«Проекти Банкової» сформували більшість в Чернігівській облраді
Сьогоднішні події з виборами керівництва Чернігівської обласної ради засвідчили формування в новообраній раді більшості з представників трьох партій: «Блок Петра Порошенка «Солідарність»» (12 депутатів), «Нашого краю» (11 депутатів) та «Аграрної партії» (9 депутатів). Це складає рівно половину обласної ради – 32 з 64 голосів.
Водночас, голосування за голову та першого заступника показало, що кандидатури Ігоря Вдовенка та Валентина Мельничука були підтримані 35 депутатами. Тож, крім «коаліціантів» свої голоси додали ще три депутати.
Хоча, голосування і було таємним, бурхливе обговорення результатів голосування в сесійній залі вказало на те, що цими трьома, скоріш за все, виявилися ніжинські представник «УКРОПУ». Саме їх публічно звинуватили лідер радикалів Олег Ляшко та голова Чернігівської обласної організації «Батьківщина», народний депутат Валерій Дубіль.
Таким чином, можна говорити що в Чернігівській обласній раді сформувалася більшість з проектів, які сформувалися за підтримки Адміністрації Президента.
Як зазначають деякі всеукраїнські ЗМІ, «Наш край» - проект Банкової, який створений, зокрема, аби зменшити репутаційні втрати президента і БПП, пов'язані з необхідністю брати під свій прапор "колишніх".
Як відомо, на місцевих виборах під брендом політичної партії «Наш край» об’єдналися в основному діючі представники місцевої влади, які раніше представляли «Партію регіонів» – міські, селищні голови, депутати. На всеукраїнському рівні очолюють партію 5 співголів: Олександр Мазурчак, Олександр Фельдман, Юрій Гранатуров, Антон Кіссе та Сергій Кальцев, які до подій Революції гідності були членами Партії регіонів.
Неофіційно «Наш край» ще називають «партією мерів». Це пов’язано з високою концентрацією в її лавах діючих та колишніх міських голів, які об'єднали свої сили, щоб отримати можливість, відповідно до нового закону про вибори, відстояти свої та регіональні інтереси перед загрозою.
«Аграрна партія» стала суто регіональним проектом на Чернігівщини, в яку об’єдналися, представники місцевого великого бізнесу, в тому числі, і колишні регіонали. Одним із значних скандалів, пов’язаних з «Аграрною партією» на Чернігівщині, стала підозра в підкупі виборців.
«Європейці» не пройшли
В той же час, свою більшість в Чернігівській обласній раді намагалася сформувати, так звана, прилуцька бізнес-група «Європа». Давні партнери по бізнесу з Прилук сьогодні очолюють найбільші партії Чернігівської області.
Валерій Дубіль очолює «Батьківщину», фракція якої в облраді налічує 11 депутатів. Інший прилучанин Олег Авер’янов очолює обласну організацію «Радикальної партії» Ляшка, яка має фракцію з 12 депутатів.
Ще один прилучанин Анатолій Мирошниченко очолює партію «Опозиційний блок», яка має 4 депутатів в облраді.
Тож, разом з голосами «УКРОПУ» (5 депутатів), в них також є половина голосів – 32.
Але, попри всі зусилля Ляшка та Дубіля , під час сесії, їм не вдалося переломити ситуацію на свою користь.
Підтвердженням такого висновку стала заява новообраного голови обласної ради Ігоря Вдовенка, яку поширила прес-служба БПП. «Судячи з розподілу мандатів в облраді, проти представника "БПП "Солідарність" об'єднали свої голоси депутати від "Батьківщини", "Радикальної партії" та "Опоблоку". Однак це не дало результату»,- заявив по завершенню сесії Вдовенко.
Автор: Чернігівщина: події і коментарі
(Оновити зображення коду)