Создатель центра "Янголятко" Неля Лавриненко шла к своей мечте 10 лет | Події і коментарі
Четвер, 03 жовтня 2024, 14:46
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Создатель центра "Янголятко" Неля Лавриненко шла к своей мечте 10 лет

12:13 08.12.2015    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0
Неля Лавриненко с дипломом и наградой конкурса "Предпринимательский талант Украины"

Вдохновительница и организатор Центра раннего развития ребенка «Янголятко» Неля Лавриненко сколько себя помнит – мечтала учить детей. Все жизненные вехи на этом пути были подчинены выполнению этой цели. Если образование – то педагогическое. Если тренинги – то по новым методикам преподавания. Если полезные знакомства – то среди педагогов и преподавателей. Ради реализации дела всей жизни она готова была даже несколько лет сидеть без зарплаты. Неудивительно, что такие усилия дали плоды – сегодня у Центра «Янголятко» свыше сотни воспитанников, множество почитателей в лице благодарных пап и мам, а сам Центр два раза становился лауреатом всеукраинского конкурса для деловых женщин«Предпринимательский талант Украины». 

В 2013-м «Янголятко» победило в номинации «Социально ответственный бизнес», а в 2015-м – в номинации «Бизнес от человека к человеку».  Почему пропустили 2014-й год? Как признается лидер Центра – просто не успели, слишком уж заняты были по основной работе. Мы решили побеседовать с Нелей Лавриненко, выведать секреты успеха настоящей черниговской Мэри Поппинс.


- Ого! - А чому у вас у 2013-му році одна номінація, а за два роки – інша?
- Мами ваші вимогливі? - Повернімося трішки до конкурсу. Хто були вашими основними конкурентками? - Але ж хто були конкурентками вашими? - А ваш бізнес – сімейний? - Загалом, в Чернігові зараз дуже популярні дитячі центри розвитку. заступником директора Інституту інноваційних технологій змісту освіти. Я побачила, як працює ця система «згори». І зрозуміла, що дві чи три людини не зможуть перевернути цей пласт. І краще творити приватну освіту. Ідея самого ж «Янголятка» викристалізовувалася довго. Років 10. - Довго!
- А де ви взяли гроші на свій Центр? громадської організації Спілка Української Молоді в Україні. Я написала проект від імені цієї організації і  подала заявку до одного з фондів. І там нашу ідею підтримали і дали фінансування. Вони дали кошти на столи, стільці, приладдя. Сума була десь близько 30 тисяч гривень. А приміщення, оренду і зарплату я брала на себе. Тобто, використала на це власні заощадження. Окрім того, я вела перемовини з міською радою про приміщення. Нам обіцяли віддати його за соціальною ціною, тобто, як для громадських організацій. Однак нам всюди давали відписки, мовляв, вільних приміщень нема. Або давали таке, куди дітей заводити просто неможливо. І я зрозуміла, що на владу розраховувати не варто. Тому, дістала власні заощадження, знайшла приміщення і справа пішла.   - І скільки всього коштував вам стартап? За тодішніми цінами? - Ну і як? Бізнес збитковий? - На що ж ви жили увесь цей час?
- А ваші близькі люди підтримують ваші плани, ідеї? - Вони не тут живуть? - О, то вам непросто зараз… - Але ж освіта там яка! - А як потім? Там же дипломи видають іншого зразка? - Інше питання: у вас така чудова українська мова. Звідки? - Українська – це один з принципів «Янголятка»? «А у вас все українською?». Кажу, що так. Батьки пояснюють, що їхня дитина може не зрозуміти. Я батьків заспокоюю: «Коли ви хочете, щоб дитина знала англійську мову – ви ж шукаєте можливість вивчення прямо з року? І ви не переживаєте, що дитина може не зрозуміти. Так само і українська». Ми готуємо наших педагогів до подібних ситуацій. І коли викладач каже дитинці:«Подай мені червоне» і дитина не подає, то є дві причини – або не знає кольору, або не розуміє. Якщо на повторне прохання дитина не подає потрібну картку, то треба дублювати це російською: «Красный». І коли дитина потягнулась за потрібним кольором, то треба подякувати і сказати, що це червоний колір. Ось такі нюанси роботи у двомовному регіоні. - Виникає питання: які ж діти приходять до вас? - А від якого року ви берете дітей?
- От ви кажете – діти від 9 місяців. А є у вас спеціальний персонал, щоб таких немовлят на горщик водив? - У вас два офіси, я знаю, що ви замислюєтеся над створенням третього. Де берете стільки викладачів? І за якими критеріями? - Чому? - Практиканти приходять?
Класс в ожидании прихода учеников
  - От ви кажете – дівчата. А хлопці з-поміж викладачів є? - А чого так? - Цікаво: а вчителі зі звичайних шкіл не критикують ваші методи роботи, коли ваші вихованці потрапляють до школи? «Добре, цього досить». Єдине, що мене турбує – ми підготували програму, що йде з випередженням розвитку. Діти, які в нас випускаються, то вони вже більше 50% програми першого класу засвоїли. В такому випадку ми говоримо батькам, щоб вони казали педагогам, щоб їхній дитині давали більше навантаження. Чому ми так робимо? Бо на жаль, садочки абсолютно не готують дітей до першого класу. Є прірва між садочком та школою. Класи у багатьох школах переповнені. При всій професійності педагога вирівняти клас просто неможливо. Різні діти вимагають різного підходу. А якщо в дитини є база, і вона щось проґавить на уроці – це буде не так критично. Та дитина, яка ніде не ходила на підготовку, вона прийшла у клас, вона опустила руки і все.  - А які особливості розвитку сучасних дітей?
- Ну і наостанок розмови – щоб ви побажали батькам, вихованцям? http://www.gorod.cn.ua/ 
Автор: Анастасия Ярмоленко
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)