У деяких школах на Чернігівщині і досі немає опалення | Події і коментарі
Неділя, 15 вересня 2024, 08:46
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

У деяких школах на Чернігівщині і досі немає опалення

09:16 25.02.2016    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

300 дітей у Холмах на Корюківщині змушені навчатися перед дошкою на стільчику в сільраді, бо у школі перекрили газ. Аналогічна ситуація складається і в інших районах. В загадках і ребусах газопостачання намагалась розібратись наша знімальна група.

Уже більше двох тижнів цими порожніми шкільними коридорами ходить тільки  директор – учнів довелось віддати у «прийми», бо у рідній школі температура рідко коли піднімається вище 5 градусів. На вулиці і те тепліше. Без тепла Холминська школа опинилась через недбалість її керівництв, кажуть у «Чернігівгазі». Наталія Свириденко, фахівець зі зв’язків з громадськістю ПАТ «Чернігівгаз»: «Така ситуація виникла, бо керівники навчальних закладів не пристосувалися до змін у законодавстві. З 27 листопада в дію увійшов Кодекс газорозподільчих систем новий, а також правила постачання газу, і завдяки цьому всі бюджетні установи отримали право вільно обирати постачальника. Тобто будь-який газотрейдер може здійснювати поставки газу. Але чомусь керівники, знаючи про це, проігнорували новації».

Ці новації, каже начальниця Корюківського райво Ірина Наумчик, затисли їх поміж двох законів – Кодексу газорозподільчих систем і Правил постачання газу, які дають право обирати постачальника, і Закону «Про здійснення державних закупівель», який зобов’язує обирати тільки через тендерні процедури. Вони б і обрали – якби газопостачальники з’явились на тендер. Ірина Наумчик, начальник відділу освіти Корюківської  райдержадміністрації: «На тендерні торги у нас не з’явився жоден учасник».

Чому учасником торгів не став «ЧернігівГаз Збут», який постачав газ школам Корюківського району раніше? У товаристві пояснили – вони робити це не зобов’язані, оскільки за новими Правилами постачання природного газу перестали бути гарантованим постачальником. Автоматично пролонгувати попередню угоду Корюківський відділ освіти не міг. Ірина Наумчик: «Ми не могли взагалі підписати будь-яку угоду на пролонгацію чи додаткові угоди, бо на 2015-й у нас була підписана тристороння угода, ми виконали всі зобов’язання на 100%, і оскільки відбулись зміни в законодавстві і організація розділилась на окремі, угода перестала діяти автоматично».

Втім, не зважаючи на відсутність договірних зобов’язань, «ЧернігівГаз Збут» газ школам району в січні продовжував постачати, а «Чернігівгаз»  -  розподіляти. Тепер там кажуть – освітяни газ крали. Наталія Свириденко: «Керівники допустили несанкціонований відбір газу, що дорівнює крадіжці».

Аби вирішити загадки і ребуси газопостачання, Корюківська райдержадміністрація  зверталась до голови облдержадміністрації, відділ освіти – до Корюківської дільниці «Чернігівгазу», керівника «ЧернігівГаз Збуту» та до НАК «Нафтогаз України» як до постачальника «останньої надії». В останній надії освітянам відмовили.

Щойно вийшовши після двотижневого карантину через грип і провчившись тиждень, холминські діти через холоднечу в класах мусили відгуляти весняні канікули авансом. Тепер ходять по приймах – 292 школярів опорної школи «розкидали» по сільраді, Будинку культури і Будинку творчості. Вчителі і учні пристосовуються як можуть – у танцкласі дошку поставили на стільчик, а десь і взагалі зробили з ватману. Такими списаними дошками потім топитимуть твердопаливну котельню – щоб енергоносій даром не пропадав. Не зовсім зручно, але тепло і шкільну програму не пропускають, кажуть діти про своє теперішнє навчання. Олександр Шевчик, директор Холминської школи (Корюківський район): «12 одинадцятикласників – усі зареєструвались на ЗНО, діти готуються в принципі без проблем».

Повернути своїх учнів до школи директор сподівається 3 березня – саме на цей день призначені наступні тендерні торги. Поки-що і на них нема жодної заявки від газопостачальників. Ірина Наумчик: «Якщо не буде жодного учасника, ми зможемо підписати протокол про переговори з «ЧернігівГаз Збутом». Якщо ж буде інша ситуація – будемо тоді вже орієнтуватись».

Разом з Холминською школою на Корюківщині від газу відключили ще п’ять. У чотирьох є твердопаливні котли — там перейшли на дрова та вугілля. А от 48 дітей Забарівської школи теж дуже чекають на 3 березня – у сільраді у дві зміни. Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації: «Зараз масово проводяться відключення. Сьогодні законодавчого вирішення питання нема – просто проводяться два тендери, після цього йдемо на переговорну процедуру. Я думаю, протягом місяця всі питання ми завершимо».

Відео "Сівер-центр"


Автор: Чернігівщина: події і коментарі
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)