Замість грошей Пузан хоче розрахуватися з містом набережною, ліхтарями та тротуаром
На шосту сесію Чернігівської міської ради, яка відбудеться 31 березня, виноситься питання «Про надання згоди на безоплатну передачу у комунальну власність територіальної громади м. Чернігова житлового фонду та об’єктів соціальної інфраструктури».
Але, як свідчать документи до проекту рішення, передача буде здійснюватися зовсім не безоплатно, а у рахунок пайової участі на розвиток інженерно-транспортної інфраструктури міста ТОВ «Житлобудсервіс» за будівництво групи житлових будинків за адресою проспект Перемоги, 119а.
Іншими словами, керівництво ТОВ «Житлобудсервіс», в особі Григорія Пузана, хоче замість сплати грошового внеску розрахуватися з містом побудованими об’єктами. Зокрема, мова йде про, так звану, набережну річки Стрижень, біля побудованих «Житлобудсервісом» будинків, за адресою проспект Перемоги, 119а. Набережна була оцінена у 2 мільйони 800 тисяч гривень. Також, зовнішнє освітлення вздовж набережної, вартістю 95 тисяч гривень, та реконструйований тротуар біля цих будинків, що був оцінений у 657 тисяч гривень.
Набережна
Таким чином, загальна вартість об’єктів, які передають місту, складає близько 3,5 мільйонів гривень.
Саме цю суму мало б перерахувати у міський бюджет ТОВ «Житлобудсервіс», згідно українського законодавства, як пайовий внесок на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури міста.
Для довідки зазначимо, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.
Величина пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту визначається у договорі, укладеному з органом місцевого самоврядування (відповідно до встановленого органом місцевого самоврядування розміру пайової участі у розвитку інфраструктури), з урахуванням загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта, визначеної згідно з державними будівельними нормами, стандартами і правилами.
Встановлений органом місцевого самоврядування для замовника розмір пайової участі не може перевищувати 4 відсотків загальної кошторисної вартості будівництва об'єкта - для житлових будинків.
Хто ж оцінював балансову вартість цих об’єктів, які «Житлобудсервіс» хоче передати місту замість коштів для міського бюджету?
Згідно отриманих ПіК документів, на актах обстеження набережної, системи освітлення та тротуару, з боку влади, стоїть підпис чернігівська комунального шляхо-будівного підприємства Олександра Шкурата.
Чи приймуть чернігівські депутати пропозицію забудовника стане відомо вже на найближчій сесії, яка відбудеться завтра, 31 березня.
Нагадаємо, будівництво групи будинків, за адресою проспект Перемоги 119 а, супроводжують скандалом.
Спочатку, рішення про дозвіл на будівництво в зеленій зоні річки Стрижень викликало багато питань, зокрема і у правоохоронців. На сьогоднішній день також тривають судові розслідування щодо фактів самочинного будівництва на частині території, що прилягає до цієї групи новобудов.
Читайте до теми:
Скандал навколо будівництва багатоповерхівки на проспекті Перемоги в Чернігові набуває обертів
Виконком надав «знижку» у 700 тисяч гривень на скандальне будівництво біля Стрижня?
Как черниговские активисты министра экологии встречали
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)