Шоста сесія міськради: скандальна земля, екопрограма та розширення виконкому
На сьогодні, 31 березня, було заплановане проведення шостої сесії Чернігівської міської ради. На розгляд депутатів виносилося більше 30 питань порядку денного.
Серед них є питання про затвердження екологічної програми Чернігова, розширення складу виконавчого комітету, ліквідація комунального підприємства та має вирішитися подальша доля митного терміналу на Жабинського.
Окрім цього, у порядку денному є низка скандальних земельних питань.
ПіК вів текстову онлайн-трансляцію.
9:35 Перед початком сесії, під стінами міської ради, зібралися мітинг арі, які вимагають від влади не продовжувати термін оренди ТОВ «Термінал-Центр» та не дати забудувати зелені зони.
10:00 Депутати починають збиратися у сесійній залі.
10:15 Письмово зареєстровано 39 депутатів. Відсутні Олександр Тарасовець та Василь Білогура.
10:20 Сесія офіційно розпочала свою роботу.
10:25 Атрошенко зачитує нові призначення у Чернігівській міській раді.
Як раніше повідомляв ПіК, за результатами конкурсу, Управління молоді і спорту міської ради очолив депутат від БПП, біатлоніст Андрій Дериземля, Управління охорони здоров’я очолив головний лікар Чернігівської міської лікарні №1 Владислав Кухар, Управління фінансів Чернігівської міської ради очолив Олександр Мельник, прес-відділ у міській раді очолила колишня прес-секретар прокуратура Чернігівської області Наталія Чусь.
10:30 Депутати заслуховують звіт, чи був на минулій сесії несанкціонований доступ до системи електронного голосування «Рада». Так, причиною збою у роботі системи стала нестабільність електричних мереж та перепад струму.
10:35 Депутати включили до порядку денного питання про вуличне освітлення. Також, включили питання щодо внесення змін до програми підтримки громадських організацій.
Окрім цього, депутати включили до порядку денного питання про прийом комунального підприємства обласної ради «Облсвітло» у власність територіальної громади Чернігова та про прийом будівлі "Поштової станції губернського казначейства", по вул. Музейна, 8(колишня Горького).
До порядку денного включили питання про маркування російських товарів у магазинах Чернігова.
Чернігівські депутати зняли з порядку денного питання Про громадську експертизу органів місцевого самоврядування, яке ініціювала громадська організація «Освітній центр «Ініціатива».
Депутатка від «Нашого краю» Ганна Якубова запропонувала виключити питання «Про внесення змін та доповнень до Методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності територіальної громади міста Чернігова (19 сесія 5 скликання) зі змінами (27 сесія 5 скликання, 9 сесія, 14 сесія 22 сесія, 32 сесія, 45 сесія 6 скликання)». На думку депутатів це призведе до підвищення тарифів.
Атрошенко сказав, що це питання розглядатиметься обов’язково і не поставив пропозицію Якубової про зняття на голосування.
10:40 З першого разу порядок денний депутати не затвердили, адже представники «Нашого краю» вимагають зняти питання про перерахунок по ТЕЦ.
10:40 Депутати погодили порядок денний, "за" проголосувало 38 депутатів.
10:45 Депутати затвердили питання Про Цільову соціальну програму протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу на 2016-2018 роки у місті Чернігові.
Затверджено питання Про внесення змін до рішення міської ради “Про Програму підтримки малого та середнього підприємництва у м. Чернігові на 2015-2016 роки” від 26.12.2014 (46 сесія 5 скликання).
10:48 Погодили питання Про Програму підтримки учасників антитерористичної операції та членів їхніх сімей – мешканців м. Чернігова на 2016 – 2020 роки., збільшивши мінімальну виплату для бійців АТО з 500 гривень до тисячі.
10:50 Погодили Програму розвитку міжнародних відносин міста Чернігова та сприяння залученню інвестицій на 2016 - 2017 роки. та питання Про внесення змін до рішення міської ради від 28.11.2014 року “Про Програму розвитку туристичної галузі й міжнародних відносин міста Чернігова та сприяння залученню інвестицій на 2015-2016 роки”.
10:55 Депутати перешли до питання, що стосується переоцінки майнових комплексів та вартості оренди. Як відомо, депутати фракції "Наш край", яку очолює екс-мер Олександр Соколов, висловили побоювання, що це вплине на тарифи для населення.
Таким чином, з цього питання було виключено пункти, які стосувалися підвищення ставок оренди, однак залишили пункти щодо можливості проведення переоцінки цілісних майнових комплексів.
11:20 Під час обговорення питання виникла проблема громадської організації «Ресурс», яка вимагала від депутатів та голови міськради включити їх організацію до переліку тих громадських організацій, які орендують приміщення комунальної власності за 1 гривню, а також, компенсувати їм кошти за вже сплачену оренду.
Таким чином, рішення про відшкодування коштів має набути чинності після того, як набудуть чинності рішення щодо орендних ставок , яке попередньо зняли з розгляду.
11:25 Депутати перешли до розгляду питання Про проведення оцінки цілісних майнових комплексів.
11:30 Депутати затвердили питання Про внесення змін до Програми управління комунальним майном територіальної громади міста Чернігова на 2014-2016 роки, затвердженої рішенням міської ради від 30 грудня 2013 року (36 сесія 6 скликання) зі змінами.
Перейшли до розгляду питання Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури.
Нагадаємо, що цим рішенням забудовник Григорій Пузан, "Житлобудсервіс", намагається за рахунок пайової участі, передати місту набережну, вуличне освітлення та тротуар біля будинку, що він збудував по проспекту Перемоги, 119а
Пузан переконує депутатів що побудва набережної - це було передбачено проектом який замовляла у свій час міська рада, тому він не хоче далі утримувати її і має намір передати набережну місту.
Атрошенко каже, що Пузан правий, але пропонує перенести розгляд цього питання на наступну сесію.
11:45 Владислав Атрошенко каже, що відтерміновує прийняття цього питання, аби визначитичи чи справедливо обрахвана вартість пайової участі.
Як відомо, за підрахунками, які значаться у проекті рішення загальна вартість об’єктів, які передають місту, складає близько 3,5 мільйонів гривень.
Депутат від «Самопомочі» Вадим Соколюк зазначив, що наразі відкриті 2 кримінальні справи за порушення будівельного законодаства по питанню цього будівництва.
В свою чергу, депутат Сергій Воробйов від БПП заявив, що місто має прийняти ці обєкти на баланс , але сплаити пайову участь забудовник Пузан має окремо.
Григорій Пузан заявив, що з 1 квітня він припиняє утримання та прибирання даної території.
11:48 Депутати проголосували за виключення пункту по передачу «Житлобудсервісом» набережної, вуличного освітлення та тротуару у власність міста. Саме ж питання, яке включає передачу квартири на баланс міста для загиблого бійця АТО, затвердили – 27 «за».
11:50 Перейшли до розгляду питання Про забезпечення прозорості діяльності комунальних підприємств міської ради. Очевидно, це питання було внесене у поряждок денний, після намагань депутатів обмежити повноваження Атрошенка у сфері призначення керівників КП.
12:05 Депутати затвердили питання про прозорість роботи КП міста. Як відомо, одним із пунктів є оприлюднення декларацій начальників комунальних підприємств.
Перейшли до розгляду питання Про визначення органу, що здійснює реєстрацію, зняття з реєстрації місця проживання особи. Рішення прийняте.
12:40 Перейшли до розгляду питання Про Положення про виконавчі органи міської ради. Депутати погоди дане рішення, включивши пункти про електронний аудит та зпобігання корупції.
13:00 Депутати погодили питання Про умови оплати праці заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради, а саме профільному заступнику по архітектурі Валерію Бондарчуку.
13:05 Депутати перешли до розгляду питання про розширення виконавчого комітету. Як відомо, до його складу хочуть включити ще п’ять осіб. З них три заступники міського голови, Тетяна Бойко (голова Чернігівського осередку ГО “Міжнародний інститут гуманітарних технологій”) та Олександра Козира (головного архітектора проектів приватного підприємства «АРДІ КА»).
Рішення прийняте.
Олександр Козир
13:07 Перейшли до розгляду питання Про реформування друкованого засобу масової інформації КП “Редакція Чернігівської міської газети “Чернігівські відомості” Чернігівської міської ради та редакції газети “Чернігівські відомості”, засновниками яких є Чернігівська міська рада.
Відповідно до пояснювальної записки, це рішення обумовлено прийняттям Закону «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації».
Рішення прийняте.
13:15 Перейшли до розгляду питання про Програму капітального ремонту ліфтів у житлових будинках міста Чернігова на 2016-2020 роки. Програму депутати таки погодили.
13:25 Почали розглядати питання Про Програму відновлення дитячих ігрових та спортивних майданчиків на 2016 – 2017 роки. 39 - "за", рішення прийняте.
13:30 Оголошена перерва на обід
14:40 Сесія продовжила свою роботу.
14:50 Депутати ухвалили Про внесення змін до рішення міської ради від 28 січня 2016 року № 3/VII-4 “Про Програму фінансової підтримки комунальних підприємств міста Чернігова на 2016 рік” та Про внесення змін до рішення міської ради від 28 січня 2016 року № 3/VII-5 “Про Програму проведення поточного ремонту будинків, об’єктів благоустрою та виконання заходів з підготовки до зими житлового фонду міста Чернігова на 2016 рік ”.
Перейшли до розгляду екологічної програми. Рішення прийняте.
14:55 Перейшли до розгляду питання Про заходи з ліквідації комунального підприємства “Дільниця з контролю за благоустроєм міста” Чернігівської міської ради
Атрошенко каже, що ліквідація дасть можливість додакткових надходжень в бюджет біля 800 тисяч. 25 «за», рішення прийняте.
15:00 Депутати перейшли до розгляду питання Про внесення змін і доповнень до рішення міської ради від 28 грудня 2015 року № 2/VII – 6 "Про міський бюджет на 2016 рік" зі змінами і доповненнями (№ 3/VII – 12, № 4/VII – 14).
Депутати погодили ще низку бюджетних питань.
15:22 Перейшли до розгляду питання Про надання дозволу на розроблення проекту Детального плану території багатоквартирної житлової забудови в кварталі вулиць Кільцевої, Балицького та І. Багряного
Як відомо, це питання стосується продовженню оренди та зміні цільового призначення земель біля "Епіцентру" фірмам "Топаз" та "Форест-3" для будівництва багатоповерхівки.
Бійці спецбатальйону "Чернігів", які проийшли на сесію, заявили, що вони проти цього будівництва.
15:30 Міський голова Атрошенко заявив, що акції «Топазу» і «Форест-3» куплені інвестором, тому, мер впевнений, що будівництво буде здійснюватися.
Депутат від БПП Сергій Воробйов каже, що він «за» надання дозволів, адже місто має будуватися та розвиватися.
Громадський активіст Олександр Гашпар запевнив присутніх, що обіцяний інвестор, який розказував, що будував у Києві ЖК «Изумрудный» та «Времена года», збрехав. Адже це не його проекти.
За словами Гашпара, інвестор, це та сама фірма, яка хотіла забудувати лісопарку Кордівка у Чернігова, але просто змінили назву.
«Навіть якщо ви праві, але в них є право оренди, то що нам робити?» - спитав Атрошенко.
Після довгих перемовин, міський голова покинув залу.
Не зважаючи на всі доводи активістів та бійців АТО, депутати міської ради таки затвердили це питання. 28 голосів «за», рішення прийняте.
15:40 Депутати перейшли до розгляду низки земельних питань порядку денного.
16:00 Депутати зняли з розгляду пункти про зміну цільового призначення двох земельних ділянок у центрі Ялівщини за заявою власників цих земель Коленченка Олександра і Дубинки Руслана.
Нагадаємо, що це питання щодо зміни цільового призначення земельних ділянок в межах Ялівщини під будівництво перших будинків 3-ої черги "Царського села". Земельні ділянки, щодо яких хочуть змінити їх цільове призначення належать громадянам, які мають безпосереднє відношення, як до Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка, так і до будівництва 1-ого "Царського села" на Грибоєдова та 2-ого біля "Фрезеніусу". Один з них - це Олександр Коленченко (сусід Атрошенка у "Царському селі-2"), котрий на 15-ій сесії Чернігівської міської ради 6 скликання отримав позитивне рішення по зміні цільового призначення "під будівництво" 13 ділянок загальною площею більше 2 гектарів, а другий - це Руслан Дубинка, котрий є керівником кількох фірм, які мають пряме відношення до Чернігівського міського голови ("Енергополіс-інвест", "Техагроком").
16:25 Депутати перейшли до розгляду питання про продовження оренди землі під «Темрінал-Центром» на Жабинського. Як відомо, чернігівські підприємці проти закриття терміналу, в свою чергу, жителі прилеглих до терміналу будинків вимагають закрити термінал.
Депутатка Наталія Хольченкова з «Нашого краю» каже, що фракція проти продовженя оренди ТОВ «Термінал-центр», однак додала, що вони не проти перенесення терміналу у промислову зону міста.
Як відомо, фракцією «Наш край» керує народний депутат Валерій Давиденко , дружина якого відкрила митний термінал в Козельці.
Депутат від ДемАльянсу Ігор Андрійченко каже, що треба на півроку продовжити оренду ТОВ «Термінал-центр» , аби ті мали можливість перенести його.
Депутат Олександр Антонов заявив, що фракція «Батьківщина» проти продовження оренди.
16:55 Керівник ТОВ «Термінал-Центр» пропонує створити спільну комісію, аби вибрати місце куди перенести митний термінал. Вони готові за 3-4 місяці переїхати.
17:10 Жодна з пропозицій про зняття питання, відмову або продовження оренди на 4 місяці замість року не були підтримані. Тому була оголошена перерва для узгодження цього питання між лідерами фракцій.
18:20 Атрошенко заявив, що він, як міський голова вживатиме всіх заходів, щоб був вибраний альтернативний майданчик для терміналу. 28 депутатів підтримали рішення продовжити оренду ТОВ «Термінал-Центр» на 4 місяці (до 31 липня 2016 року). Не голосувала за це рішення фракція "Наш край".
18:30 Скандальному забудовнику ТОВ "Форест-3" продовжили оренду землі, площею 2,32 га, по вул. Кільцевій, 14-а, до 31 березня 2018 року.
19:15 КП "Чернігівбудінвест" отримало дозвіл на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки зі зміною її цільового призначення, площею 0,4 га, по вул. Любецька, 26 (колишня станція переливання крові).
19:45 Ще одному скандальному забуловнику ТОВ "Топаз" надали дозвіл на розробку проекту землеустрою зі зміною цільового призначення, площею 5,0452 га, по вул. Кільцевій, 14, для будівництва багатоквартирних житлових будинків.
19:55 Підтримали рішення звернутись до Голови Верховної Ради України, Міністра фінансів та Міністра охорони здоров'я України стосовно сприяння у захисту прав хворих з хронічною нирковою недостатністю.
20:00 Депутати прийняли у власність міста КП "Облсвітло" та будівлю «Поштової станції губернського казначейства», подаровані Чернігівської обласною радою. Також прийняли рішення про маркування товарів російського виробництва.
20:10 Шоста сесія Чернігівської міської ради закінчена.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Что сказать? Слов нет. Вместо того, чтоб отдать на Кольцевой землю АТОшникам, они решили построить многоэтажки на 3700 чел.! Вот вам и новый мер-бизнесмен!
Иван Иваныч, а места больше нет для АТОшников, где земли давать? Я уважаю АТОшников, но может длиже к центру города земля найдется?
И где, Антон Антоныч, по Вашему мнению есть земля ближе к центру? Может ли Ваша скромная персона предложить пару участков для рассмотрения?
Так давайте всё атошникам!!! Не будем строить жильё для простого люда???? Офигеть!!!! Народ наш и будем строить для наших детей!!!
Простой человек квартиру не купит, а Атошники больше заслужили земли чем мажоры которые за бабки продавливают решения.
Леон ты о чем???А может Атошник хату построить???нет!!!Ты что совсем сошёл с ума???Заигрался парень!!!Вот построят ,дадут городу плюсы,а ты клоуном был,клоун и останешся))))))
Сто процентов клоун Леон! Какой он АТОшник? И с собой водит таких же! Или комок одели и в Ато побывали? Не позлитесь и дайте городу расти!!!! А про то, что и земля зачем Атошнику?, если строиться не за что, так это реальности!!!!!
Земля на Кольцевой принадлежит Николаю Донцу- главврачу СЭС! От переизбытка коррупционных денег он решил вкладывать их в строительство с целью легализации! Донец богаче Атрошенко раз в 10 и мэру ничего не остается, как подигрывать!
Сразу видно что тот кто подписался Леоноед а также Олександр диваные дерибанщики земли.Александр когда я с бойцами бата пришол надо было подойти и сказать что мы не Атошники, с тобой бы Александр поговорили и ты бы больше нечего не писал бы.
Лучше бы детям школу построили, которые Бог знает куда на учёбу сейчас ездят. На счёт АТОшников все такие умные, блин. Одни кричат - земли нет в городе раздавать, а она, оказывается, есть. Только на ней проще самим заработать.
богатше Донца Нинка Калиниченко,Донец не доженет ее,скоро она застроит всю яловшину сваими дворцами.
(Оновити зображення коду)