Другий тур у Чернігові: чия піраміда виявиться ефективнішою?
Головною «фішкою» другого туру виборів Чернігівського міського голови стане не змагання програм, ідей та бачень двох основних опонентів, нинішнього міського голови Олександра Соколова та народного депутата Владислава Атрошенка, а побудова виборчої піраміди на основі безпосереднього матеріального заохочення виборців.
Олександр Соколов
Діючий міський голова Олександр Соколов, маючи на початку виборчої кампанії базовий електорат на рівні 15-20%, який, в основному, складається з представників комунальної сфери міста та їх оточення зумів у першому турі місцевих виборів подвоїти цей рейтинг, показавши результат у 33,7%.
Технологічним стрижнем виборчої кампанії Соколова стала гучно відома кампанія по наданню матеріальної допомоги «нужденним чернігівцям». Як відомо, на останній сесії міської ради чернігівські депутати прийняли рішення про збільшення до 20 мільйонів гривень «Програми по одноразовій матеріальній допомозі у 2015 році», яка фінансується з міського бюджету.
Механізм отримання 500 грн. «від Соколова», перед виборами, надзвичайно спростили. Якщо раніше, згідно положення Програми, для отримання грошей необхідно було подати пакет документів та проводилося обстеження умов життя прохача. То, сьогодні, гроші видаються лише за заявою та копією паспорта.
Фото Олексія Француза
Для виплати коштів була підключена мережа «Ощадбанку», у будь-якому відділенні якого можна отримувати ці гроші. Окрім цього, виконавчий комітет міської ради, повністю підконтрольний міському голові, проводить свої засідання по кілька разів на тиждень, задовольняючи заяви, які надійшли від громадян.
І хоча, рішення про виділення додаткових 20 мільйонів з міського бюджету приймалося більшістю депутатського корпусу міськради, в інформаційному полі, у виборчій агітації, це виноситься як особиста заслуга нинішнього мера.
Фото Олександра Ломаки
Спеціально створений колл-центр обдзвонює всіх чернігівців, які подали свої заяви на отримання допомоги, та по кілька разів нагадує, що це допомога саме від діючого міського голови Олександра Соколова. Більше того, агітаційна мережа мера поширює інформацію, що всі, хто написав заяву але не отримав коштів, зможуть їх отримати лише у разі перемоги нинішнього градоначальника.
Після першого туру виборів, у кінці жовтня, прес-служба Соколова звітувала, що матеріальну допомогу отримали вже більше 8 тисяч мешканців.
Провівши нескладні арифметичні підрахунки (виділені 20 мільйонів гривень ділимо на 500 гривень, що отримає кожна людина, і отримаємо 40 тисяч), можна побачити, що виборчі технологи Олександра Соколова розраховують додатково залучити голоси близько 40 тисяч чернігівців. Що, враховуючи наявність базового електорату, має бути біль ніж достатньо для впевненої перемоги.
Базовим електоратом Владислава Атрошенка є виборці, втягнуті в «орбіту» діяльності благодійного фонду народного депутата «Поліський оберіг», який системно працює вже кілька років, здійснюючі діяльність від встановлення дитячих майданчиків, надання секонд-хенду малозабезпеченим до безоплатної медицини.
Результати першого туру виявилися приголомшливими для провладного кандидата та його команди. Вони набрали вдвічі менше ніж сподівалися на страті кампанії (23,3% голосів виборців).
Очевидно, команда Атрошенка, після другого туру зрозуміла, що фінансове заохочення діючого міського голови, можна «побороти» лише іншим фінансовим заохоченням. Для цього, у передвиборчу кампанію необхідно втягнути якомога більше виборців.
Штаб Владислава Атрошенка на кілька порядків збільшує кількість людей, залучених до кампанії. У штабі їх називають «агітатори та прихильники».
Щодня, протягом двох тижнів кампанії другого туру, до чотирьох офісів кандидата приходять сотні людей. Їх записують в «агітатори» та ставлять завдання знайти «прихильників» Атрошенка. За таку роботу обіцяють матеріальне винагородження.
Старший агітатор отримує 500 гривень до виборів і 500 гривень після. У свою чергу він має залучити 5 агітаторів, кожен з яких отримує 350 грн до виборів і 350 грн. після. Агітатори ж у свою чергу залучають прихильників, які отримують по 300 гривень. Крім того передбачені бонуси за додаткове залучення людей. Оплату після виборів обіцяють лише у разі, якщо людина прийде на вибори і проголосує.
Зазначимо, що у штабі народного депутата таку систему не заперечують і зазначають, що «всі платять своїм агітаторам».
Сам кандидат Владислав Атрошенко, не приховує свого роздратування з приводу діяльності партії «Наш край». Як відомо, «зелене світло» діяльності цій структурі дано на вищому державному рівні. Адже, на початку виборів, у Атрошенка вважали себе партією влади, яка без проблем сформує більшість та поставить свого мера.
Автор: Павло Пущенко для Чернігівщина: події і коментарі
Підкуп і жовті чоловічки атрошенка дуже схожі на недавні події в криму.
Пригара роздає гроші ось і вся фабула агітації партії влади
Пригара обанкротил 2-й жек,будучи директором,подсадил КП Новозаводское(зам директора),теперь немножко обует кандидата в меры ))))И вот такие спецы потом будут претендовать на руководящие должностя в коммунальной сфере...хи-хи)))да....новая команда))
"А ведь Влад победит", гроші спрацюють, як спрацювали при виборах в липні. Ох і заживемо "по-новому" з такою командою "проукраїнського".
Люди обнищали поэтому деньги надо брать, а голосовать надо так чтоб потом не было мучительно больно что на что променяли!
(Оновити зображення коду)