Єдине питання порядку денного - звернень до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації з торгівельною блокадою.
На засіданні були присутні 32 депутати ради і міський голова Владислав Атрошенко.
Після того, як був затверджений порядок денний, мер попросив проголосувати депутатів за той проект рішення, який був узгоджений на погоджувальній раді. Дане звернення більш нейтральне із заявою про підтримку дій Президента та РНБО.
Однак, депутати низки фракцій мали свої правки до поданого проекту.
Зокрема, представник «Самопомочі» Вадим Соколюк запропонував внести зміни в назві звернення щодо заборони торгівлі з тимчасово окупованими територіями.
Окрім того, у зверненні йде мова про те, аби всіх протестуючих відпустили і у подальшому не переслідували. Крім того, повернули їм усе майно. Також зазначається, що міська рада просить проголосувати за законопроект щодо тимчасово окупованих територій.
Проект «Самопомочі» підтримали і представники «ДемАльянсу». За словами Ігоря Андрійченка, проект «Самопомічі» доповнює запропонований проект міською владою.
Правки Соколюка підтримали оплесками присутні в залі.
Відзначимо, що першочерговий варіант звернення, яке запропонувала «Самопоміч» більш радикальний, ніж запропонований міською владою.
Перед присутніми на сесії виступив депутат обласної ради від партії УКРОП Андрій Віротченко, який обирався в Ніжині. Він зачитав заяву партії з цього приводу, зокрема, щодо затримання чотирьох ніжинських активістів-блокадників, які досі не повернулися додому.
«Свободівці» просили долучити до звернення Чернігівської міської ради пункти про притягнення до відповідальності конкретних осіб, а саме Арсена Авакова, якого націоналісти звинувачують у силовому розгоні блокади. Окрім того, «свободівці» хочуть, аби була вимога і про його відставку.
Також, попросити в Уряду законодавчо врегулювати питання торгівлі з окупантом.
Громадські активісти Чернігова кажуть, що в більшості підтримують проект, який розробила «Самопоміч», разом із «ДемАльянсом» і «Радикальної партії».
Депутат від БПП Сергій Воробйов зазначив, що на його думку необхідно виключити зі звернення пункти про те, аби повернули особисті речі тим, кого було затримано.
Правку щодо видалення абзацу, де йшлося про підтримку дій Президента та РНБО було підтримано 30 депутатами міської ради.
Соколюк запропонував вкінці проекту, який був внесений міською владою, додати правки від декількох фракцій, зокрема, щодо повернення особистих речей затриманим. «За» проголосувало 15 депутатів, тому правка не була підтримана.
На голосування був поставлений проект рішення міської влади з проголосованими правками. Його підтримало 30 депутатів. Рішення було прийняте.
Сесію офіційно закрили.
Цікаво, що після невеликою технічної перерви ще на початку сесії, депутати «Опозиційного блоку» не повернулися до залу. Цю політичну силу у міській раді представляють депутати Павло Вовк, Олег Шеремет та Живенко Світлана.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)