Прокуратура пояснила порядок захисту прав та інтересів суб’єктів виборчого права | Події і коментарі
Вівторок, 08 жовтня 2024, 09:59
Вхід Реєстрація
;

E-mail:

Пароль:

Увійти
Зареєеструватися
Реєстрація користувача
Зареєструватися

Вкажіть ваш E-mail:

На вказаний E-mail буде відправлено посилання за яким ви зможете втсановити новий пароль.
Нагадати пароль
Зареєеструватися

Популярні

Прокуратура пояснила порядок захисту прав та інтересів суб’єктів виборчого права

08:45 14.10.2015    Версія для друку  Коментарі Оцінок:
0

У державі триває виборчий процес і 25 жовтня 2015 року відбудуться вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Забезпечення законності проведення місцевих виборів є однією з першочергових завдань органів влади та правоохоронців регіону.

Слід звернути увагу, що відповідно до положень Законів України «Про місцеві вибори», «Про Центральну виборчу комісію» організацію підготовки і проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів, контроль за додержанням вимог законодавства про вибори, реалізацію і захист виборчих прав забезпечує Центральна виборча комісія.

Контроль за додержанням законодавства про вибори на відповідних територіях здійснюють територіальні та дільничні виборчі комісії.

Згідно з ч. 5 ст. 3 Закону України «Про Центральну виборчу комісію» та   ч. 17 ст. 27 Закону України «Про місцеві вибори» ніхто не має права втручатися в діяльність виборчих комісій, крім випадків, передбачених законом.

Порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності під час проведення місцевих виборів визначено розділом ХІІІ Закону України «Про місцеві вибори». Всі без винятку скарги, що стосуються цього процесу, підлягають розгляду на засіданні відповідної виборчої комісії або судом.

Участь органів прокуратури в розгляді скарг про порушення виборчого законодавства регламентовано ч. 8 ст. 97 Закону України «Про місцеві вибори». Правоохоронні органи перевіряють викладені у скарзі обставини лише за зверненням виборчої комісії. У разі наявності підстав вживають заходи до припинення порушення законодавства у дводенний строк з дня отримання звернення. А якщо таке звернення отримано ними менш як за три дні до дня голосування, у день голосування чи наступного за ним дня – невідкладно.

Органи прокуратури не уповноважені здійснювати нагляд, представництво інтересів громадян або держави з питань додержання виборчого законодавства. Відповідно до ч. 3 ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» не допускається здійснення прокурором представництва в суді у правовідносинах, пов’язаних із виборчим процесом, створенням та діяльністю політичних партій.


Автор: Прес-служба прокуратури Чернігівської області
Коментарів ще немає
Додати коментар
Максимальний розмір коментаря 250 символів

Читайте також

Як зарядити телефон із пошкодженим зарядним портом?

Хочете знати, що робити, коли телефон не можна зарядити за допомогою звичайного зарядного пристрою? Чи є рішення взагалі і чого краще уникати у такій ситуації? Індуктивні зарядні пристрої Якщо...  (Коментарів: 1)

Основні види пилососів та їхні можливості

Пилосос змінив підхід до прибирання і сьогодні складно уявити собі чисте приміщення, де б його не використовували. Є багато видів приладів залежно від форми, конструкції, способу прибирання тощо....

Причини повільного інтернету

У наші дні багато людей скаржаться на повільне завантаження веб-сайтів, інтернет-сторінок, повільне завантаження тощо, але найчастіше вину за це покладають на інтернет-мережу конкретного...

У центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф стартували відновлювальні роботи

Зруйнована стіна, вибиті вікна та двері – до Чернігівського обласного центру екстренної медичної допомоги та медицини катастроф прилітало не раз. На щастя, медики разом з машинами вчасно...

Кількість загиблих унаслідок авіаудару по Десні зросла – ДСНС

Кількість загиблих унаслідок авіаційного удару по селищу Десна Чернігівської області збільшилася до 11 людей. Про це Суспільному повідомили у Держслужбі з надзвичайних ситуацій. За інформацією...  (Коментарів: 1)