Для дітей, які не хворіли, медичні довідки скасували
У Київському дошкільному закладі, що в Чернігівському районі, напередодні Нового року відбулися батьківські збори. Найактуальніше з питань, які винесли на розгляд, - скасування медичних довідок. Раніше, якщо дитина не ходила в садочок протягом кількох днів, потрібно було принести довідку з медпункту чи лікарні. Тепер це не обов’язково. Нові правила вже діють у дошкільних закладах обласного центру і ось «дійшли» й до сіл.
Батьки вже давно чекали скасування медичних довідок, адже дитині набагато простіше підчепити інфекцію в медзакладі, це серйозний ризик. Також додатковий клопіт - вистояти чергу під кабінетом сімейного лікаря. Словом, новим правилам мами й татусі зраділи, та чи добросовісно їх виконуватимуть? Але це, як кажуть, покаже час.
- Дітей, котрі не відвідували садочок не через хворобу, а з інших причин, ми можемо приймати без медичних довідок за умови, якщо у малечі немає явних ознак захворювання, - зазначила на зібранні завідувачка дитячого садочка Зоя Пенькова. - Згідно з новим Санітарним регламентом для дошкільних навчальних закладів медичні довідки уже не обов’язкові. Якщо ж медична сестра, оглянувши вихованців, виявить у них нежить, кашель, червоне горло чи підвищену температуру, ми одразу кажемо про це батькам. І якщо вже з садочка вихователька відправила додому хвору дитину, коли ви її знову приведете, ми обов'язково запитаємо: «Ви були у лікаря?» А підтвердження цього -довідка, що дитинка здорова.
За словами Зої Пенькової, було чимало випадків, коли батьки перебували з тих чи інших причин удома або їздили до родичів чи ще кудись, дитину не приводили кілька днів у садочок, а потім несли довідки.
- Тепер я можу запевнити батьків: якщо вихованець не відвідував дошкільний заклад три-чотири дні і не має ознак захворювання, цього робити не потрібно. Але хочу звернути увагу: іноді невідповідальні мами приводять до садочка хворих дітей, і вже за кілька днів уся група злягає з температурою. Скільки тій дитині треба, щоб заразитися?! Тому будьте добросовісними!
Також мене непокоять медичні довідки, які приносять батьки з нашого медпункту. Чесно кажучи, плакати хочеться. Я не буду називати прізвищ, вкажу лише діагноз і з якого по яке число хворіла дитина. «З 09.11. по 12.11. - гостра респіраторна вірусна інфекція, гострий фарингіт». «З 07.12 по 09.12 - гострий риніт». «З 21.11 по 23.11 - гостра респіраторна вірусна інфекція»... Три дні - і дитина видужала? Це ж абсурд. Я вже неодноразово дорікала лікарям та медсестрам, та чи почули вони мене?! Щоб вилікувати нежить, червоне горло, кашель -треба добрий тиждень, а то й два. Наш дошкільний заклад - державна установа, ми маємо працювати згідно з Санітарним регламентом, а не робити, що заманеться.
Серед батьків на зборах була присутня працівниця лікарської амбулаторії. Медична сестра пояснила присутнім:
- Таке захворювання, як гострий риніт, може тривати два-три дні. Це звичайний нежить. А якщо дитина захворіла на вірусну інфекцію, наприклад, у суботу, а звернулася до лікаря вже у понеділок, то до трьох буднів ми ж не додаємо два попередні вихідні. Буває, що у ди тини тільки підвищується температура і ніяких симптомів більше немає. Це також вважається гострою респіраторною вірусною інфекцією.
У розділі - «Вимоги до медичного обслуговування, оцінки стану здоров’я дітей» нового Санітарного регламенту для дошкільних закладів, зокрема, йдеться: «Коли дитина вперше оформлюється в садок, обов’язково потрібна медична довідка про стан її здоров’я. Довідку заповнює лікар центру первинної ме-дико-санітарноїдопомоги у присутності батьків за формою N 026/о з висновком лікаря про те, що дитина може відвідувати дошкільний навчальний заклад.
Питання про відвідування дошкільного навчального закладу дітьми, батьки яких відмовляються від щеплень, вирішує лікарсько-консультативна комісія при закладі охорони здоров’я.
Щоденні медичні огляди дітей робить медичний персонал дошкільного навчального закладу. У разі виявлення ознак інфекційної хвороби дитину ізолюють від здорових дітей.
До дітей, які часто хворіють, належать діти, котрі протягом року гостро хворіли: понад З рази -для дітей віком до 1 року; 6 і більше разів - віком 1-2 роки; 5 і більше разів - у віці З років; 4 і більше разів - у віці 4-5 років; понад З рази - 6 років і старше».
Автор: Лариса Галета, "Деснянка" №53 (633) від 29 грудня 2016, gorod.cn.ua
(Оновити зображення коду)