Місцеві вибори: проміжні підсумки спостереження ОПОРИ | Події і коментарі
Понеділок, 26 лютого 2024, 17:18
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Місцеві вибори: проміжні підсумки спостереження ОПОРИ

08:43 27.10.2015    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

За попередніми висновками ОПОРИ, місцеві вибори в Україні відбулися з порушенням низки міжнародних стандартів та належної практики організації і проведення виборчого процесу, серед яких: нестабільність та невизначеність виборчого законодавства щодо окремих важливих процедур, порушення принципу рівності умов для кандидатів та рівної ваги мандату в контексті виборчої системи, незабезпечення належного рівня захисту виборчих бюлетенів та порушень, що мали ознаки підкупу виборців. Порушення в день голосування 25 жовтня в переважній більшості громад мали несистемний характер та переважно не впливали на результат виборів, або ж підрахунку голосів, а кампанія в цілому була конкурентною. ОПОРА закликає Верховну Раду України забезпечити права громадян-мешканців Маріуполя і Красноармійська, де вибори 25 жовтня були зірвані, та внести зміни до виборчого законодавства для створення належних умов участі громадян у реалізації місцевого самоврядування у цих містах. ОПОРА закликає органи влади усіх рівнів утриматися від спроб використати зрив виборів як підставу для обмеження місцевого самоврядування.

В цілому по Україні явка на місцевих виборах станом на 20 годину склала 46,5%, що лише на 2,2% менше за середню явку на місцевих виборах 2010 р. Як відзначає Ольга Айвазовська, координатор парламентських і виборчих програм ОПОРИ, про найтиповіші порушення дня голосування: «Спостерігачі ОПОРИ фіксували незначні порушення протягом дня виборів на 24,1% виборчих дільниць в межах України (похибка - 2,3%), більш вагомі порушення мали місце на 2,3% виборчих дільниць (похибка - 1,4%). Найтиповішими порушеннями дня голосування стали спроба видачі (отримання) бюлетенів без документа, що посвідчує особу,  порушення таємниці голосування – інциденти були зафіксовані на 17,7% виборчих дільниць в межах усієї України;  порушення таємниці голосування – на 7,5% виборчих дільниць в межах України; факти фотографування бюлетенів були зафіксовані лише на 1,9% виборчих дільниць, але значно частіше в Одесі (на 13,5% виборчих дільниць) та Дніпропетровську (11,9%)». З іншого боку, спроби вкидання бюлетенів пачками зафіксовано на 1,5% виборчих дільницях в межах України.

Щодо показників явки на виборах аналітик Громадянської мережі ОПОРА Олександр Неберикут зауважив: «У порівнянні з місцевими виборами 2010 року, коли середня активність виборців склала 48,7%, явка на цих місцевих виборах є дещо меншою (46,5%), але різниця складає всього 2,2%. Суттєво вища явка фіксувалася лише тоді, коли вибори до органів місцевого самоврядування збігалися в часі з парламентськими виборами (75,6% – у 1994 році, 70,8% – у 1998 році, 69,3% – у 2002 році, 67,6% – у 2006 році). У розрізі окремих міст, де ОПОРА проводить паралельний підрахунок голосів, активність виборців склала 37,9% в Одесі, 45,5% – в Харкові та 43,5% – в Дніпропетровську. Для порівняння, на місцевих виборах 2010 року активність виборців в Одесі була – 45%.  в Харкові – 39,9%, в Дніпропетровську – 40,8%».

Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА, зазначив, що непроведення виборів  у Маріуполі та Красноармійську Донецької області стало наслідком застосування політичних мотивів суб’єктами виборчого процесу, а не наявними в законодавстві України правовими механізмами.  «Ситуація, яка склалася в цих  містах не є унікальною у порівнянні з іншими містами чи регіонами України, в яких виникали проблеми із виготовленням виборчих бюлетенів, їх отриманням від підприємств-виготовлювачів та передаванням бюлетенів від  ТВК до ДВК. Але, на відміну від аналогічних ситуацій, відповідні проблеми у Маріуполі і Красноармійську і не були вирішені у законний спосіб.  Гостре протистояння  між різними суб’єктами виборчого процесу призвело до повної дестабілізації роботи територіальних виборчих комісій, що засвідчує надмірний вплив на членів ТВК з боку політичних сил», – зауважив експерт.

Висновки ОПОРИ ґрунтуються на результатах довготермінового та короткотермінового спостереження, критеріях та принципах демократичних виборів, які викладено в документах Венеціанської Комісії, Копенгагенської конференції та Організації з Безпеки та Співробітництва в Європі (ОБСЄ). Кінцеві висновки щодо чергових місцевих виборів будуть опубліковані Громадянською мережею ОПОРА лише після оголошення результатів виборів та завершення всіх процедурних дій територіальними виборчими комісіями.


Автор: Громадянська мережа ОПОРА
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)