Вчитися демократії. Перші громадські слухання в Корюківці
Ми ще тільки вчимося європейської демократії. Вперше в Корюківці відбулися громадські слухання. Темою їх – “Будівництво електростанції в Корюківці” Звичайно, – перший блін комом. Багатьом не сподобався той “балаган”, що спочатку, було, опанував над присутніми. А також авторитарний спосіб ведення слухань з боку керівників міста. Спікер Л. Малиш і міський голова І. Матюха користувалися становищем необізнаністю громадян у веденні дискусії під час громадських слухань. Та й самі вони у такій ролі були вперше, коли не тільки їх повинно було би чути, а й думку інших містян. Разом з тим і деякі громадяни, як було помітно, нетактовно вели себе по відношенню до опонентів. Це стосується обох сторін, як прихильників так і противників будівництва електростанції.
На думку депутата міської ради С. Мілейка, треба затвердити положення щодо громадських слухань. Закон про Місцеве самоврядування передбачає, громадські слухання, як засіб впливу громади на владу. Допомогти міським депутатам у цьому уже зголосилися Тетяна Громова та Павло Пущенко з Чернігова. Та це вже після “марлезонського балету”.
На початку пропонувалося обрати депутата міської ради Сергія Мілейка як одного з керівників слухань. Депутат, пославшись на те, що питання не досить ним вивчене, та те, що він не є ініціатором даного заходу, взяв самовідвід. Після бурної словесної перепалки, до виступу запросили головного архітектора приватного підприємства “Майстерня архітектора Травки В.А” Юлію Травку. Вона познайомила присутніх з проектом електростанції. Замовником даного проекту є Корюківська районна державна адміністрація, виконавцем підприємство ТОВ “Кліар Енерджі”. Фінансування здійснюватиметься за сприяння Європейського Банку Реконструкції та Розвитку., як екологічний “зелений” проект. Під будівництво буде виділено земельну ділянку 9,05 га. І все б добре та проте є але…
Що ж насправді обурило більшість корюківчан? І чому в швидкому темпі міською радою було оголошені громадські слухання? Це, по-радянськи, неохота чиновників працювати разом з громадськістю над цим потрібним питанням. Інформувати вчасно громаду. Іще не набули рішення на відведення земельної ділянки, як вже вбилися “сваї” і розпочалися роботи. Оскільки Корюківка є містом постраждалим від аварії на ЧАЕС, людей турбує екологічний захист від будівництва й подальшої експлуатації електростанції. Тепер же міська і районна влада вирішили провести дані слухання. Висловлюючись образно: віз їхав попереду коня. Звичайно, усі погоджуються, що будівництво такого об’єкта в Корюківці потрібне. Це і робочі місця, і наповнення міського бюджету, і вирішення інших соціальних питань. Представники компанії пообіцяли, що підприємство ТОВ “Кліар Енерджі” буде зареєстроване в Корюківці, а відтак одна з міських шкіл отримає автобус, а іншій – модернізовано комп’ютерний клас. Це не рахуючи тих податків, що будуть сплачені до місцевого бюджету. Сума не мала біля 4млн.грн.. Зайнятість населення на підприємстві складатиме біля 80-ти працівників. Потужність електростанції складатиме 3,5 мегават. За пропозицією С. Мілейка, щоб це не лишалося обіцянкою-цяцянкою, до протоколу слухань включені соціального пакету та зобов’язати підприємство зареєструватися. Лунали й інші пропозиції щодо розміщення підприємства. Гострі запитання до керівників проекту ставилися Тетяною Приходько щодо екологічного захисту населення. ГО “Альтернатива” ще до слухань звернулася до народного депутата України Анатолія Євлахова. Про відповідь з даної проблематики від обранця доповів його представник Ратан Ахмедов. Анатолій Євлахов звернувся з питань законності будівництва електростанції у відповідні служби (до даної публікації додаються сканер-копії документів (розмістив у соціальній мережі Денис Іваніна)).
Анатолій Савченко, журналіст і громадський діяч, попри допущені помилки влади і забудовника, під час підготовки та проведення слухань, підтримав ідею побудови ТЕС. І це мало вирішальне значення позитивного результату в голосуванні щодо цього питання.
Врешті-решт, майже через три години такого спілкування, на громадських слуханнях прийняли рішення таки дозволити будівництво електростанції.
Громадські слухання в Корюківці пройшли вперше. Багато помилок було допущено в організації проведення їх. Про це Денис Іваніна представник ГО “Альтернатива” на своїй сторінці у facebook висловив наступне: “Відразу скажу з приводу наших місцевих властей. Такий важливий інструмент взаємодії влади і суспільства як громадські слухання вони використовують як диверсанти і тільки в особистих цілях. Призначення часу слухань на 9 ранку буднього дня (при тому, що на ім’я відповідальної особи, було направлено письмову пропозицію від “Альтернативи” про призначення часу слухань на 17:15), відсутність нормальної організації процесу слухань – звукотехнік є, обладнання є, мікрофон лежить , але “його немає”, маніпуляції з голосуванням і т.д. У підсумку балаган, негативно налаштована громадськість і взагалі відчуття що я в 1920 році, а не 2015…
…Тепер про громадськості. Я був приємно здивований кількістю людей присутніх на слуханнях і їх активністю. Не знаю чи всі прийшли з власної волі, але сумарно зареєстровано було 97 чоловік (за фактом трохи більше). Більшість, як і слід було очікувати, люди пенсійного та передпенсійного віку, але частково це наслідок буднього дня і робочого часу проведення слухань. Виступаючих і задають питання було близько 20-25 чоловік. Теж не погано. Але питання часто повторювалися, відхилялися від теми і т.п.”. З вище сказаного – треба вчитися демократії – головне завдання в суспільстві.
Автор: Віктор Татарин
Тема актуальна для корюківчан, але в тексті ДУЖЕ багато морфологічних та синтаксичних помилок!
(Оновити зображення коду)