Сесія міської ради: «злив» мільйонів у Стрижень, збільшення фінансування ЖКГ та земля. Текстова трансляція | Події і коментарі
П'ятниця, 24 січня 2025, 09:40
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Сесія міської ради: «злив» мільйонів у Стрижень, збільшення фінансування ЖКГ та земля. Текстова трансляція

17:20 28.02.2017    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Фото Віталія Чернюка

На сьогодні, 28 лютого, було заплановане проведення чергової сесії Чернігівської міської ради. На порядку денному депутатів майже 30 питань.

Одним із скандальних питань, яке вноситься на сесію, є питання внесення змін до екологічної програми. Передбачається збільшити фінансування на будівництво гідротехнічної споруди на Стрижні, у той час, як екологи проти її будівництва.

Окрім того, розглядатимуться питання збільшення фінансування Програми ЖКГ. Зокрема, депутати мають затвердити збільшення фінансування на капітальний ремонт доріг міста з 19 мільйонів гривень на 90 мільйонів гривень.

Розглядатимуть депутати і питання встановлення лічильників води за бюджетний кошт та впровадження Програми «безпечне місто» (закупівлю та встановлення камер спостереження на вулицях міста).

ПіК вів текстову онлайн-трансляцію. 

18:10 Депутати підтримали питання про внесення змін до бюджету 2017. Перейшли до розгляду низки земельних питань.

17:20 Депутати розглядають питання «депутатського фонду». Як відомо, в цьому році він складає по 100 тисяч гривень на депутата. Ці кошти підуть на ремонт внутрішньоквартальних доріг та доріг у приватному секторі.

Депутати просять дозволити розширити використання цих коштів. Зокрема, на матеріальну допомогу і інші витрати, які передбачені законодавством. Ця пропозиція не була прийнята.

Також, є пропозиція однієї з комісії зробити «депутатський фонд» по 200 тисяч гривень, як в минулому році. Половина коштів на дороги, решта – на матеріальну допомогу. Пропозиція не була прийнята. 

За пропозицією однієї з комісій питання було зняте з розгляду.

17:15 Міська рада продовжила свою роботу. Депутатами затверджено низку питань.

Відзначимо, що депутати підтримали внесення змін до екологічної програми міста. «За» проголосувало 26 депутатів.

Як відомо, програма передбачає збільшити фінансування на будівництво гідротехнічної споруди на Стрижні на 3,3 млн грн. Таким чином, загальна вартість проекту тепер становитиме 7,4 мільйона гривень.

Також питання передбачає виділення додаткових 2,3 мільйона гривень на будівництво тимчасового пункту утримання тварин у місті. Тепер загальна вартість будівництва пункту налічує 6,5 млн грн.

15:05 перейшли до питання затвердження заступника. Атрошенка вніс кандидатуру Андрія Черненка. 

«За» проголосувало 33 депутати. Оголошена перерва на годину.

14:55 Перерва закінчена. Сесія продовжується. 

Після перерви в залі залишилося 33 депутати. 

Атрошенко каже, що порадився із усіма фракціями міськради. Просить підтримати його пропозицію ввести пільгу з 1 квітня для всіх підприємців 2 групи 5%. Тобто, підприємці сплачуватимуть 15%. Терміном на 1 рік.

Єдина умова – виконати обіцянку щодо виводу з тіні бізнес. Щоквартально влада моніторитиме, до чого призведуть ці пільги. 

Пропозицію Атрошенка підтримало 36 депутатів. В’ячеслав Летута голосував «за», однак, його голос не був врахований. Тому, занесли протокольно. Таким чином,правку підтримало 37 депутатів. 

14:35 Атрошенко запропонував три варіанти вирішення питання по підприємцям:

1. Зняти питання і перенести на квітневу сесію

2. Зробити знижку з 20% на 10% тільки підприємцям виробникам

3. Зробити знижку 5% тільки ФОПам, які мають найманих працівників.

Оголошена перерва на три хвилини для обговорення цих пропозицій

13:40 Депутати підтримали звіт місцевої прокуратури. Перейшли до розгляду питання про місцеві податки. Ігор Андрійченко доповідає по цьому питанню.Ігор Андрійченко доповідає по цьому питанню.

За його словами, підприємці вважають, що податок «притягнутий за вуха», так само, як і міні малка 3200 гривень. 

Проект рішення передбачає зменшення єдиного податку у два рази.

За основу проголосувало 26 депутатів. 

Павло Вовк каже, що якщо піти на зустріч підприємців, щось не буде профінансовано з міського бюджету. 

Як зазначила Лисенко Олена, начальник фінансового управління, у Сумах зменшили податок на 10%. 

Атрошенко каже, аби рішення було зважене, треба побачити результати першого кварталу. Тоді можно буде визначити, чи вся друга група підприємців отримає знижку чині. Рішення по буде прийняте по результатами.

Зараз, за словами Атрошенка, треба порахувати кошти і визначити ризики.

Підприємці спираються на те, що у багатьох містах України вже прийняли зменшення податків для підприємців. Вони обіцяють, що у разі прийняття рішення підприємці сплачуватимуть податки в повному обсязі і виведуть із тіні всіх підприємців.

«Якщо ви не приймете рішення, то ви втратите на 17 мільйонів, а взагалі нічого не отримаєте»,- зазначила чернігівська підприємиця, яка займається шиттям чохлів для автомобілів.

Пропозиція Атрошенка розглянути це питання на квітневій сесії.

13:15 Депутати перейшли до розгляду першого питання порядку денного. Першим питанням – звіт діяльності прокуратури міста.

Як відзвітував прокурор, з негативу в Чернігові просліджується ріст особливо тяжких злочинів,ріст злочинів проти безпеки руху і експлуатації транспорту, зменшення виявлених фактів збуту наркотичних засобів.

13:05 Депутати затвердили порядок денний із внесеними змінами. 

13:00 Депутати перейшли до затвердження питань порядку денного. Включено ряд питань, які розглядатимуть після земельних.

13:00 Атрошенко підписав розпорядження про оголошення дня жалоби 1 березня у пам'ять про загибель чернігівця Дмитра Пономаренка в АТО. 

12:50 Сесія продовжує свою роботу. 

12:30 Атрошенко оголосив перерву на 5 хвилин. 

12:00 Перед депутатами виступає представник підприємців, яким належать МАФи міста. Підприємці нарікають міському голові на тому, що при колишній владі, коли зносилися МАФи давали інші місця для роботи. 

Атрошенко каже, що вчора, під час зустрічі з підприємцями, він пропонував, протягом 5 років замінити всі зупинові комплекси. Таким чином, ті 160 МАФів, які працюють на сьогодні, чіпатися поки не будуть. Почнуть замінювати решту зі 450 зупинок.

У підсумку Владислав Атрошенка сказав підприємцям підготувати текст меморандуму і в робочому порядку вирішувати питання.

Підприємці покидають сесійну залу.  

11:30 Перед депутатами виступають жителі мікрорайону «3-й цегельний завод». Жителі проти об’єднання маршрутів №25 та №31. Кажуть, що коли є комісія, яка перевіряє маршрути – все добре, коли комісії немає – маршрутки ледь ходять. 

Перевізник Сергій Вакуленко каже, що раніше на двох маршрутах працювало 28 автобусів малої місткості. Зараз, на маршруті №25 працює 20 автобусів, але середньої місткості. 

Олександр Бєльський,начальник управління транспорту каже, що до середини травня в автобусах буде встановлено GPS.

Атрошенко каже, що не проти, аби містом їздила тисяча автобусів, але, це економіка, на більшу кількість автобусів потрібно більше грошей, зокрема, на зарплатню.

Перевізник Володимир Козир каже, що зараз на маршруті №25 майже немає. За його словами, проблеми можуть вирішити перевірки.

У той же час, як зазначив Ярослав Ковтун, депутат міськради, перевізники «якимсь дивним способом» дізнаються про перевірки. І у день перевірок автобуси ходять справно, а на наступний день після перевірки знову порушують умови договору. 

Віктор Бистров каже, що транспортна реформа – це реформа. Спочатку були допущені помилки, а станом на сьогодні помилки виправлені. Бистров каже, що буде встановлені пристрої, завдяки яким, кожний чернігівець зможе побачити інтервали руху автобусів. Бистров вважає, що зараз, у сесійній залі, виправити проблеми немає можливості. 

11:30 Виступають підприємці 2 групи. Підприємці просять розглянути їх питання одним із перших, аби вони могли піти працювати далі і не заважати депутатам.

Атрошенко каже, що питання розглядатимуть одним із перших.

11:20 Представники ради ветеранів АТО зачитали звернення до депутатів з вимогою тимчасово зняти з розгляду ряд земельних питань. За це звернення голосували вчора на засіданні.

Атрошенко каже, що підтримав би рішення про тимчасове зняття з розгляду ряд питань,окрім виділення земель юридичним та фізичним особам. 

Тож пропонується зняти питання, що стосуються садівництва і дачного будівництва щодо виділення земель і надання дозволів на розроблення документів. 

11:15 Перед депутатами виступають акціонери Чернігівського м’ясокомбінату. Виступаюча заявляє, що владці і правоохоронці закрили очі на дерибан підприємства.

Акціонери вимагають створити депутатську комісію, яка перевірить факти і звернеться до правоохоронних органів.

Вони залишили за собою право на кожній сесії піднімати це питання до його вирішення.

Атрошенко каже, що треба підтримати бажання людей і створити комісію і потім публічно відзвітує щодо своїх висновків.

Атрошенко каже, що своїм розпорядженням створить комісію і запропонував фракціям надати прізвища депутатів, по одному члену фракції, які увійдуть до складу комісії.

11:00 перед депутатами виступає мама одного із ученика школи №9. Батьки звертаються із проханням не закривати школу і не об’єднувати її з іншими навчальними закладами. 

Атрошенко каже, закриття школи №9 це лише чутки. Міська рада немає намірів закривати цю школу.

«Закриття – абсолютно безпідставна інформація»,- відзначає Атрошенко. 

Начальник управління освіти Василь Білогура каже, що вже місяць займається коментуванням пліток. Наразі немає жодного рішення чи розпорядження про закриття або об’єднання.

Батьки кажуть, що немає чіткої позиції владців. Всі кажуть «на сьогоднішній день», але чіткої інформації щодо майбутнього школи немає.

Атрошенко каже, що сенсу обговорювати це питання немає сенсу. 

10:50 Сесія офіційно відкрита.

10:50 Письмово зареєструвалося 37 народних обранців. Відсутні Березинець Ірина, Миргородський Микола, Соколов Олександр, Старіков Роман, Ткаченко Богдан. 

10:50 До зали зайшов міський голова Владислав Атрошенко. Сотні підприємців, які зібралися на протест проти нових зупинкових комплексів, почали йому аплодувати. 

10:15 Зала заповнена протестувальниками, однак, поки, жодного депутата немає на своєму місці. 

10:05 Протестувальники з вулиці зайшли до сесійної зали. У руках всі вони тримають плакати.

9:55 Під стінами міськради кілька акцій протесту. Одна з них прости закриття школи №9.

9:45 Перед початком сесії під стінами міської ради має пройти мітинг прости встановлення нових зупинкових комплексів у місті.


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)